Друзі, у нас війна. Російська Федерація хоче знищити нашу країну і ми повинні дати відсіч. Сайт «У відпустку» неодмінно відновить свою діяльність після нашої перемоги. Подумаємо про подорожі пізніше. Зараз - всі сили на допомогу українському війську і українському народу. Слава Україні!

#UvidpustkuRoutes. Мальта: Валлетта → Хал-Сафліені → печера Гхар-Далам → Блакитний грот → кручі Дінглі → Мдіна → Мджарр → Мелліха → Сент-Полс-Бей → Сент-Джордж-Бей → острів Гоцо → острів Коміно

  • 01.06.2020 19:17
  • Eugene
Мальта море

Популярність країни серед мандрівників визначають далеко не її розміри або економічний розвиток. Невелика Мальта безсумнівно займає перші місця в рейтингах серед українських туристів і вони цілком заслужені. На її островах зібрано безліч історичних пам’яток, туристичних і не тільки розваг, а природа обдарувала їх своїми прекрасними створіннями. Ми вирішили скласти маршрут подорожі до найцікавіших місць Мальти, щоб кожен мандрівник мав підказки для планування відпустки на майбутнє.

Бажаєш отримувати повідомлення з новими акційними пропозиціями?

Створи аккаунт і виріш як часто будемо висилати тобі повідомлення. Не висилаємо спаму.

Мальта складається з семи островів, три з яких населені людьми. Найбільший, однойменний острів Мальта завдовжки лише 27 км, а другий за розмірами, Гоцо, в два рази менший. Такі розміри дозволять вам легко побувати у всіх цікавих місцях країни за одну відпустку. Навіть оселитися можна в одному місці і просто здійснювати поїздки протягом одного дня. Культура Мальти по справжньому унікальна і все завдяки розташуванню на стратегічному маршруті між Європою та Африкою, між сходом та західом. Ще з IX століття до н.е. Мальтійський архіпелаг привернув до себе увагу перших мореплавців і з тих часів острови переходили від одного завойовника до іншого. Мальтійські острови займали фінікійці, греки, римляни, візантійці, араби, нормани, іспанці, французи і нарешті британці. Лише у 1974 році Мальта остаточно стала незалежною державою, але зберігла численну кількість слідів перебування тієї чи іншої влади. На Мальті унікальна не тільки культура, а й мова, яка є офіційною нарівні з англійською. Дістатися на Мальту з України дуже просто, скориставшись прямим авіасполученням або з пересадками в багатьох аеропортах Європи. Аеропорт розташований на головному острові і недалеко від столиці, тому в якості прикладу ми проклали маршрут саме з цього міста. Пересуватися Мальтою можна і громадським транспортом, який досить розвинений, але краще орендувати автомобіль (на Мальті лівобічний рух). Між островами курсують пороми і деякі з них цілодобові. Також зверніть увагу, що відпочивати на Мальті можна цілий рік, завдяки м’якому клімату.

Мальта Валлетта

Столиця Мальти, Валлетта, була заселена під час першої колонізації островів. Територія навколо сучасного міста – це порізане бухтами узбережжя, як власне і решта берегів на островах, та зручні півострови. Така природна локація дозволяє кораблям стояти в тихих місцях, а мешканцям тримати оборону від нападників. Все місто було занесене до спадщини ЮНЕСКО і є одним з головних об’єктів для екскурсій серед туристів. Навіть проста прогулянка історичними вулицями міста стане цікавою пригодою, а додайте до цього численні пам’ятки і у вас буде ціла “валіза” вражень лише з одного міста Мальти.

Форт Святого Ельма XVI століття – головна захисна споруда Валлетти, яка відважно тримала оборону кілька століть, а зараз на його території знаходяться Поліцейська академія і військовий музей.

Мальта

В будівлю форту впирається головна в місті вулиця Республіки, яка була закладена лицарями Мальти. Вона розділяє Валлетту на дві частини, будинки на вулиці виконані в одному архітектурному стилі і перетинаються з такими пам’ятками, як церкви Святої Варвари і Святого Франциска, маєток Палаццо Феррерія, палац-музей Каса-Росса-Пікколо і величний собор Святого Джона. Починається вулиця з міської брами.

Мальта Валлетта

Також на півострові, де розташована Валлетта, можна побачити сади Верхньої Барракки і сади Нижньої Барракки (з них відкривається чудовий вид), монументальний собор Святого Павла, палац Великого Магістра, базиліку Кармельської Богоматері, історичну будівлю Національної бібліотеки, театр Маноеля, церкву Святої Катерини, археологічний музей і музей іграшок, палац Оберж Кастилії – резиденція прем’єр-міністра Мальти, бастіон Сент-Джеймс, палац Оберж Баварії та багато іншого. Відпочити під час прогулянок ми рекомендуємо у найстарішій на Мальті кав’ярні Кордіна, яка розташована на вулиці Республіки.

мальта валетта вулиці

Як ми вже відмітили, територія навколо Валлети складається з бухт, в яких розташовані не менш цікаві історичні містечка. Може здатися, що всі вони лише райони великого міста. На схід від столиці розташований невеликий острів Маноель з однойменним фортом, який відноситься до містечка Гзіра. На північ від Гзіри знаходиться місто Сліма, в якому розташовано кілька цікавих середньовічних соборів і великий торгівельний центр, якщо вас цікавить шопінг.

Мальта

На південному сході від Валлетти узбережжя прикрашають містечка Біргу і Калькара. Там можна побачити не менш вражаючі середньовічні форти Сант-Анджело, Рікасолі та Рінелла. Переїжджаючи між містечками навколо Валлетти ви будете зустрічати багато оглядових майданчиків, мальовничих бухт та безліч історичних місць і вулиць. Також з багатьох міст можна організувати водну екскурсію на поромі або човні.

мальта вид з моря

Після кількаденних екскурсій навколо столиці час рушати на знайомство з іншими регіонами острова Мальта. Лише за 20 хвилин поїздки від Валлетти, в місті Паола розташована безцінна археологічна пам’ятка Хал-Сафліені – доісторичне підземне святилище. Споруда складається з 34-х приміщень, які були видовбані у твердій породі. Враховуючи вік святилища (4000 до н.е.) і складність архутектури, то ця пам’ятка вразить навіть досвідченого мандрівника. Поруч з Хал-Сафліені знаходиться Таршіенський храмовий комплекс, який датується 2800 роком до н.е.

Мальта Таршіен

Далі рухайтеся на південний схід до міста Марсашлокк, в якому можна насолодитися видами на чудове скелясте узбережжя, пострибати у море в природному басейні Сейнт Пітер Пул, відвідати форт Делімара, який вбудований у скелю, та середньовічну вежу Святого Луциана.

Мальта човни

Поруч з містом знаходиться печера Гхар-Далам, напевно найцікавіша на Мальті. В цій печері знайшли сліди найбільш раннього перебування людини на острові (7400 років тому) і кілька шарів кісткових останків тварин, в тому числі і кістки карликового слона.

На півдні острова розташоване містечко Кренді і в ньому на вас чекає дивовижна природна пам’ятка – Блакитний грот. Система морських печер і велична скеляста арка стали улубленним місцем для екскурсій та відпочинку серед туристів. Найкраще дістатися до гроту екскурсійним катером, а помилуватися видом – зі скелі над гротом. Недалеко від цього місця затоплений великий танкер – цікавий об’єкт для дайверів.

Мальта Блакитний грот

Також на території Кренді розташований доісторичний храмовий комплекс Мнайдра (3600-3200 роки до н.е.), а за 500 метрів від нього руїни храму Хаджар-Кім – найбільший мегалітичний храм на Мальті.

Мальта Мнайдра

Рухаючись на захід уздовж узбережжя, ви побачите одне мальовниче місце – кручі Дінглі. Ці скелі підносяться над морем на 250 метрів і утворюють чудові панорами як з моря, так і з суші.

Мальта кручі Дингли

Всередину острова, якщо рухатися від Дінглі, розташоване місто Рабат, а поруч з ним історичне місто і перша столиця Мальти – Мдіна. Площею лише близько 1 км² все місто – це музей під відкритим небом і місто-фортеця, яке гарно видно на відстані, адже збудоване воно на горі. Вхід до Мдіни можливий через кілька середньовічних воріт, які самі по собі пам’ятки архітектури. Також на території міста можна побачити собор Святого Павла і однойменну площу, церкву Святої Агати, будинок-музей Палаццо Фальсон, музей тортур та інші цікаві за архітектурою будівлі.

Мальта Мдіна

В Рабаті розташований величний собор Святого Павла і недалеко від нього однойменні катакомби. Вони слугували для поховання в період панування Римської імперії, приблизно у V столітті. За 5 км від Рабата знаходиться зоопарк Мальти, якщо подорожуєте з дітьми, то завітайте і до нього.

Мальта Рабат

Мальту важко назвати ідеальним місцем для пляжного відпочинку, адже гарних і легкодоступних місць для купання і відпочинку біля моря не так багато на островах. Наступне на шляху місто – Мджарр, може претендувати на звання морського курорту. Біля нього знаходиться один з найкращих піщаних пляжів Мальти – Голден Бей. Для пляжного відпочинку варто зупинитися саме в Мджаррі. Також в місті розташований мегадітичний храм Та’ Хаджрат, археологічна пам’ятка Скорба, середньовічний замок Заміттелло, а на узбережжі печера Ta’ Марія.

Мальта Мджарр Голден Бей

На півночі острова, одразу на Мджарри, знаходиться один з найгарніших регіонів Мальти і місто Мелліха. Звідти курсують пороми на сусідні Коміно та Гоцо і туди приїзджають туристи на відпочинок. Серед пам’яток відзначимо палац Сельмун XVIII століття, вежу Святої Агати XVII століття і церкву XIX століття. Західне узбережжя Мелліхи переважно скелясте і дуже мальовниче, подекуди можна зустріти невеликі гроти та печери. В одній з бухт знаходиться автентичне село Попай, яке було побудоване для зйомок фільму. Будинки в ньому виконані з деревини і у традиційному стилі. Після зйомок село пристосували в якості тематичного парку і розваги для туристів.

мальта мєлеха

Західне узбережжя Мелліхи більш пристосоване для відпочинку. Там знаходяться кілька гарних пляжів, серед яких довгий Гхадіра Бей, курортні готелі на будь-який бюджет, різноманітні розваги і екскурсії.

Мальта Мелліха Гхадіра Бей

Сусіднє від Мелліхи і Мджарри місто Сан-Пауль-іль-Бахар також можна назвати повноцінним курортом, який ще називають Сент-Полс-Бей. В туристичному районі Буджибба знаходяться цікавий акваріум Мальти і музей класичних автомобілів.

Мальта порт місто

Якщо рухатися від Сент-Полс-Бей в бік Валлети (відстань складає лише 16 км), то варто заїхати до містечка Моста, де знаходиться собор Вознесіння Діви Марії або Ротонда Моста – один з найгарніших католицьких соборів Мальти.

Мальта Моста

Поруч з Мостою також побувайте в ботанічному саді Святого Антонія, де розташований однойменний палац. На території саду зібрана багата колекція екзотичних і не тільки рослин та квітів. В ньому зазвичай відпочивають туристи і місцеві.

Мальта палац Святого Антонія

На північному від Валлетти узбережжі розташований морський парк з дельфінарієм Mediterraneo Marine Park – гарне місце для відпочинку і розваг, особливо якщо ви подорожуєте з дітьми. Між цим парком і столицею знаходиться гарний піщаний пляж Сент-Джордж-Бей в містечку Сент-Джуліанс.

Мальта Сліма

Острів Гоцо

На цьому ми завершаємо розповідь про головний острів і переведемо увагу на острів Гоцо. Як ми вже казали, Гоцо в два рази менший за Мальту і деякі туристи встигають об’їздити його протягом одного дня. Ми рекомендуємо зупинитися на ньому принаймні на два-три дні. По-перше, на ньому можна відпочити у більш спокійному середовищі і по-друге, на ньому не мало історичних та природних пам’яток. Одразу, недалеко від порту острова гостей зустрічає гарна церква Святої Діви Лоретто.

Мальта Мджарр

На північ від порту в районі Кала знаходиться ще одна чудова католицька церква, а на узбережжі можна відпочити на пляжах Дайлет Коррот і Сан-Блас. Між ними розташована невелика вежа Сопу, з території якої відкривається гарний вид.

Мальта Гоцо

Далі на захід знаходиться гарний пляж Рамла з золотим піском – чудове місце, щоб покупатися в морі і позасмагати. З правого боку від пляжу є невелика печера Тал-Мікса, з якої відкривається гарний вид на цілу бухту.

Мальта пляж Рамла

Острів Гоцо також був заселений з доісторичних часів, про що можна пересвідчитися недалеко від Рамли. Всередині острова розташований храмовий комплекс Джгантія, датований 3600-2500 роками до н.е. Поруч з ним можна побачити стародавній млин Та’ Кола і печери Шеррі.

В центрі острова знаходиться його столиця – місто Вікторія. Типове для Мальти історичне місто з затишними вулицями, середньовічною фортецею, яка височіє над містом, собором Успіння Богородиці, археологічним музеєм і акведуком.

Мальта Гоцо Вікторія

Серед деяких мандрівників існує думка, що на Гоцо узбережжя гарніше ніж на Мальті. Можливо в цих словах є правда! На північ від Вікторії цікаво буде побувати на штучних соляних озерах Солт Панс, яким понад 350 років. В наші часи там ще можна зустріти місцевих, які збирають на них сіль.

Мальта Гоцо Солт Панс

Поруч з Солт Панс знаходиться фіорд або смарагдова ущелина Wied il-Ghasri – тонка затока з прекрасними відтінками моря. Недалеко від затоки також можна побачити природну арку Wied Il-Mielah, яка має чіткі геометричні форми.

Мальта Гозо арка

Якщо від’їхати від моря знову в середину острова, то потрібно побувати біля одної з візитних карток Гоцо – базиліки Діви Марія Та-Піну. Вона побудована на рівнині і не має сусідніх будівель, що надає церкві прекрасного вигляду.

Мальта Гоцо Та Піну

На західному узбережжі острова є мальовнича місцевість Дуеджра Бей – прекрасне місце для ефектних фото і насолоди від панорам на скелі і море. Ще одне місце, яке може здивувати – внутрішнє море Гоцо. Це невелика затока, яка з’єднана з морем печерою, а на його березі облаштовані таверни і зони для відпочинку.

Мальта Гозо Двейра-Бей

Гоцо – це рай для фотографів, тому ми рекомендуємо ще заїхати до вежі Іш-Шленді, на південно-західному узбережжі. З неї відкривається гарний вид на затоку і протилежні скелі.

Мальта Гоцо Шленді

Острів Коміно

Пороми між Мальтою та Гоцо курсують повз ще один острів архіпелага – Коміно. На ньому постійно мешкає близько … 10 людей, серед них поліцейський, доглядач маяка і священик. Серед історичних пам’яток на острові є вежа Святої Марії XV століття, католицька церква Благовіщення. Головне, що приваблює туристів на Коміно – дві дивовижні лагуни, Блакитна і Кришталева. Вода моря біля них має райський відтінок та ідеальну прозорість. Туди припливають катери з охочими покупатися в лазуровому морі і дайверами. На Коміно є навіть готель, тому можна зупинитися на цьому практично безлюдному острові.

Мальта Коміно

Маршрут подорожі:

Валлетта – Сліма – Біргу – Калькара – Хал-Сафліені – Марсашлокк – печера Гхар-Далам – Блакитний грот – Кренді – кручі Дінглі – Мдіна – Рабат – Мджарр – Голден Бей – Мелліха – село Попай – Сан-Пауль-іль-Бахар – Моста – ботанічний сад Святого Антонія – Mediterraneo Marine Park – Сент-Джордж-Бей – острів Гоцо – острів Коміно – Валлетта

Щоб забронювати або отримати більше інформації про готелі та оренду авто, клікніть у надані нижче скріншоти або лінки.

Готель

На час подорожі знайшли для вас кілька прикладів гарних готелів:

Валлетта – Luciano Valletta Boutique

Luciano Valletta Boutique

Сент-Полс-Бей – Villa Zammitella

Villa Zammitella

Гоцо – Paradise Gardens

Paradise Gardens

Вказані на сторінці ціни є дійсними на момент публікації промоційної пропозиції. Пам'ятайте, що ціна може бути вищою або нижчою, ніж та, яку ви бачите на скрінах. На жаль, добрі промоції і акційні ціни швидко закінчуються. Якщо ви хочете скористатися з акційної ціни, опублікованої на нашій сторінці, вам треба досить оперативно після публікації тексту перейти за лінками на сторінку нашого партнера, який пропонує знижені ціни. Щоб не прогавити акції на цікаві для вас авіаквитки і тури, радимо вам створити аккаунт на сторінці У відпустку і отримувати миттєві повідомлення про найдешевші квитки і подорожі. Також можете підписатися на наш канал в Telegram.

Бажаєш отримувати повідомлення з новими акційними пропозиціями?

Створи аккаунт і виріш як часто будемо висилати тобі повідомлення. Не висилаємо спаму.

Iдеї подорожей