Друзі, у нас війна. Російська Федерація хоче знищити нашу країну і ми повинні дати відсіч. Сайт «У відпустку» неодмінно відновить свою діяльність після нашої перемоги. Подумаємо про подорожі пізніше. Зараз - всі сили на допомогу українському війську і українському народу. Слава Україні!

#UvidpustkuRoutes. Греція (північний регіон): Салоніки → Катеріні → Олімп → Лариса → Метеора → Національний парк Пінд → Яніна → Парга → каньйон Вікос → Касторія → Едеса → Халкідіки → Афон → печера Антігі → Кавала → Тасос → Комотіні → Александруполіс

  • 26.03.2021 21:20
  • Eugene
Греція Парга

Важко знайти туристів, яким би не подобалася Греція! Країна з багатовіковою історією, численними курортами на кількох морях, купою островів і дуже гостинним народом. Охопити все цікаве в Греції за одну подорож точно неможливо, тому ми присвячуємо дану статтю північній частині, де комфортно подорожувати і відпочивати в будь-який період року, а не тільки у високий сезон влітку.

Бажаєш отримувати повідомлення з новими акційними пропозиціями?

Створи аккаунт і виріш як часто будемо висилати тобі повідомлення. Не висилаємо спаму.

Читайте також:
Путівник по Криту
Путівник по Пелопоннесу

Все у сучасній Європі розпочалося з Греції… На перший погляд такі гучні і водночас прості слова можуть охарактеризувати роль цієї держави в історії європейської цивілізації. Але залишимо історичні факти історикам, адже насамперед Греція нас цікавить в якості одного з найкращих місць для подорожей і відпочинку. Хоча історичне минуле цієї країни – це важлива і вагома частина екскурсійних маршрутів. Навіть, якщо туристи приїжджають заради відпочинку на морі, то все одно практично на кожному курорті можна зустріти ту чи іншу пам’ятку або видатне місце. Щоб побачити таку величезну кількість цікавинок, які розкидані на великій території Греції, краще розділити маршрути поїздок на кілька частин. Цього разу ми розповімо про маршрут північною Грецією, яка простягається від Егейського до Іонічного морів. Особливість регіону полягає у тому, що мандрувати там можна практично цілий рік. Якщо, наприклад, не хочеться витрачати дорогоцінний час відпустки влітку і від’їжджати від моря, то цілком можливо комфортно здійснити таку поїздку у низький сезон. Розпочати подорож по півночі Греції зручно з Салонік, куди виконуються прямі перельоти з України і звідки відкриваються шляхи на захід, південь і схід регіону.

Греція Фессалия

Салоніки мають кілька варіантів вимов своєї назви (Фессалоніки або Тессалонікі), але всі вони тотожні імені македонської принцеси, на честь якої і було названо легендарне місто. Друге за значимістю місто в Греції, столиця регіону Македонія, культурна столиця, важливий порт і транспортний вузол, економічний центр і центр християнства. Салоніки особливо сподобаються тим, кого цікавить історія Стародавньої Греції і Візантії, походи по музеях, вигідний шопінг або навіть паломництво. Для знайомства з найцікавішими місцями Салонік цілком вистачить два-три дні, а розміри міста дозволяють це зробити під час неквапливих прогулянок пішки. Справжнім символом міста стала Біла вежа X століття, хоча свою назву вона отримала на початку XX століття, коли була пофарбована у білий колір. Розташована вежа на набережній міста і багато років була частиною фортечної споруди, а зараз практично кожен гість Салонік робить на її фоні фотографії і розпочинає від неї свої екскурсії.

Греція Салоніки

Власне, набережна Салонік – це одна з пам’яток і дуже затишне місце для прогулянок і відпочинку з видом на море і гору Олімп. На набережній, окрім Білої вежи, розташований відомий пам’ятник Александру Македонському, історичний майдан Арістотеля і сучасна інсталяція з парасольками, без якої також не обходяться фотографії з Салонік.

Греція Салоніки

Поруч з Білою вежею знаходиться причал, від якого курсує туристичний корабель, що виконаний у вигляді історичного вітрильника. Під час недовгої морської прогулянки можна помилуватися видами на місто і гарно провести час.

Греція Салоніки

Недалеко від майдану Арістотеля розташований історичний ринок Модіано, на якому можна придбати різноманітні свіжі морепродукти, найкращі сорти олив та інші, притаманні Греції продукти і речі. Але туристи відвідують ринок не тільки задля покупок, а й через неповторну атмосферу, яка панує там.

Греція Салоніки

Історичні пам’ятки Салонік представляють кілька епох і періодів. Серед них арка Галерія римського періоду, руїни Грецької агори і Римського форуму, ротонда Галерія III століття і навіть будинок-музей Ататюрка.

Греція Салоніки

Поціновувачі музеїв знайдуть для себе щось цікаве у Археологічному музеї Салонік, Музеї візантійської культури, Науковому центрі і музеї технології, Єврейському музеї, Військовому музеї та Музеї боротьби за Македонію.

Релігія є невід’ємною частиною культурного життя Салонік, тому в місті знаходяться цікаві і важливі у історичному сенсі базиліка Святого Димитрія IV століття, храм Святої Софії VIII століття, церква Святого Миколая Орфаноса XIV століття, візантійський храм Святого Пантелеймона XIII століття, церква Панагія Халкеон XI століття, а також монастирі Влатадон XIV століття і Латому V-VI століть. Чимало людей приїжджають до Салонік саме з метою відвідати одну з цих святинь, особливо на час того чи іншого релігійного свята.

Греція Салоніки

Як і багато стародавніх міст, Салоніки були засновані на горі, на якій у IV століття побудували фортецю Ептапіргіо. Вона знаходиться немов позаду міста і з її території відкривається гарна панорама, а всередині фортеці буде цікаво прогулятися історичними вуличками і посидіти в одній з кав’ярень, смакуючи грецькі страви і вино.

Греція Салоніки

Також рекомендуємо відвідати оглядовий майданчик і ресторан, що обертається, на телевежі Салонік. А якщо влітку захочеться освіжитися і розважитися, то в передмісті знаходиться аквапарк Waterland.

Греція Салоніки

Продовжимо розповідь про регіон Греції на захід від Салонік. Хоча Салоніки безсумнівно дуже цікаве місто, проте для пляжного відпочинку краще їхати за його межі. За годину поїздки на південний захід знаходиться невелике містечко Катеріні і поруч з ним кілька курортних селищ з гарними і рівними пляжами, які не настільки популярні серед туристів. Тому це дуже вдалий регіон для спокійного відпочинку навіть у розпал сезону. В самому Катеріні варто відвідати храм Святої Катерини, на честь якої і було назване місто.

Греція Паралія

На південь від Катеріні розташоване невелике селище Діон, у якому проводяться археологічні розкопки і працює музей з унікальними скульптурами античного часу і чудовою мозаїкою.

Греція Діон Олімп

Лише за 20 км від Катеріні знаходиться містечко Літохоро і Олімп – найвідоміша гора Греції. Заради справедливості потрібно зазначити, що Олімп складається з трьох верхівок, що мають назви Мітікас (найвища, 2917 метрів), Сколе та Стефані. На Олімпі мешкали Боги, народжувалися міфи і легенди, а окрім цього, гора занесена до спадщини ЮНЕСКО як заповідник світового значення. З Літохоро організовують найпопулярніші пішохідні маршрути на Олімп, а також звідти можна дістатися автомобілем до місця Прионія на висоті 1100 метрів, де розташовані ресторан, оглядовий майданчик і монастир Святого Діонісія. Жоден турист не залишається без незабутніх спогадів від поїздки на Олімп, під час якої можна помилуватися гірськими панорамами і відпочити серед природи.

Греція Олімп

На південній околиці передгір’їв Олімпу розташоване містечко Платамон, у якому вартий уваги візантійський замок Платамонас X століття. На території цього комплексу знаходяться візантійська церква X-XI століть, будинки X століття, храм XVIII століття, частина елліністичної стіни і брами, а також головна вежа, з якої відкривається гарний вид.

Греція Платамон

За 50 км на південь від Платамона розташоване місто Лариса – столиця регіону Фессалія, який ще відомий як центр грецького виноградарства і сільського господарства. Через це в Ларисі у місцевих тавернах пропонують велику кількість традиційних грецьких страв і найкращі сорти вина. Серед туристів популярні екскурсії і гастрономічні тури на пагорбі Святого Ахілія, де окрім таверн знаходиться великий античний амфітеатр та історичний турецький торгівельний пасаж Безестени XV століття.

Греція Лариса

Серед пам’яток Лариси відзначимо зелений парк Алказар, що простягнувся уздовж річки Пініос, колону Посейдона IV століття до н.е., меморіал на могилі Гіппократа 370 року до н.е., Візантійський храм X століття, базиліку Святого Ахілія VI століття, Ранньохристиянські лазні V-VI століть, Османські лазні XV століття, Новий археологічний музей, Історико-етнографічний музей, Музей ляльок і Залізничний музей.

Греція Лариса

Найвідоміша пам’ятка Фессалії – це безсумнівно комплекс монастирів Метеора, який розташований за 85 км на захід від Лариси або за 25 км на північ від Трикали. Унікальність цього місця полягає у незвичайних скелях, які природа створила 60 мільйонів років тому, і монастирях, що збудовані на цих скелях. Переважна більшість споруд виникла на Метеорах у XIV столітті і колись там було понад 20 монастирів. Зараз туристам доступні шість з них – монастирі Святого Миколая Анапавсаса, Святого Стефана, Святої Трійці, Мегала Метеора (найбільший і найстаріший), Русану і Святого Варлаама. Звісно, що з практично кожного монастиря відкривається чудова панорама на місцевість і міста Каламбака та Кастракі у підніжжя скель.

Греція Метеора

Окрім монастирів в Каламбакі і Кастракі можна побачити візантійський Храм Успіння Пресвятої Богородиці X століття, печеру Теопетра, у якій була знайдена найдавніша у світі рукотворна стіна, Музей геологічного формування Метеор, Музей природознавства і навіть Музей грибів.

Греція Метеора Каламбака

На північний захід від Метеори дорога прокладена повз чудовий Національний парк Пінд – одне з небагатьох місць Греції, де мешкають ведмеді. На території заповідника прокладено багато пішохідних і веломаршрутів серед лісів, мальовничих гір, що сягають 2177 метрів, і альпійських луків.

Греція Пінд Вікос

З південно-західного боку Пінда розташоване одне з найгарніших в Греції озеро Яніна і однойменне місто на ньому. В Яніні є свій аеропорт, куди виконуються внутрішні авіаперельоти зі столиці та інших міст. Місто знаходиться на західному березі озера з гарним видом на острів, який теж називається Яніна. Він частково населений людьми, тому ми радимо обов’язково запланувати поїздку або круїз на острів, адже там є гарні місця для відпочинку і цікава історична пам’ятка – монастир Святого Пантелеймона.

Греція Яніна

Місто Яніна цікаве перш за все своїми історичними вуличками, візантійською фортецею, Археологічним музеєм, мечетю Алі-Паші, традиційними виробами зі срібла і особливим видом сиру фета, який подають у місцевих тавернах. На північному березі озера знаходиться невелика печера Перама, до якої організовують екскурсії.

Греція Яніна

Приблизно 100 км відділяє Яніну від Іонічного моря і містечка Парга – одного з найгарніших курортів в регіоні. Парга чудова буквально у всьому – лазурове море, прекрасні і гарно оснащені пляжі, невеликий мальовничий острів Панагія біля берегів міста, традиційна архітектура будинків і навіть локація, яка змусила побудувати Паргу у вигляді амфітеатру. Цікаво подивитися на кілька пам’яток, на кшталт замку Парги, який поєднав норманський і венеціанський стилі, та палацу Алі-Паші, з якого відкривається дуже гарний вид. З Парги також можна дістатися поромом на острови Паксос, Антипаксос і Корфу.

Греція Парга

За 45 км на північ від Парги розташоване місто Ігумениця, наймолодше в Греції. Недалеко від міста розташований гарний курорт Сівота, а у самій Ігумениці знаходиться третій за розмірами порт Греції, звідки курсують пороми на Корфу і до кількох міст Італії.

Греція Ігумениця

Якщо вирушити з Ігумениці на схід уздовж кордону з Албанією то варто заїхати в містечко Коніца, яке знаходиться на півночі вищезгаданого природного парку Пінд. З північного боку заповідника теж можна знайти купу місць для екскурсій, походів і відпочинку, а головне, що потрібно побачити – це каньйон Вікос, який занесено до Книги рекордів Гіннесса, як найглибша ущелина в світі. Дійсно, розміри каньйону вражають: завглибшки від 450 до 1600 метрів, завширшки до 400 метрів і завдовжки 20 км. Територія каньйону відноситься до окремого Національного парку Вікос-Аоос і налічує одну цікаву історичну пам’ятку – кам’яний міст XVIII століття біля Кіпі.

Греція Вікос

Далі на схід, за 100 км від Коніці розташоване місто Касторія, яке розкинулося на берегах озера Орестіада. Хоча вірніше буде сказати, що воно знаходиться безпосередньо на озері, на такому собі півострові і оточене водою з трьох боків. Окрім екскурсій, пов’язаних з озером і водних прогулянок в Касторії багато цікавого – відкрита для туристів печера дракона, музей простонеба Диспіліо або доісторичне село на воді, монастир Панагії Мавріотісси XI століття, монастир Святих безсрібників Меліссотопу XI століття, Візантійський музей, Музей фольклору, акваріум міста і кам’яний ліс в селищі Ностімо.

Греція Касторія

З давніх давен Касторія славиться виробами з хутра, саме в цьому місті зародилися традиції грецького кушнірства. В Касторії зараз працює багато хутряних фабрик і щороку відбувається одна з найбільших виставок хутра в Греції.

Греція Корфу

На північ від Касторії знаходиться територія Національного парку Преспа, який Греція розділяє з Албанією і Північною Македонією. З грецького боку розташована більша частина озера Мала Преспа, на якому є невеликі острови Агіос Ахіліон і Відроніссі. На Агіос Ахіліоні постійно мешкають люди, тому на острів був прокладений пішохідний міст. Преспа – це одне з найкращих місць в регіоні для відпочинку на природі і походів.

Македонія Преспа

Приблизно на рівній відстані між Преспою і Салоніками, в місті Едеса розташований однойменний каскад водоспадів. Там можна побачити 12 водоспадів, а поруч з деякими побудовані стаціонарні сходи і оглядові майданчики.

Греція Едеса

Півострів Халкідіки – це центр туризму і пляжного відпочинку на півночі материкової Греції. Туди їдуть цілеспрямовано для повноцінної відпустки як самостійні мандрівники, так і туристи у складі пакетних турів. Півострів має незвичайну і унікальну форму, яка складається ніби з “кисті і трьох пальців” або ще можна порівняти з формою тризуба. “Пальці”-півострови мають назву Кассандра (західний), Сітонія (середній) і Айон-Орос (східний). Серед туристів особливо популярний найближчий від Салонік півострів Кассандра, де знаходяться одні з найкращих пляжів, розвинена і сучасна інфраструктура, цікавий Музей фолькльору і руїни античного храму Зевса. Деякі пляжі Кассандри відзначені рейтингом “Блакитний прапор”, а різноманіття готелів робить цей півострів дуже комфортним для відпочинку і розваг.

Греція Халкідікі

Середній півострів Сітонія вирізняється більш гірським ландшафтом, густими лісами і горою Ітамос заввишки 811 метрів, з якої відкривається гарний вид. При цьому Сітонія не позбавлений туристичної привабливості, адже там також є чудові пляжі з лазуровим морем, серед яких відомий пляж Каріді, історичні містечка з цікавою архітектурою, на кшталт Неос Мармараса, Нікітії, Галіпсоса, Сікії, Тороні та інших, а ще вартий уваги невеликий острів Діапорос на північно-східному узбережжі Сітонії. Простіше кажучи, Сітонія – це ідеальне місце для спокійного і комфортного відпочинку з естетичною насолодою від природи.

лазурове море на халкідіках

Східний півострів Айон-Орос має особливий статус на Халкідіках і в Греції вцілому, адже на ньому розташована гора Афон (2003 метри) – одне з головних святих місць для православних вірян. Більша частина території Айон-Ороса відноситься до окремої адміністративної одиниці з назвою Автономна чернеча держава Святої Гори або просто автономна монастирська держава. Афон складає спільноту із 20 православних монастирів, у яких зберігається приблизно 10 тисяч грецьких, слов’янських, грузинських і арабських рукописів та інші безцінні релігійні реліквії. Звісно, що розважальний або пляжний відпочинок на Афоні неможливий, але для історичних і навіть духовних екскурсій це місце може бути унікальним для будь-якого мандрівника. Перед поїздкою на Афон потрібно отримати дозвіл у Міністерстві Македонії та Фракії в Салоніках і врахувати, що жінкам доступ до автономії заборонений.

Греція Халкідіки Афон

На півночі від Афона все таки можна насолодитися морським відпочинком на курортах Урануполі, Неа Рода або Іеріссос, а також сплавати на острів Аммульяні, на якому розташовані прекрасні пляжі з лазуровим морем.

Греція Халкідіки

На північно-східному боці Халкідіків знаходиться містечко з прекрасною назвою Олімпіада. Цей затишний курорт розкинувся на довгому гарному пляжі і поруч з античним містом Стагіра. Недалеко від Олімпіади на захід варто побувати на невеликих водоспадах Варвара.

Греція Халкідіки Олімпіада

За 145 км на схід від Салонік, поруч з містом Драма (як вам взагалі грецькі назви 🙂 ) знаходяться дві системи печер. Першу, печеру Ангіті можна назвати цілий підземним царством, яке розкинулося уздовж однойменної річки. За свої розміри, понад 21 км, печера Ангіті отримала статус найбільшої річкової печери у світі. Печера прикрашена дивовижними сталактитами, а сама річка дуже популярна серед рафтингістів. Друга система – печерний парк Алістрати, у якому можна помилуватися прекрасною підземною архітектурою, що створила природа.

Греція пещера

Кавала – це цікаве і доволі гарне місце, щоб присвятити йому кілька днів. Завдяки своєму портовому статусу в Кавалі з давніх давен існують багаті торгівельні традиції, а архітектуру вулиць і будинків міста можна відокремити, як суцільну пам’ятку. Варті уваги в Кавалі візантійська фортеця на горі Символос, османський імарет, стародавній акведук і Археологічний музей.

Греція Кавала

Торгівельний порт не заважає Кавалі мати також статус морського курорту і хизуватися пляжами з рейтингу “Блакитний прапор” – Аммолофі, Перігалі, Каламіца, Батіс і Рапсані.

Греція Кавала

З Кавали курсують пороми на острів Тасос, який розташований лише за 33 км від берега. Острів ряснить різноманітною зеленню, садами і чудовими пляжами, що робить його гарним курортом і для повноцінної відпустки, а також найзеленішим островом Егейського моря. Серед пам’яток Тасоса відзначимо міста Ліменас і Ліменарія з руїнами античних поселень і класичною архітектурою, Ватопедський монастир, селища Калівья, Рахоні, Сотірас, Панагія і гірське поселення Потамья, найстаріший на острові храм Святого Афанасія, музей Вагіса, храм Успіння Богородиці XIX століття, рибальські селища Скала Марьес і Скала Каллірахі.

Греція Тасос

За 70 км на схід від Кавали розташований Національний парк Нестос Дельта і на його території озеро Вістоніда-Ісмаріда. В заповіднику мешкає понад 300 видів птахів, серед них чаплі, лебеді, пелікани і баклани. Особливо цікаво буде спостерігати за птахами під час круїзу на човні. На східному боці заповідника знаходиться мальовнича місцевість Порто Лагос, де розташовані монастир Святого Миколая і церква Панагії Пантанаси.

Дунай

Місто Комотіні розташоване за півгодини поїздки від озера Вістоніда-Ісмаріда. В ньому можна відвідати Археологічний музей, Візантійський музей, музей Карафедоріса та Етнографічний музей, парк Святої Параскеви і майдан Ірініс, а ще скуштувати традиційної грецької кави, адже існує думка, що найкраще її готують саме в Комотіні. Недалеко від Комотіні рекомендуємо відвідати містечко Німфея, де знаходяться мальовничий гай, візантійська фортеця і форт Німфея.

Греція Фракія

На останок згадаємо про Александруполіс, місто, що стоїть на березі Фракійського моря. Близькість до Болгарії і Туреччини посприяла появі змішаної культури і традицій місцевого населення. Александруполіс зручно використати в якості базового міста для поїздок навколишнім регіоном – у гори Родопи, долину Евроса, а також відпочинку на гарних пляжах, які вирізняються спокоєм, через невисоку популярість серед туристів.

Греція Александруполіс

Маршрут подорожі:

Салоніки – Катеріні – Літохоро – Олімп – Платамон – Лариса – Метеора – Національний парк Пінд – Яніна – Парга – Ігумениця – Коніца – каньйон Вікос – Касторія – Національний парк Преспа – Едеса – Халкідіки – Афон – Олімпіада – печера Антігі – Кавала – острів Тасос – Національний парк Нестос Дельта і озеро Вістоніда-Ісмаріда – Комотіні – Німфея – Александруполіс – Салоніки

Щоб забронювати або отримати більше інформації про готелі та оренду авто, клікніть у надані нижче скріншоти або лінки.

Готель

На час подорожі знайшли для вас кілька прикладів гарних готелів:

Тасос – 3* Diamond Hotel

Diamond Hotel

Метеора – Guesthouse Sotiriou

Guesthouse Sotiriou

Парга – 4* Elena Hotel

Elena Hotel

Вказані на сторінці ціни є дійсними на момент публікації промоційної пропозиції. Пам'ятайте, що ціна може бути вищою або нижчою, ніж та, яку ви бачите на скрінах. На жаль, добрі промоції і акційні ціни швидко закінчуються. Якщо ви хочете скористатися з акційної ціни, опублікованої на нашій сторінці, вам треба досить оперативно після публікації тексту перейти за лінками на сторінку нашого партнера, який пропонує знижені ціни. Щоб не прогавити акції на цікаві для вас авіаквитки і тури, радимо вам створити аккаунт на сторінці У відпустку і отримувати миттєві повідомлення про найдешевші квитки і подорожі. Також можете підписатися на наш канал в Telegram.

Бажаєш отримувати повідомлення з новими акційними пропозиціями?

Створи аккаунт і виріш як часто будемо висилати тобі повідомлення. Не висилаємо спаму.

Iдеї подорожей