Друзі, у нас війна. Російська Федерація хоче знищити нашу країну і ми повинні дати відсіч. Сайт «У відпустку» неодмінно відновить свою діяльність після нашої перемоги. Подумаємо про подорожі пізніше. Зараз - всі сили на допомогу українському війську і українському народу. Слава Україні!

#UvidpustkuRoutes. Греція (Пелопоннес): Коринф → печера озер → Мега-Спілео → Патри → Катаколон → Олімпія → Кипарисія → Метоні → Каламата → Монемвасія → острів Кітера → Спарта → Аргос → Нафпліон → Епідавр → Метана → острів Порос

  • 12.07.2020 17:56
  • Eugene
Греція Пелопоннес Войдокілья

Греція – це країна, де зародилася європейська цивілізація, державний устрій, спортивні змагання, а ще вона є одним з головних курортів всієї Європи. Ми вирішили скласти маршрут подорожі однією з частин Греції – півостровом Пелопоннес – який ви зможете використати для планування поїздки на майбутнє.

Бажаєш отримувати повідомлення з новими акційними пропозиціями?

Створи аккаунт і виріш як часто будемо висилати тобі повідомлення. Не висилаємо спаму.

Радимо також прочитати наш Путівник по Криту

Чому власне Пелопоннес?! По-перше, материкова Греція доволі велика й охопити все за одну відпустку дуже важко. По-друге, на території Греції розташована величезна кількість історичних та природних пам’яток, на огляд яких потрібно багато часу. По-третє, Пелопоннес – це найпівденніший материковий реґіон Греції, який омивається трьома морями, що робить його цікавим напрямком для відпустки. Тому ми й вирішили розповідати про Грецію частинами. Тим більше, що з України до Греції лише приблизно 2 години польоту, тож організовувати відпустку в цій країні можна хоч щороку. Дістатися на Пелопоннес найпростіше з Афін, куди здійснюються прямі авіарейси з України. Також на півострові є два міжнародні аеропорти в Патрах і Каламаті, куди можна долетіти з пересадками на грецьких летовищах. У Греції гарно розвинене автобусне сполучення, але традиційно ми рекомендуємо орендувати автомобіль. В якості прикладу ми проклали маршрут з міста Коринф, який стоїть на “кордоні” півострова з боку Афін.

Греція Закінф

Спарта, Аргос, Олімпія – ці назви відомі багатьом людям з міфології та історичних оповідань. Саме з цими стародавніми містами пов’язана історія Пелопоннеса. Окрім багатої історії на острові багато курортних місць з мальовничими затоками, скелястими бухтами, піщаними пляжами, традиційними селищами, оливковими та апельсиновими гаями та розвиненою туристичною інфраструктурою. Рухаючись близько від берега одного з морів, тримайте пляжні аксесуари напоготові, щоб у будь-який момент мати змогу насолодитися відпочинком на вподобаному пляжі.

Греція Пелопоннес

Перша пам’ятка, яку ви побачите на Пелопоннесі – це Коринфський канал, який фактично перетворив півострів на острів, але при цьому економить багато часу і ресурсів мореплавцям. Канал з’єднує Коринфську та Саронічну затоки і давно перетворився на улюблене місце для фотографій серед туристів.

Греція Коринф канал

Коринф також відомий як невеликий курорт з розвиненим сервісом, обладнаними пляжами, а поруч з містом розташовані руїни храму Аполлона VII століття до н.е. і фортеця Акрокоринф – монументальна споруда, збудована на горі з прекрасним краєвидом. Кілька століть слугувала захисним пунктом для усього Пелопоннеса.

Греція Коринф

Уздовж північного берега Пелопоннеса прокладено сучасний автобан і пляжів там не так багато, тому ми рекомендуємо з Коринфа рушити всередину півострова в реґіон Аркадія. Для поціновувачів гірського відпочинку та піших трекінгів варто звернути увагу на гору Кіліні, другу за висотою на півострові. Заввишки лише 2375 метри, вона стане легкою здобиччю навіть для недосвідченого альпініста, натомість подарує гарні краєвиди.

Греція Пелопоннес

Наступну зупинку зробіть в Калавриті – невеликому місті, біля якого розташована цікава печера озер. Таку назву печера отримала через 13 озер, які простягнулися майже на 2 км. Зараз до печери організовують екскурсії прокладеними мостами.

На північ від Калаврити розташований унікальний монастир Мега-Спілео, висічений у скелі. Монастир збудований у IV столітті і в наші часи зберігає багато релігійних артефактів.

Далі рушайте на північний захід в бік міста Патри, а дорогою заїдьте на гору Панахаікон, з якої відкривається захоплива панорама на узбережжя і на міст Ріо-Антіріо – сучасну пам’ятку і важливий транспортний пункт, який з’єднав Пелопоннес з материком на півночі.

Греція Пелопоннес Патри

Патри – це столиця Пелопоннеса й третє за розмірами місто Греції, а також важливий порт, з якого можна дістатися на острови в Іонічному морі й до Італії. Серед пам’яток в Патрах розташовані римський Одеон, римський амфітеатр, руїни середньовічної фортеці, собор Андрія Первозванного та археологічний музей.

Греція Пелопоннес Патри

З Патрів рушайте на південь до невеликого селища Катаколон, в якому розташований музей технологій Древньої Греції – один з найцікавіших на Пелопоннесі, а біля міста можна відпочити на довгих і рівних піщаних пляжах. Якщо подорожуєте з дітьми, то ця місцевість ідеальна, щоб малеча могла набігатися здовж моря.

Греція Пелопоннес

В якості альтернативи можна зупинитися в Піргосі, який розташований за 13 км від Катаколона. У цьому великому місті можна відвідати історичний ринок, який працює з 1890 року, погуляти на центральній площі і зробити фото театру Аполло та храму Святого Миколая XIX століття.

Деякі туристи використовують Піргос в якості базового міста для поїздок до одного з найважливіших історичних місць Пелопоннеса – Олімпії. Це стародавнє місто будувалося у VII—IV століттях до н.е. і саме в ньому народилися Олімпійські ігри. В центрі архітектурного ансамблю розташований храм Зевса, а навколо нього кілька різних за розмірами храмів, вівтарі, грецькі лазні, майстерні та інші будівлі. До наших часів збереглися лише руїни та частини цих споруд, однак це не заважає Олімпії приваблювати тисячі туристів щороку. За 65 км від Олімпії на південь розташована ще одна давньогрецька пам’ятка – храм Аполлона в Бассах V століття.

Греція Пелопоннес Олімпія

Далі пропонуємо знову відпочити на березі Іонічного моря на невеликому, але дуже гарному курорті Кипарисія. Місто збудоване у вигляді амфітеатру на схилах гори Егалео й з видом на бухту, за що здобуло славу одного з найгарніших міст Греції. Навколо Кипарисії розташовані чудові золоті пляжі, а в самому місті туристів приваблює замок Аркадія й численні традиційні таверни з видом на море.

Греція Пелопоннес

Наступна зупинка в Пілосі, на півдні від Кипарисії, адже недалеко від міста розташований один із найгарніших на Пелопоннесі пляж Войдокілья. З лівого боку пляжу є невелика фортеця, з якої відкривається прекрасний вид на це диво природи.

Греція Пелопоннес Войдокілья

На півдні півострова розташований невеликий курорт Метоні, в якому можна не тільки відпочити на пляжі, а й зробити невелику екскурсію до однойменного замку.

Греція Пелопоннес Метоні

Далі рушайте на схід до Каламати, де можна зупинитися на кілька днів. Історичний центр Каламати – улюблене місце для прогулянок та екскурсій серед туристів, а також в місті можна побачити фортецю XIII століття, монастир Калогреон XVIII століття, храм Стрітення Спасителя, храм Святих Апостолів, археологічний музей і музей історії грецької залізниці.

Греція Пелопоннес Каламата

Каламата стоїть на березі однієї з багатьох заток Пелопоннеса, тому в цьому реґіоні можна гарно відпочити на пляжах. Наприклад в селищі Ступа, на південь від Каламати, розташовані гарні та мальовничі пляжі, а від’їхавши від моря можна насолодитися панорамами гірського масиву.

Греція Пелопоннес Лімені

На південь від Ступи, на півострові Мані варто побувати в містечку Діру, де розташована система печер. До них організовують екскурсії на човнах і пішохідні трекінги. На півдні півострова Мані також варто побувати в селищі Вафея, яке стоїть на горі і складається з історичних будинків. В ньому відчувається стародавня атмосфера і відкривається прекрасна панорама на море.

Греція Пелопоннес Вафея

Далі рушайте на схід до цікавого міста Монемвасія, яке розташоване на невеликому однойменному острові. Він розташований зовсім близько від берега і на нього прокладена дорога. Історичну частину міста займає фортеця, збудована на 300-метровій скелі, й з неї відкривається чудовий вид. Архітектура будинків Монемвасії – це класичні взірці візантійського стилю, і в деяких зараз розміщені готелі, в яких можна зупинитися під час перебування в місті.

Греція Пелопоннес Монемвасія

Пелопоннес має багато маленьких островів-супутників. Серед них острови Елафонісос і Кітера, на які ми рекомендуємо сплавати з курортного містечка Пунта. На Елафонісосі мешкає близько 1000 людей і він славиться майже дикими пляжами, серед яких мальовничий пляж Сімос.

Греція Пелопоннес Елафонісі

Кітера розташований одразу на південь від Елафонісоса і відомий він, як центр культу Афродіти. За розмірами Кітера доволі великий острів, щоб витратити на нього принаймні один цілий день, натомість ви отримаєте можливість відпочити на практично диких і чудових пляжах.

Греція Пелопоннес Кітера

За годину поїздки на південь від Пунти розташований геопарк Агіос Ніколас – цікаве місце, де природа утворила дивовижні за формою скелі. Поблукати серед цього кам’яного лісу буде цікаво будь-якому туристу.

Одна з найвідоміших стародавніх держав – це Спарта. Ми пропонуємо зробити наступну зупинку в сучасному місті Спарті, яке розташоване поруч із центром тієї самої легендарної Спарти (60 км на схід від Каламати). Древня Спарта була центром військової сили Греції, але до наших часів збереглися лише незначні залишки від того міста. В Спарті можна відвідати археологічний музей Спарти, а також більш сучасний музей виробництва оливкової олії.

Греція Пелопоннес Спарта

Далі маршрут пройде на північний схід до Аргоса – одного з найстарших міст Греції і всієї Європи, де ми рекомендуємо зупинитися на кілька днів. Серед пам’яток Аргоса відзначимо стародавню Агору, святилище Гери, джерела срібної води Ерасінос, храм Животворного Джерела, піраміду в Еллініко, печеру Кефаларі і акрополь стародавнього Аргоса.

На північ від міста розташована видатна археологічна пам’ятка Мікени – руїни міста, яке було центром мікенської цивілізації, однієї з найстарших у Греції.

Греція Пелопоннес Мікени

На південь від Аргоса розташоване ще одне цікаве місто Нафпліон, який вважається одним із найгарніших на Пелопоннесі. У XIX столітті воно було першою столицею незалежної Греції. Місто складається з кам’яних історичних будинків, монументального бастіону Паламіді XVIII століття, а в передмісті розташована фортеця Іц-Кале.

Греція Пелопоннес Нафпліон

За 10 км на південь від Нафпліона можна відпочити на чудовому курорті Толо, з піщаними пляжами, видом на гори, лазуровим морем і спокійною атмосферою.

Греція Пелопоннес Толо

Далі рушайте на схід до селища Лігурьйo, оточеного горами. Поруч із ним розташована важлива історична пам’ятка – великий, за античними мірками, амфітеатр Епідавра, а біля нього є цікавий археологічний музей.

Греція Пелопоннес Епідавр

На східному березі також побувайте в селищі Епідавр, в якому розташовані ще один, але менший, амфітеатр і чудові пляжі для відпочинку.

Греція Пелопоннес Епідавр

Наостанок ми пропонуємо побувати ще на півострові Метана, який з’єднується з Пелопоннесом невеликою смужкою землі, і є насправді унікальним. На території Метани розташовані 32 вулкани й термальні джерела, а місцевий вулканічний пісок вважається лікувальним. Метана відома як курорт для лікування та відпочинку.

Греція море

Поруч з метаною є острів Порос, який називають островом бога морів. Усередині острова ви зможете побачити руїни стародавнього храму, який був присвячений Посейдону. Серед природних цікавинок на Поросі можна відзначити цілий ліс з лимонних дерев і кілька мальовничих пляжів.

Греція Порос

Греція прекрасна і цікава практично всюди, й Пелопоннес – це однозначно один з найкращих її представників.

Маршрут подорожі:

Коринф – Архая Корінтос – гора Кіліні – печера озер – Калаврита – Мега-Спілео – гора Панахаікон – Патри – Катаколон – Піргос – Олімпія – Кипарисія – Пілос – Метоні – Каламата – пляж Ступа – Діру – Вафея – Монемвасія – острів Елафонісос – острів Кітера – геопарк Агіос Ніколас – Спарті – Аргос – Мікени – Нафпліон – Толо – Лігурьйo –Епідавр – півострів Метана – острів Порос – Коринф

Щоб забронювати або отримати більше інформації про готелі та оренду авто, клікніть у надані нижче скріншоти або лінки.

Готель

На час подорожі знайшли для вас кілька прикладів гарних готелів:

Патри – Oneiro Resort

Oneiro Resort

Спарта – Ilaeira Mountain Resort

Ilaeira Mountain Resort

Аргос – La Petite Planete

La Petite Planete

Вказані на сторінці ціни є дійсними на момент публікації промоційної пропозиції. Пам'ятайте, що ціна може бути вищою або нижчою, ніж та, яку ви бачите на скрінах. На жаль, добрі промоції і акційні ціни швидко закінчуються. Якщо ви хочете скористатися з акційної ціни, опублікованої на нашій сторінці, вам треба досить оперативно після публікації тексту перейти за лінками на сторінку нашого партнера, який пропонує знижені ціни. Щоб не прогавити акції на цікаві для вас авіаквитки і тури, радимо вам створити аккаунт на сторінці У відпустку і отримувати миттєві повідомлення про найдешевші квитки і подорожі. Також можете підписатися на наш канал в Telegram.

Бажаєш отримувати повідомлення з новими акційними пропозиціями?

Створи аккаунт і виріш як часто будемо висилати тобі повідомлення. Не висилаємо спаму.

Iдеї подорожей