Друзі, у нас війна. Російська Федерація хоче знищити нашу країну і ми повинні дати відсіч. Сайт «У відпустку» неодмінно відновить свою діяльність після нашої перемоги. Подумаємо про подорожі пізніше. Зараз - всі сили на допомогу українському війську і українському народу. Слава Україні!

#UvidpustkuRoutes. Майорка: Пальма → пляж Ес-Тренк → заповідник Мондраго → монастир Сан Сальвадор → Порто-Крісто → печера Арта → замок Капдепера → Сьєрра-де-Трамонтана → Кала-де-Са-Калобра → сади Альфабія → Вальдемоса → Магалуф

  • 18.06.2020 15:13
  • Eugene
Іспанія Майорка

Іспанія володіє одними з найкращих курортів в Європі, які знаходяться на материковій частині країни і на островах. Майорка займає в цьому списку одні з найвищих позицій, адже на цьому невеликому острові зосереджені прекрасні пляжі, мальовничі бухти, гори, заповідники, середньовічні замки і якісний іспанський сервіс. Ми вирішили скласти маршрут подорожі до найцікавіших місць Майорки, який допоможе вам при плануванні майбутньої поїздки.

Бажаєш отримувати повідомлення з новими акційними пропозиціями?

Створи аккаунт і виріш як часто будемо висилати тобі повідомлення. Не висилаємо спаму.

Прочитайте також путівник по Менорці і Ібіце

Історія острова Майорка досить типова для Середземноморья. Завдяки розташуванню на торгівельних і стратегічних шляхах, Майорка належала фінікійцям, грекам, римлянам, візантійцям, арабам і зрештою каталонцям, вірніше каталономовному стародавньому народу, який зараз є складовою частиною іспанців. За усі століття на острові накопичилося багато історичних пам’яток і навіть цілих міст. Туристична справа розпочала розвиватися на Майорці близько 100 років тому і до наших часів перетворилася на велику індустрію з готелями різного класу, розвиненим транспортом, розважальними і торгівельними центрами, парками тощо. Але така популярність острова не можлива без головного – прекрасних природних умов для відпочинку. На Майорці можна знайти мальовничі бухти зі смарагдовим морем, золоті пляжі, гори, долини та печери, а м’який середземноморський клімат дозволяє відпочивати практично цілий рік, з тією тільки різницею, що взимку навряд чи хтось насмілиться купатися. Острів невеликий, тому за одну відпустку будь-який мандрівник спроможний побувати в більшості найцікавіших місць, а наш маршрут лише у цьому допоможе. Проклали ми його зі столиці Майорки, біля якої розташований єдиний на острові аеропорт. Дістатися на Майорку з України дуже просто – влітку виконуються прямі регулярні та чартерні рейси, також можна долетіти з пересадками в багатьох аеропортах Європи і дуже часто за зовсім невелику ціну.

Іспанія Майорка

Головне місто і столиця Майорки – Пальма або повна назва Пальма-де-Майорка – розташоване на півдні острова, на березі затишної затоки. Як ми вже згадали, в Пальмі знаходиться аеропорт і порт, в який припливають пороми з Барселони, Валенсії та інших міст. Діставшись до Пальми, заплануйте кількаденну зупинку в цьому місті, адже в ньому знаходиться купа цікавого для туристів. Багато світлин з Майорки прикрашає символ її столиці – Пальмський собор. Будівництво собору розпочалося у XIII столітті, а завершилося лише у XX, проте це не завадило йому стати одним з найгарніших готичних соборів Європи.

Іспанія Майорка

На околиці Пальми розташований один з небагатьох на острові замок Бельвер XIV століття. Його архітектура вражає своєю оригінальністю – головна будівля і вежі виконані у формі циліндрів різного діаметру та оформлені у готичному стилі.

Іспанія Майорка замок Бельвер

Арабське панування залишило в Пальмі дуже гарний палац Альмудена XIII століття. Хоча будівля палацу зазнала реконструкцій та змін в архітектурі, все одно в ньому можна впізнати арабські риси. Палац багато років слугував резиденцією лицарів та королів.

Іспанія Майорка Пальма

Також серед пам’яток Пальми відзначимо готичну церкву Святого Франциска XIV століття, будівлю колишньої біржі Са-Льйоджа, будівлю Морського консульства, в якій розміщена галарея, туристичну вулицю Пасео-де-Борн, площу Іспанії, сад Єпископа, середньовічні арабські лазні і площу Пласа-Майор.

Іспанія Майорка Пальма

Одна з найцікавіших розваг в Пальмі – історична залізниця до міста Сойєр початку XX століття. Між містами курсує історичний потяг, а шлях пролягає мальовничими місцями. Тому під час поїздки не ховайте фотоапарат!

Іспанія Майорка Пальма

Поруч з аеропортом розташований Акваріум Пальми – один з найкращих і найцікавіших в Європі. Він складається з 55 акваріумів різного об’єму, серед них найглибший акваріум Європи. В них мешкає дуже велика кількість видів риб і морських тварин.

Подальший маршрут подорожі ми пропонуємо прокласти на схід від Пальми, уздовж узбережжя. Такий маршрут дозволить вам побачити різні міста та селища і охопити якомога більше пляжів. Перший на вашому шляху пляж Ес-Тренк – найдовший на острові. Він майже дикий і охороняється владою, на довгій береговій лінії можна поніжитися на чудовому білому піску.

Іспанія Майорка Ес Тренк

Пляжів на Майорці велика кількість і кожен може бути приємним місцем для відпочинку. Ми відзначимо лише найпопулярніші і наступний серед них – пляж Кало-дес-Моро, який розташувався серед чудової бухти з лазуровим морем.

Іспанія Майорка пляж

Далі за Кало-дес-Моро знаходиться територія заповідника Мондраго, де мешкає багато видів птахів і тварин, а ще там можна побачити піщані дюни, ліси, скелі та болота.

За 15 км від узбережжя всередину острова, біля міста Феланіч розташований монастир Сан Сальвадор XIII століття. Зараз на його території є діюча церква і готель, в якому ми рекомендуємо зупинитися принаймні на одну ніч, щоб насолодитися видом та заходом сонця з висоти понад 500 метрів.

Іспанія Майорка монастир

На південному узбережжі знаходиться невеликий курорт Калес-де-Майорка, в якому можна відпочити і покупатися в лазуровому морі. Пляж в місті піщаний, а біля нього є мальовничий скелястий піддашок.

Наступна зупинка на курорті Порто-Крісто, що за 15 км на північ від Калес-де-Майорка. Біля міста є чудова бухта з пляжем Кала Петіта, а ще цікаві печери Дракона, в яких за легендою сховані скарби лицарів ордена тамплієрів. Через печери прокладені туристичні маршрути, які проходять крізь зали, оглядові майданчики і озера. Ще одна печера біля Порто-Крісто – печера Амс – також цікаве місце для екскурсії.

Іспанія Майорка печера

Знайомство з підземним життям Майорки продовжиться у печері Арта, за 11 км від однойменного міста. В ній були знайдені сліди життя доісторичних людей, також в печері знаходиться застиглий кам’яний волоспад, озеро і унікальний 20-ти метровий сталактит.

Іспанія Майорка печера

Найсхіднішу точку острова прикрашає маяк Капдепера, а біля нього курорт Кала Агулла з чудовий піщано-кам’янистим пляжем.

Іспанія Майорка море

Якщо зупинитися в Кала Агулла, тоді завітайте до сусіднього містечка Капдепера, адже в ньому розташована однойменна середньовічна фортеця XIV століття. Монументальний замок захищав Майорку з боку протоки, яка розділяє острів з Меноркою.

Іспанія Майорка Капдепера

Далі рушайте в західному напрямку до затоки Алькудія, в центрі якої знаходиться гарний курорт Кан-Пікафорт з дуже гарним пляжем Муро. Територія пляжа оточена хвойним лісом, а поруч розташований заповідник Альбуфера.

Іспанія Майорка пляж Муро

В північній частині затоки розташоване однойменне місто Акульдія з чудовим пляжем, який приймає естафету від пляжу Муро. Цей курорт вважається одним з найкращих на північному узбережжі Майорки. З Акульдії можна сплавати на поромі на сусідню Менорку. В регіоні також знаходиться музей-палац Sa Bassa Blanca, руїни древньоримського поселення і кілька чудових бухт, в яких можна покупатися і відпочити.

Іспанія Майорка Алькудія

Крайні точки островів зазвичай прикрашають маяки, на північний точкі Майорки знаходиться маяк Форментор, з якого відкривається прекрасний вид на скелясте узбережжя. Недалеко від маяка варто заїхати покупатися у чистому морі в бухті Кала-Фігера.

Іспанія Майорка маяк Форментор

На зворотньому від маяка шляху заїдьте на один з найкращих на острові оглядових майданчиків Mirador Es Colomer. Види з нього можна зустріти на багатьох рекламних світлинах про Майорку.

Іспанія Майорка Mirador Es Colomer

Північно-західну частину Майорки займають гори Сьєрра-де-Трамонтана і подальший шлях пройде серед них і біля них. Ці гори занесені до спадщини ЮНЕСКО і складаються з найвищої гори Пуч-Мажор (1445 метри), зелених долин, лісів, сільськогосподарських угідь та інших чудових ландшафтів. Дорога через гори Сьєрра-де-Трамонтана – це одна з причин, через яку ми рекомендуємо пересуватися островом саме на орендованому автомобілі. Хоча транспорт на Майорці гарно розвинений.

Іспанія Майорка Сьєрра-де-Трамонтана

Першу зупинку зробіть в місті Польєнса, де розташована унікальна пам’ятка – паломницький шлях, який складається з 365-ти сходинок до церкви на горі. Під час підйому можна насолодитися гарним видом.

Іспанія Майорка Польенса

За 20 км від Польєнси на південь знаходиться Льюкскій монастир XIII століття – важливе місце паломництва на Майорці. На його території розташовані сади, галерея, музей, унікальні образи та статуї.

Іспанія Майорка Льюкскій монастир

Від монастиря рушайте до моря в бухту Кала-де-Са-Калобра – гавань з лазуровим морем і скелястими кручами з обох боків, практично ідеальне місце для відпочинку.

Іспанія Майорка Кала-де-Са-Калобра

Оминаючи на шляху гору Пуч-Мажор можна доїхати до курортного міста Порт-де-Соллер. Він розкинувся на березі тихої і дуже гарної затоки. На курорті є якісні готелі, історичні вулиці, піщаний пляж, пристань для яхт і навіть історичний трамвайний маршрут.

Іспанія Майорка Порт-де-Соллер

За 11 км від Порт-де-Соллер розташовані сади Альфабія. На великій території серед гір знаходяться садиби, фонтани, колонада, штучне озеро і різноманітні алеї, які виконані в традиційних стилях – від італійського до арабського.

Іспанія Майорка сади Альфабія

Від садів гірський серпантин з чудовими панорамами приведе вас до замку Кастель-д’Аларо на верхівці гори Пуч-д’Аларо. З його території відкривається чудовий вид на острів і море.

Ще одне місце серед гір Сьєрра-де-Трамонтана, яке варто відвідати – історичне місто Вальдемоса. Опинившись в ньому, можна відчути атмосферу, яка панувала на Майорці кілька століть тому. Історичні кам’яні вулиці з відповідними будинками XV-XVІІ століть, монастир Ла-Картуха XIІІ століття, а серед цього хвойні дерева та гірські краєвиди зроблять ваш відпочинок емоційним та незабутнім.

Ви вже встигли побувати з трьох боків острова, залишилася західна частина, де розташований покинутий монастир Ла-Трапа з гарним видом на узбережжя і невеликий острів Драгонера. На території острова знаходиться суцільний заповідник, а з містечка Сант-Ельм можна організувати екскурсію на нього.

Іспанія Майорка Драгонера

Рухаючись у бік Пальми, заїдьте в містечко Магалуф. Відоме воно тематичним парком Катманду, в якому туристів розважають виставами з піратами, тематичними іграми, атракціонами і навіть перевернутим будинком.

Іспанія Майорка Магалуф

Чим ближче до Пальми, тим більше туристичних розваг. На вас ще чекає контактний зоопарк і дельфінарій Marineland. Якщо подорожуєте з дітьми, тоді вам точно потрібно в ньому побувати.

Іспанія Майорка дельфінарій

Перед поверненням до столиці також варто заїхати до печери Женови, на околиці міста. Завглибшки 36 метрів і завдовшки кілометр система тунелів складається з дивовижної архітектури кольорових мінералів.

Маршрут подорожі:

Пальма – Акваріум Пальми – пляж Ес-Тренк – пляж Кало-дес-Моро – заповідник Мондраго – монастир Сан Сальвадор – Калес-де-Майорка – Порто-Крісто – печери Дракона – печери Амс – печера Арта – Кала Агулла – замок Капдепера – Кан-Пікафорт – пляж Муро – Акульдія – бухта Кала-Фігера – маяк Форментор – гори Сьєрра-де-Трамонтана – Польєнса – Льюкскій монастир – бухта Кала-де-Са-Калобра – Порт-де-Соллер – сади Альфабія – замок Кастель-д’Аларо – Вальдемоса – монастир Ла-Трапа – Магалуф – океанаріум і зоопарк Marineland – печери Женови – Пальма

Щоб забронювати або отримати більше інформації про готелі та оренду авто, клікніть у надані нижче скріншоти або лінки.

Готель

На час подорожі знайшли для вас кілька прикладів гарних готелів:

Пальма – Helios Mallorca Hotel & Apartments

Helios Mallorca Hotel & Apartments

Кан-Пікафорт – Eix Lagotel

Eix Lagotel

Льюкскій монастир – Santuari De Lluc

Santuari De Lluc

Вказані на сторінці ціни є дійсними на момент публікації промоційної пропозиції. Пам'ятайте, що ціна може бути вищою або нижчою, ніж та, яку ви бачите на скрінах. На жаль, добрі промоції і акційні ціни швидко закінчуються. Якщо ви хочете скористатися з акційної ціни, опублікованої на нашій сторінці, вам треба досить оперативно після публікації тексту перейти за лінками на сторінку нашого партнера, який пропонує знижені ціни. Щоб не прогавити акції на цікаві для вас авіаквитки і тури, радимо вам створити аккаунт на сторінці У відпустку і отримувати миттєві повідомлення про найдешевші квитки і подорожі. Також можете підписатися на наш канал в Telegram.

Бажаєш отримувати повідомлення з новими акційними пропозиціями?

Створи аккаунт і виріш як часто будемо висилати тобі повідомлення. Не висилаємо спаму.

Iдеї подорожей