Друзі, у нас війна. Російська Федерація хоче знищити нашу країну і ми повинні дати відсіч. Сайт «У відпустку» неодмінно відновить свою діяльність після нашої перемоги. Подумаємо про подорожі пізніше. Зараз - всі сили на допомогу українському війську і українському народу. Слава Україні!

#UvidpustkuRoutes. Південний захід Туреччини: Ізмір → Чешме → Маніса → Бергама → Айвалик → Ефес → Кушадаси → Дідім → Бодрум → Мармарис → Дальян → Фетхіє → Олюденіз → Каш → Національний парк Сарікая → Кемер → Анталія → Кьопрюлю каньйон → Сіде → Аланія

  • 08.03.2021 21:05
  • Eugene
Туреччина Аланія

Туреччина для України – один з найважливіших партнерів у багатьох сферах життя і особливо у туристичній. Багато тисяч українців щороку відвідують цю країну з метою відпочити на морі, покататися на лижах, сходити у гори або заради екскурсій численними історичними містами. Тому ми вирішили розповісти вам про найцікавіші місця найпопулярнішого туристичного регіону Туреччини від Егейського до Середземного моря.

Бажаєш отримувати повідомлення з новими акційними пропозиціями?

Створи аккаунт і виріш як часто будемо висилати тобі повідомлення. Не висилаємо спаму.

Читайте також: Путівник по центральній Туреччині

Історично і географічно Туреччина відіграє дуже важливу роль у світі. Практично всюди на її території можна зустріти природні парки, стародавні міста, а довжелезне узбережжя чотирьох морів ряснить різноманітними курортами. Зрозуміло, що охопити все за одну подорож неможливо, та й не потрібно, адже до цієї країни можна приїжджати будь-коли і практично необмежену кількість разів. У данній статті мова піде про найпопулярніший туристичний регіон – уздовж Егейського і Середземного морів, що охоплює такі популярні серед мандрівників міста і курорти, як Ізмір, Бодрум, Мармарис, Кемер, Анталія та інші. Маршрут такої подорожі можна прокласти з багатьох аеропортів, куди виконуються як прямі перельоти, так і з пересадкою з різних міст України. Також існує можливість прилетіти до одного міста, наприклад, до Ізміра, а відлетіти з іншого, наприклад з Даламана. Тобто велика мережа і гнучкий розклад авіарейсів дозволяють запланувати подорож на будь-який термін, бюджет і власні туристичні уподобання.

Туреччина Аланія Анталія

В якості прикладу розпочнемо розповідь з Ізміра – одного з найстаріших міст світу, якому понад 5000 років, другого за значенням, третього за кількістю населення міста в Туреччині. До Ізміра виконуються прямі перельоти з Києва, тому це ідеальне місто як для початку маршруту подорожі, так і для окремої поїздки, наприклад на вікенд чи якесь свято. В будь-якому разі Ізміру варто приділити принаймні кілька днів. Головна пам’ятка міста – це затишна затока Егейського моря, уздовж якої прокладена довга набережна Кордон, де знаходяться численні місця для відпочинку, кав’ярні, ресторани, зелені галявини і кілька видатних історичних пам’яток.

Туреччина Ізмір

У Ізміра, як і у будь-якого міста, є свій символ – Ізмірська вежа з годинником, яку було відкрито у 1901 році. Багато рекламних світлин Ізміра зроблені саме з цією вежею.

Туреччина Ізмір

Поруч з узбережжям моря розташовані майдан Конак з мечеттю Яли і вищезгаданою вежею, музей Ататюрка, цікавий Ізмірський музей історії та мистецтва, найбільша в місті мечеть Хісар 1597 року, історична пристань Конак, корабель-музей “Зубейда Ханим”, вежа Асансер з прекрасним видом і поруч з нею храм Бет Ізраїль. Ізмір стоїть на пагорбах, тому вежа Асансер з ліфтом було зведена для зручності підйому до верхніх районів міста.

Туреччина Ізмір

Серед цікавих пам’яток Ізміра рекомендуємо відвідати церкву Святого Полікарпа, кафедральний собор Святого Іоанна, мечеть Кестанепазари XVII століття, мечеть Шадирван теж XVII століття, Етнографічний музей, Ізмірський музей масок, Археологічний музей і музей Агора з руїнами сторого міста IV століття до н.е. Для відпочинку і прогулянок гарно підійдуть міський Парк культури, історична вулиця Хавра Сокагі. Обов’язково потрібно побувати на традиційних базарах Кемеральті і Кізларагасі Хані, де можна зануритися у східну атмосферу та придбати щось смачненьке і цікаве.

Туреччина Ізмір

На південно-східному боці Ізміра розташована фортеця Кадіфекале, яка за легендою була заснована Александром Македонським у IV столітті до н.е. З території фортеці відкривається чудовий вид на місто і узбережжя.

Туреччина Ізмір

Навколо Ізміра ще багато цікавого, до чого ми згодом повернемося. Окрім історичних екскурсій цей регіон відомий чудовими морськими курортами і головний серед них – Чешме, що розташований за 89 км на захід від Ізміра. В Чешме навряд чи можна зустріти натовпи “пакетних” туристів і взагалі співвідчизників або туристів з країн Європи, адже перш за все він популярний серед мешканців Туреччини. Вирізняється Чешме також і архітектурою з грецьким впливом, численними парками і зеленими гаями, розвиненою туристичною інфраструктурою, чудовими готелями і прекрасними пляжами на Егейському морі. З західного боку від відкритого моря Чешме захищає грецький острів Хіос, що робить місцеві води і узбережжя ідеальним для спокійного морського відпочинку. Серед пляжів курорту відзначимо Іліча, Текке, Пірланта, Паша і Алтинкум. Також рекомендуємо подивитися на фортецю Чешме або Генуезьку фортецю XVI століття і відвідати всередині фортеці археологічний музей.

Туреччина Чешме

На північному сході від Ізміра знаходится місто Маніса і поруч з ним гарний природний парк Сурейя, у якому можна піднятися на гору і насолодитися видами на місцевість. В Манісі варто відвідати мечеть Султана і цікавий Археологічний музей.

Туреччина Маніса

За 95 км від Ізміра на північ знаходиться давньогрецьке і давньоримське місто Айгай, яке датоване приблизно III століттям до н.е. На території комплексу можна побачити руїни античних споруд і піднятися на гору Гюн з гарним видом.

Туреччина

Далі на північ, на березі затоки Чандарли розташоване однойменне місто – нащадок давньогрецького міста Пітана. В Чандарли гарно зберіглася Генуезька фортеця XIII-XIV столітть.

За 110 км на північ від Ізміра поруч з містом Бергама знаходиться давньогрецьке місто Пергамон, що датоване III століттям до н.е. Колись Паргамон був потужним економічним центром давнього світу, а зараз там можна побачити руїни будівель і храмів у грецькому стилі. У самомі місті знаходиться цікавий Археологічний музей і руїни давньоримського храму, відомого як Червона базиліка.

Туреччина Бергама Пергамон

Дорогою з Бергами до Айвалика варто заїхати до невеликого природного парку Ece Caglayani з водоспадами і чудовими місцями для відпочинку. Айвалик – один з затишних і спокійних курортів Егейського моря, який ряснить зеленими лісами та оливковими садами. Поруч з містом знаходиться архіпелаг мальовничих Айваликських островів. На найбільший острів Джунда прокладена дорога, що робить його гарним місцем для відпочинку і екскурсій з гарним видом на грецький острів Лесбос.

Туреччина Айвалик

Переносимо увагу на південь від Ізміра. За 70 км розташоване одне з найвідоміших давньогрецьких міст – Ефес X століття до н.е., хоча багато його споруд відносяться до римського періоду. На території цього археологічного комплексу знаходяться руїни храму Артеміди, бібліотеки Цельса, Одеона і храму Доміціана – найцікавіші пам’ятки на території.

ізмір ефес

Недалеко від Ефеса розташований чудовий морський курорт Кушадаси. Може здатися, що грецькі острови – це невід’ємні супутники турецьких курортів. З берега в Кушадаси добре видно чудовий острів Самос, але це лише приємний естетичний бонус до того, що можна отримати на цьому курорті. Місцеве узбережжя може похизуватися різноманітними пляжами з розвиненою інфраструктурою, яка налічує готелі на будь-який бюджет, ресторани і кав’ярні і чудові аквапарки Tortuga Pirate Island Theme & Water Park, Atlantis Aqua і Adaland.

Туреччина Кушадаси

Окрім розваг і пляжного відпочинку в Кушадаси є цікаві місця для екскурсій – мечеть Kaleici Camii XVII століття, історичний караван-сарай і Голубиний острів з візантійською фортецею. На півночі від міста розташована археологічна пам’ятка – руїни давньогрецької святині Кларос, а на півдні – мальовничий Національний парк Ділек на однойменному півострові, у якому також можна побачити два античних міста і руїни монастиря Курсунлу.

Туреччина Кушадаси

На південь від Ділека і Кушадаси розташоване давньогрецьке місто-держава Мілет з великим амфітеатром, що зберігся у гарному стані до наших часів.

Туреччина Мілет

Далі на південь обов’язково радимо побувати в місті Дідім, яке відоме тим, що стоїть поруч з давньогрецьким містом Дідіма. Монументальності давньогрецької архітектури неможливо перестати дивуватися, тому Дідіма стане чудовим місцем для ще одної історичної екскурсії. Недалеко від Дідіма знаходиться гарне озеро Бафа, а на його східному березі залишки комплексу Сім монастирів, звідки відкривається чудовий вид.

Туреччина Дідім

Чим далі на південь, тим більше знайомих для туристів міст і курортів. Бодрум – один з популярних курортів Егейського моря і насправді один з найкращих. Годі і говорити, що Бодрум прекрасно пристосований для відпочинку на будь-який смак і бюджет, але окрім цього в місті багато цікавих місць для екскурсій. Відзначимо монументальний замок Святого Петра, у якому працює цікавий Музей підводної археології, галерея скла і амфор та музей корабля XIV століття.

Туреччина Бодрум

Варті уваги в Бодрумі античний амфітеатр, руїни стародавнього міста Песада, старовинні білокам’яні млини, яким понад 300 років, руїни мавзолею у Галікарнасі, затишний історичний порт і набережна Мілта. Відомий Бодрум своїми дайвінг-центрами, у яких пропонують повний набір послуг з навчання дайвінгу і організовують повноцінні підводні тури. Поціновувачам мистецтва та історії потрібно завітати до музею Зекі Мурена, місцевого популярного метра музики і кіно. Біля Бодрума розташовані ще одні грецькі острови Кос, Калімнос, Лерос та інші більш менші.

Туреччина Бодрум

Далі на південь розташований популярний курорт Мармарис, який оточений мальовничими горами і стоїть на березі тихої бухти, що защищена від відкритого моря великим островом Йілдіз і кількома меншими острівками Кечі, Карга і Бедір. В Мармарисі головні туристичні місця пов’язані з набережною завдовжки 4 км, на півночі якої стоїть чудовий замок XVI століття з гарним видом на море, а поруч з ним марина Нетсель. Поціновувачах гомінливих і цілодобових розваг потрібно обов’язково побувати на вулиці барів Bar Street, де розташовані численні ресторани, бари і клуби.

Туреччина Мармарис Даламан

Розваг в Мармарисі вистачить на усіх – сучасні аквапарки Atlantis, Aqua Dream і Marmaris Aqua Park, цікавий дельфінарій, Танцюючий фонтан, традиційний Гранд-базар і відновлений античний амфітеатр. Для відпочинку і екскурсій серед природи радимо відшукати печеру Німара на вищезгаданному острові Йілдіз, побувати на острові Седір і на півострові Бозбурун, де розташована коса Киз-Куму, а також запланувати сафарі до Національного парку Мармарис.

мармаріс затока

Для більш спокійного відпочинку варто поїхати на захід від Мармариса до курортного містечка Дача, з якого видно грецький острів Родос і його менших “братів”. Там навряд чи можна зустріти натовпи туристів, натомість можна насолодитися морем і природою.

Туреччина Дача

На шляху з Мармариса до Даламана розташоване містечко Дальян, у якому знаходяться Лікійські гробниці – унікальний археологічний комплекс, що висічений у скелі, Черепаший берег – місце, де черепахи відкладають яйця щороку, і руїни міста Каунос, якому вже понад 5000 років. Черепаший берег розташований поруч з одним з найвідоміших пляжів країни – Істузу з прекрасною рівною піщаною лінією. Популярні в Дальяні термальні джерела Султаніє з лікувальними грязями – гарне місце для відпочинку і відновлення сил.

Туреччина Дальян

Аеропорт Даламана дуже зручно використати для планування відпочинку у багатьох частинах Егейського і Середземного морів. На південь від Даламана знаходиться популярний курорт Фетхіє і поруч з ним Олюденіз. Власне, вони і розташовані на злитті двох морів в оточені дуже гарних гір і мальовничого узбережжя. Невисока популярність цих курортів серед “пакетних” туристів робить їх ідеальним місцем для самостійних подорожуючих. Пляжі Олюденіза вважаються найкращими в регіоні, серед них відзначимо пляжі Чалиш, Гюнлюклю, прекрасний пляж долини Кабак та пляж долини Метеликів, яка отримала назву через величезну кількість різноманітних видів цих прекрасних комах. Щоб помилуватися видами на долину Метеликів і пляж з лазуровим морем, потрібно пішки дістатися на верхівку гори поруч з селищем Фаралія.

Туреччина Фетхіє Олюденіз

Цей регіон вважається найкращим місцем для парапланеризму, тому ми рекомендуємо розважити себе польотом з гори Бабадаг і насолодитися неймовірними видами на узбережжя, море і міста. Навколо Фетхіє і Олюденіза прокладено багато маршрутів для пішохідних трекінгів, а в курортних портах пропонують численні морські екскурсії і круїзи.

Туреччина Фетхіє

Серед історичних пам’яток відзначимо Старе місто Фетхіє з великим рибним ринком, скельну гробницю Амінтас і скельний античний храм поруч з нею. За містом рекомендуємо відвідати руїни стародавнього міста Тлос, парк Якапарк, село-привид Каякой з понад 500-ми покинутих будинків, античний амфітеатр Пінара і бухту Гемілер з прекрасним пляжем.

Туреччина Фетхіє Олюденіз

За 45 км від Фетхіє і недалеко від Тлоса розташована ущелина Саклікент завдовжки 18 км і завглибшки 300 метрів – дуже гарне місце для відпочинку, походів і екскурсій.

Туреччина Фетхіє Саклікент

За годину поїздки від Фетхіє на південь знаходиться містечко Ксанф, у якому можна побачити античний амфітеатр, руїни однойменного античного міста і Летоон – святилище богині Лето.

Туреччина Ксанф

На півдні регіону розташоване затишне і навіть романтичне місто Каш, який оточений горами і чудовими бухтами. Вузькі вулички з традиційними будинками, античний амфітеатр, морські прогулянки, затишний пляж Капуташ і найдовший в Туреччині пляж Патара (на заході від міста), дайвінг – все це приваблює туристів до Каша. Неймовірно, але і біля Каша є грецький невеликий острів Кастелорізо або Мегісті, до якого лише 20 хвилин поїздки на човні.

Туреччина Каш

На схід від Каша знаходиться ще одне невелике курортне містечко Демре, а між ними варті уваги руїни античного міста Циані, якщо їхати автомобілем, і острів Кекова зі стародавнім лікійським місто, що потонуло, якщо пливти на човні або яхті.

Туреччина Демре Кекова

Демре цікавий перш за все стародавнім містом Міра, що висічене у скелях, руїнами античного міста Андріаке і собором Святого Миколая Чудотворця.

Туреччина Демре Міра

На північних захід від Демре, поруч з містечком Кумлуджа розташовані руїни давньогрецького міста Родіаполіс, а на північ від міста – мальовничий Національний парк Сарікая, який особливо сподобається поціновувачам активного туризму і гірських походів.

Туреччина Кемер

Напевно, немає такої людини, що не чула про Кемер. Тисячі пропозицій від туристичних агенцій пов’язані з цим морським курортом, але і для самостійних мандрівників там багато цікавого. Для відпочинку Кемер пристосований ідеально, адже в ньому є чудовий піщаний пляж, порт, у якому туристам пропонують екскурсії та круїзи, туристичний район уздовж бульвару Ататюрка з численними готелями, крамницями і ресторанами, дельфінарій, сучасний аквапарк “Долу Су”, парк динозаврів Динопарк, парк розваг “Місячне сяйво”, екопарк і зоопарк Текірова та етнографічний парк “Йорюк” у вигляді античного селища. А одним з символів Кемера можна назвати Годинникову вежу на бульварі Ататюрка.

Туреччина Кемер

Історичні пам’ятки Кемера не відстають за популярністю, серед них відзначимо руїни античного портового міста Фаселіс, руїни візантійського міста Олімпос і Лікійська стежка – популярний туристичний маршрут історичними місцями.

Туреччина Кемер

Природа навколо Кемера просто чудова і точно варта того, щоб відволіктися від байдикування на пляжі і пройтися або проїхатися мальовничими місцями. Перш за все рекомендуємо піднятися на канатній дорозі Olympos Teleferik на гору Тахтали заввишки 2320 метри, з якої відкривається прекрасний вид і з якої можна політати на параплані.

Туреччина Кемер

Каньйон Гьойнюк – одне з найгарніших місць для пішохідного трекінгу серед скель, річки з крижаною водою і кришталевого водоспаду. На півдні міста знаходиться унікальне місце – гора Янарташ або вогняна гора, на якій у буквальному сенсі горить земля, завдяки природному газу, що виходить з надр. Для морських екскурсій в Кемері є цікава печера піратів і бухта Великих каменів.

Туреччина Кемер

Анталія – безсумнівно, центр середземноморського туризму Туреччини, у якому кожен подорожуючий знайде для себе розваги і заняття на будь-який смак і бюджет. Про кількість готелів в Анталії годі і говорити, тому лише згадаємо про найцікавіші розважальні заклади курорту – великий зоопарк міста, який розмістився на території заповідника, величезний аквапарк і дельфінарій “Акваленд”, океанаріум з чотирьма десятками тематичних зон, парк з атракціонами Aktur Park, парк Карааліоглу з гарними видами на море, цікавий Музей іграшок і панорамний ліфт Анталії.

Туреччина, Анталія

Пляжі Анталії – одна з причин такої популярності цього курорту, серед них варто відзначити пляж Лара, на якому влаштовують фестиваль піщаних скульптур, скелястий пляж Мермерлі, пляж Коньяалти завдовжки 8 км, що занесений до престижного рейтингу “Блакитний прапор”.

Туреччина Анталія

Історія Анталії і регіону доволі багата на події, про що свідчать цікаві пам’ятки – руїни античного міста Аспендос з великим амфітеатром, руїни міста Термессос і міста Перге, історичне серце міста район Калєїчи з мариною, брама Адріана часів Римської імперії, вежа Хидирлик II століття, мінарет Йівлі XIII століття, Годинникова вежа початку XIX століття. Більше про історію Анталії можна дізнатися у Археологічному музеї, музеї Ататюрка і музеї Калейчі Суни і Інана Кирач.

Анталія

Щоб насолодитися захопливим видом варто піднятися на гору Тюнектепе, куди прокладена канатна дорога.

Туреччина Анталія

В межах міста розташовані нижні Дюденскі водоспади, що впадають безпосередньо в море, а за містом – верхні Дюденскі водоспади та водоспади Куршунлу заввишки 18 метрів.

Туреччина Анталія Дюден

На північ від Анталії розташований Кьопрюлю каньйон на території однойменного природного парку – прекрасне місце для активного туризму, відпочинку у кемпінгах, рафтінгу та інших видів відпочинку на природі.

Туреччина Анталія Кьопрюлю каньйон

Популярний курорт Сіде насправді може бути цікавий поціновувачам історії. Місто було засноване греками у VII столітті до н.е., а до наших часів там зберіглися античний великий амфітеатр, руїни фонтану Німфеум, залишки храму Аполлона, фортечний захисний мур Сіде, міська брама I століття, давньоримський акведук, кам’яний міст Аспендос XIII століття, а ще вартий уваги Археологічний музей.

Туреччина Сіде

Поруч з Сіде знаходиться чудовий водоспад Манавгат, на якому облаштовані оглядові майданчики. На північ від міста розташований Печерний національний парк – дуже цікаве місце для екскурсій серед гротів і каньйонів.

Туреччина Сіде Манавгат

Конкурент Анталії у боротьбі за туристичні потоки – це співзвучний курорт Аланія, між ними 130 км поїздки прибережними дорогами. Іноді туристам важко визначитися до якого саме курорту краще їхати, але ми впевненні, що справжні мандрівники побувають в обох містах. Серед сучасних розваг в Аланії доступні гарні піщані пляжі, серед яких відомий пляж Клеопатра, аквапарки Water Planet і Дамлаташ, дельфінарій Sealanya, зелений парк і сади Аланії, а також гарно пристосовані для туристів печера Дім завдовжки 400 метрів, яка розташована за 12 км від міста і печера Дамлаташ в центрі міста.

Туреччина Аланія

Історічні екскурсії цікаво розпочати з підйому на фортецю Аланії XIII століття, а потім приділити увагу Червоній вежі XIII століття, маяку кінця XIX століття, корабельні Терсане XIII століття, Археологічному музею, музею Ататюрка, мечеті Сулейманіє XVI століття, руїнам античного міста Сіедра та відпочити у історичних хамамах.

Туреччина Аланія

Для активного туризму і відпочинку поруч з Аланією знаходиться прекрасний каньйон Сападере з водоспадами і невеликими озерами, а також долин річки Дім-Чай.

Туреччина Аланія

Завершуємо розповідь на місті Газіпаша, у якому розташований аеропорт, звідки можна відлетіти додому або навпаки – розпочати подорож. Знаходиться Газіпаша за 40 км на захід від Аланії і з нього вже може бути видно Кіпр. Туристичної і розважальної інфраструктури в місті поки що небагато і місцеві мешканці переважно зайняті сільським господарством. Проте це може сподобатися тим, хто шукає тихі і навіть дикі місця для відпочинку на Середземному морі.

Туреччина

Маршрут подорожі:

Ізмір – Чешме – Маніса – Айгай – Чандарли – Бергама – Айвалик – Ефес – Кушадаси – Дідім – Бодрум – Мармарис – Дача – Дальян – Даламан – Фетхіє – Олюденіз – Ксанф – Каш – Демре – Національний парк Сарікая – Кемер – Анталія – Кьопрюлю каньйон – Сіде – Аланія – Газіпаша

Щоб забронювати або отримати більше інформації про готелі та оренду авто, клікніть у надані нижче скріншоти або лінки.

Готель

На час мандрівки знайшли для вас кілька гарних готелів:

Ізмір – 4* Best Western Plus Hotel Konak

Best Western Plus Hotel Konak

Бодрум – 3* Panorama Otel

Panorama Otel

Сіде – 4* Labranda Excelsior Hotel

Labranda Excelsior Hotel

Вказані на сторінці ціни є дійсними на момент публікації промоційної пропозиції. Пам'ятайте, що ціна може бути вищою або нижчою, ніж та, яку ви бачите на скрінах. На жаль, добрі промоції і акційні ціни швидко закінчуються. Якщо ви хочете скористатися з акційної ціни, опублікованої на нашій сторінці, вам треба досить оперативно після публікації тексту перейти за лінками на сторінку нашого партнера, який пропонує знижені ціни. Щоб не прогавити акції на цікаві для вас авіаквитки і тури, радимо вам створити аккаунт на сторінці У відпустку і отримувати миттєві повідомлення про найдешевші квитки і подорожі. Також можете підписатися на наш канал в Telegram.

Бажаєш отримувати повідомлення з новими акційними пропозиціями?

Створи аккаунт і виріш як часто будемо висилати тобі повідомлення. Не висилаємо спаму.

Iдеї подорожей