Друзі, у нас війна. Російська Федерація хоче знищити нашу країну і ми повинні дати відсіч. Сайт «У відпустку» неодмінно відновить свою діяльність після нашої перемоги. Подумаємо про подорожі пізніше. Зараз - всі сили на допомогу українському війську і українському народу. Слава Україні!

#UvidpustkuRoutes. Східна Канада: провінції Квебек → Нью-Брансвік → Нова Шотландія → Острів Принца Едварда → Ньюфаундленд і Лабрадор

  • 07.06.2021 21:51
  • Eugene
Канада Квебек Гаспе

Канада поєднує у собі практично все, що подобається туристам – дивовижну природу, історичні міста, різноманітні пам’ятки і розвинену інфраструктуру. Ми вирішили присвятити першу статтю про цю країну її п’яти східним провінціям Квебек, Нью-Брансвік, Острів Принца Едварда, Нова Шотландія та Ньюфаундленд і Лабрадор, адже саме там знаходяться одні з найцікавіших місць, які приваблюють туристів.

Бажаєш отримувати повідомлення з новими акційними пропозиціями?

Створи аккаунт і виріш як часто будемо висилати тобі повідомлення. Не висилаємо спаму.

Канада – це високорозвинена, комфортна для життя і просто дуже гарна держава Північної Америки. Як ми вже відзначили, Канаду також можна сміливо назвати однією з найкращих країн для туризму. Комусь подобаються автоподорожі цікавими містами, комусь активний туризм у природних парках, а комусь навіть екстремальні походи до далеких північних областей або фото-полювання на морських тварин – все це можна цілком знайти в Канаді. Історично на розвиток країни вплинули дві європейські держави – Великобританія і Франція, через це в Канаді можна побачити знайому європейську архітектуру, традиції і культурні риси місцевих мешканців. Нагадаємо, що і офіційні мови Канади – це англійська і французька. Громадянам України для в’їзду до Канади потрібна віза, яку можна отримати у посольстві країни в Києві. Дістатися до Канади з України зовсім не складно і можливо потрапити до багатьох міст як прямими авіарейсами, так і зі зручними пересадками класичними авіакомпаніями Європи і Близького Сходу. Навряд чи за одну подорож можна охопити усі цікавинки Канади, адже вона друга держава за розмірами у світі. Тому в цій статті ми склали маршрут п’ятьма її східним провінціям – Квебек, Нью-Брансвік, Нова Шотландія, Острів Принца Едварда та Ньюфаундленд і Лабрадор, яких цілком вистачить для окремої незабутньої, захопливої, різноманітної і дуже емоційної мандрівки.

Канада Кейп-Бретон

А розпочнемо ми подорож з провінції Квебек і міста Монреаль – найбільшого у провінції, яка належить до так званої франкомовної частини Канади. Монреаль дуже вдало може надати уяву про країну в цілому, якщо розпочати мандрівку саме з цього міста. У ньому історія гармонійно поєдналася історія з сучасним ритмом життя. Зазвичай туристичні маршрути розпочинаються з історичної частини Монреаля, де знаходиться класична архітектура і переважна більшість музеїв міста. Серед цікавих пам’яток відзначимо будівлю міської ратуші, монументальний собор Монреальської Богоматері XVII століття з розкішним внутрішнім оздобленням, собор Марії Цариці Миру XIX століття, собор Нотр-Дам-де-Бон-Секур XVIII століття, Ораторій Святого Йосипа і історичний ринок Бонсекур, який виконаний у колоніальному стилі.

Канада Монреаль

Музеї Монреаля задовольнять смаки будь-якого туриста – це Монреальський музей витончених мистецтв, Музей сучасного мистецтва, Музей Редпат з цікавою колекцією археологічних знахідок і викопних, науково-археологічний Музей Пуент-а-Кальер, Монреальський науковий центр, сучасний і оригінальний музей Біосфера на острові Єлени, Монреальський інсектарій з понад 250 тисячами різновидів комах, а також науково-дослідницький центр і етнопарк Монреальський Біодім.

Канада Монреаль

Під час екскурсій потрібно іноді відпочивати, для цього в Монреалі гарно пристосовані парк на пагорбі Мон-Руаяль, з якого відкривається гарний вид на місто, ботанічний сад з унікальними скульптурами і ландшафтним дизайном, бульвар Сен-Лоран – головна вулиця Монреаля, Майдан мистецтв та Старий порт, з якого можна поплавати на екскурсійному або круїзному кораблях.

Канада Монреаль

Також згадаємо про чудовий парк атракціонів Ла-Ронд, сучасний планетарій Монреаля, незвичайний будинок “Хабітат 67”, який можна назвати унікальною пам’яткою, та автодром Жиля Вільнева, який частково складається з міських вулиць і на якому відбувається етап перегонів Формули-1 (зазвичай у червні).

Канада Монреаль

Одна з переваг туристичної поїздки до Канади – це можливість провести час серед чудової природи недалеко від великих міст. За 90 км на північний захід від Монреаля розташоване озеро Лак-де-Сез-Іль або “Озеро шістнадцяти островів” – дуже популярне місце серед місцевих і туристів. На берегах озера знаходяться численні кемпінги, невеликі готелі, туристичні центри, прокат човнів і рибальського спорядження, а також прокладено понад 16 км різноманітних пішохідних і веломаршрутів для активного відпочинку.

Канада Квебек

Взагалі, на північ від Монреаля розпочинається справжня “дика Канада” з суцільними лісами, численними річками і тисячами озер. Провінція Квебек простягається до Північного океану, що робить її гарним місцем для поціновувачів серйозного або навіть екстремального туризму у таких диких умовах.

Канада Квебек

Але продовжемо розповідь про південну частину Квебеку з міста Труа-Рів’єр, яке знаходиться униз за течією річки Святого Лаврентія від Монреаля (приблизно 140 км). Це доволі велике місто завжди відігравало важливу роль в якості транзитного і транспортного пункту. Ми теж рекомендуємо у ньому побувати на шляху між Монреалем та Квебеком, щоб провести цікаво час за екскурсіями до базиліки Нотр-Дам-дю-Кап XVII століття, монастиря урсулянок, Успенського собору, садиби Буше-де Нівервіля, садиби Тоннанкур і прогулятися набережною Рю-дю-Фльов.

Канада Труа-Рів'єр

На північ від Труа-Рів’єр розташоване невелике озеро Сейбл, яке також варте уваги. Ще з кінця XIX століття озеро перетворилося на популярний курорт для відпочинку і туризму. На його берегах облаштовані кемпінги, готельні комплекси з невеликими будиночками, центри риболовства і мисливства та гольф-клуб.

Канада Квебек

Квебек – це столиця однойменної провінції і одне з найцікавіших для туристів міст Канади. Розташований Квебек майже у гирлі річки Святого Лаврентія, яка вже з цього місця розпочинає свій шлях до однойменної затоки і Атлантичного океану. Тому серед головних пам’яток міста сміливо можна назвати Старий порт, завдяки якому з давніх давен Канада мала морське сполучення з Європою та іншими континентами. Також відзначимо променад Самуель-де-Шамплейн – одне з найгарніших місць для відпочинку з видом на річку.

Канада Квебек

Сучасні і культурні пам’ятки Квебека – це Квебекський акваріум, Національний музей образотворчих мистецтв, квебекська фреска, Музей цивілізації, культурний центр Моррін, Музей шоколаду Erico, залізний міст Квебека XX століття, на фоні якого туристи роблять фотографії. Якщо подорож припадає на зиму, то можна побачити зимовий карнавал, під час якого відбувається виставка крижаних скульптур та влаштовують різноманітні розваги і веселощі, що пов’язані зі снігом та кригою.

Канада Квебек

Популярність Квебека серед туристів обумовлена великою кількістю цікавих і унікальних історичних пам’яток. Серед них розкішний замок-готель Шато-Фронтенак XIX століття, історичний район Старий Квебек, який занесений до спадщини ЮНЕСКО, вулиця Пті-Шамплейн з будинками XVII століття, Королівський майдан, монументальна Квебекська фортеця, будівля парламенту, собор Нотр-Дам-де-Квебек XVII століття, базиліка Сент-Анн-де-Бопре XVII століття і навіть будівля залізничного вокзалу.

Канада Квебек

Не можна не згадати про природні пам’ятки Квебека. Перш за все це водоспад Монморансі, біля якого облаштовані оглядові майданчики. Також варті уваги міський парк Поля Авраама, Національний природний парк Жак-Картьє з мальовничим каньйоном і гарним видом з гори Анданте (на півночі від міста), острів Орлеан, на якому панує середньовічна атмосфера і розташовані фермерські господарства вікторіанської епохи.

Канада Квебек

За 200 км на північ від Квебека розташоване місто Сагне (або іноді зустрічається назва Сагенай). Цікаве воно перш за все тим, що стоїть на східному боці одного з найбільших фіордів у світі. Завдовжки 100 км цей фіорд водночас є єдиним судоплавним фіордом Північної Америки. Навколо фіорда був створений Національний природний парк Сагне, захопливі краєвиди якого складаються з зелених лісів, гір і мальовничих заток.

Канада Квебек Сагне

Фіорд з’єднаний річкою з прекрасним озером Сен-Жан, яке розташоване на захід від міста Сагне і яке є справжньою перлиною провінції Квебек. Зараз на озері знаходяться різноманітні курорти, туристичні центри і культурні місця.

Канада Квебек Сагне

Навпроти фіорду Сагне, на правому березі річки Святого Лаврентія, або за 200 км від Квебека, знаходиться Нотр-Дам-дю-Портаж – одне з найгарніших традиційних містечок на сході Канади. У ньому немає великих або дуже визначних пам’яток, проте класична архітектура XIX століття змушує поринути у автентичну атмосферу. Для туристів в містечку організовують культурні екскурсії, а для відпочинку там є природні відкриті басейни з гарним видом.

На південно-східному боці Квебека знаходиться півострів, мис і місто з однаковою назвою Гаспе – прекрасне місце, щоб провести у ньому кілька днів і насолодитися природою та класичною архітектурою. Серед цікавинок Гаспе відзначимо Національний парк Форійон з неймовірно гарним узбережжям, невеликий острів Бонавентура, на якому мешкають величезні зграї різноманітних птахів, Національний парк Мігуаша, скелю Персе з природною аркою, мальовничі селища Гранд-Валлє і Сент-Анн-де-Монт на північ від Гаспе.

Канада Квебек Гаспе

Затока Святого Лаврентія відома тим, що до неї запливають близько 13 видів китів та китоподібних. Води затоки дуже багаті на різноманітний планктон та іншу їжу для морських велетнів, найбільша їхня кількість зазвичай збирається влітку. Серед видів можна побачити синього кита, горбатого кита, білуху, фінвала, сірого кита, кашалота, касатку, білобокого дельфіна, морську свиню, сейвала та інших. У високий сезон спостереження за морськими тваринами з різних куточків Квебека і не тільки організовують екскурсійні вилазки або цілі круїзи.

Канада Кит

З Гаспе також можна дістатися до острова Антикості – одного з найбільших в Квебеку. На острові мешкає лише кілька сотень людей, але туристів приваблює на нього практично первозданна природа, можливість гарно порибалити і зайнятися активним туризмом.

Канада Квебек

Переходячи до провінції Нью-Брансвік, одразу згадаємо про містечко Кемпбеллтон, яке розташоване зовсім поруч з півостровом Гаспе. Цікаве воно через історичний маяк, який утворює гарну панораму на фоні мальовничої затоки.

Канада Нью-Брансвік

До Нью-Брансвіку відноситься Акадійський півострів, сусідній з півдня від Гаспе. На березі цього півострова стоїть містечко Каракет, де потрібно відвідати музей простонеба Village Historique Acadien. На території цього історичного селища можна побачити класичну архітектуру, ретро-автомобілі, автентичні крамниці, зупинитися у класичному готелі або прийняти участь у розважальних заходах.

Канада Нью-Брансвік Каракет

За 150 км на південь від Каракета розташований Національний природний парк Кучібогвак. Його територія складається переважно з рівнини, що посприяло появі великої кількості видів флори і фауни, а біля берегів заповідника мешкає велика популяція дельфінів.

Канада Нью-Брансвік

Столиця провінції, місто Фредериктон, розташована у південно-західному регіоні Нью-Брансвіку. Серед пам’яток Фредериктона варті уваги будівля законодавчого зібрання, палац губернатора, церква Христа, Майдан офіцерів, історичний Музей Йорк Санбері, Гарнізонний район, художня “Галерея 78”, художня галерея Бівербрук, річковий маяк Lighthouse on the Green, броварня Picaroons і навіть магазин Fredericton Boyce Farmers, який входить до десяти найвідоміших магазинів Канади. Недалеко від міста знаходиться історичне поселення Королівська гавань – відновленне селище XIX століття з автентичними будинками і традиційними майстернями.

Канада Нью-Брансвік

На південь від Фредериктона, на березі затоки Фанді розташований Сент-Джон – напевно найцікавіше місто Нью-Брансвіку. Радимо відвідати в місті історичний центр і Королівський майдан, вежу Карлтона Мартелло, Національний історичний музей Форт-Хоу, Імператорський театр, зоопарк Черрі Брук, Музей Нью-Брансвіка, чудовий парк Роквуд і мальовничий природний парк Ірвінг, у якому організовують безкоштовні екскурсії для туристів, великий пляж Міспек, а також Реверсивні водоспади.

Канада Нью-Брансвік Сент-Джон

Містечко Сент-Ендрюс розташоване на південному заході провінції, на кордоні з США. Це ще одне місце, з якого організовують круїзи для спостереження за китами і поїздки на прилеглі острови. На острові Кампобелло розташований цікавий парк Рузвельта з будинком-музеєм, а на острові Гран-Манан варті уваги Національний історичний музей Канади, унікальні скелі “Сім днів творіння”, природний парк Анкоридж та Дослідницька станція китів і морських птахів.

Канада Нью-Брансвік Гран-Манан

Напевно найголовніша пам’ятка Нью-Брансвіка, як і Нової Шотландії, – це затока Фанді, яка розділяє дві канадські провінції. Затока відома через свої приливи та відливи, які заввишки сягають 14 метрів і відбуваються кожні 6-7 годин. Величезний об’єм води то приховує, то оголює унікальні за ландшафтом прибережні скелі, які утворювалися протягом тисяч років завдяки все тому ж руху води.

Канада затока Фанді

Приблизно на півшляху між Сент-Джоном і Монктоном розташований Національний парк Фанді, у якому знаходяться найкращі місця для спостереження за вищезгаданими приливами і відливами, а також близько 20 різноманітних водоспадів, піщані дюни та багато видів диких тварин і птахів. На схід від парку варто відвідати мис Енрадж, де розташований невеликий заповідник і великий пляж з гарним видом на затоку.

Канада затока Фанді

У невеликому місті Монктон можна відвідати Культурний центр Абердін, тематичний розважальний парк Magnetic Hill, церкву Святого Бернарда XIX століття, а за містом відпочити у затишному пляжному парку Парле Біч на березі затоки Святого Лаврентія.

Канада Нью-Брансвік Монктон

Острів Принца Едварда – це і острів і окрема канадська провінція водночас. Він розташований біля берегів Нью-Брансвіка і Нової Шотландії на незначній відстані, що дозволило прокласти на нього автодорогу. Провінція досить рівномірно заселена людьми і на острові розвинена мережа доріг, тому об’їхати його не складе ніяких труднощів. Серед пам’яток на острові відзначимо однойменний Національний природний парк, у якому мешкає багато видів птахів, і Музей спадщини острова. Також острів Принца Едварда відомий кухнею зі свіжими морепродуктами, які готують у багатьох прибережних містах і селищах.

Канада Острів Принца Едварда

Провінція Нова Шотландія одна з найменших в Канаді, але займає цілий однойменний півострів, який омивається водами затоки Фанді, затоки Святого Лаврентія, а з південного боку відкритим Атлантичним океаном. Власне, посередині південного узбережжя розташована столиця провінції і важливий порт – місто Галіфакс. Головні пам’ятки міста теж пов’язані з морем – це Старий порт, Морський музей Атлантики і HMCS Sackville, набережна Halifax Harbourfront, Національний історичний пам’ятник Pier 21, через який колись проходила переважна більшість емігрантів до Канади. Також відзначимо Національний історичний комплекс Цитаделі Галіфакса, міський сад XIX століття, Будинок-музей провінції, Художня галерея Нової Шотландії, прибережний парк Макнабс і Лоулор-Айленд та парк Point Pleasant.

Канада Галіфакс

За 40 км на південь від Галіфакса розташована одна з найгарніших в Новій Шотландії бухта Пеггі. Тисячі туристів збираються на її берегах помилуватися видами на скелі, океан, заходи сонця і невеликий маяк.

Канада Галіфакс бухта Пеггі

Містечко Луненбург, що на південь від Галіфакса, називають головною пам’яткою Нової Шотландії. Такий статус місто отримало за класичну архітектуру і загальний вигляд міста, який не сильно змінився з XVIII століття. Дерев’яні будинки у різних яскравих кольорах, стародавні церкви, пристані для рибальський човнів утворюють неповторну атмосферу для екскурсій і відпочинку. На березі однієї з бухт Луненбурга розташований морський музей рибальства і Атлантики.

Канада Луненбург

Південну частину Нової Шотландії займає Національний парк Кеджімкуджік, який славиться великою кількістю різних водойм. Кеджімкуджік популярний як місце для активного туризму, каякінгу, рафтингу, риболовлі, а також як історичне місце проживання індіанських племен.

Канада Нова-Шотландія

На східному боці Нової Шотландії знаходиться острів Кейп-Бретон, який відділяє від півострова лише вузька протока. Одне з найбільший міст острова має назву Сідней, у ньому можна сходити до історичного Музею Cape Breton Highlanders, а за півгодини поїздки від нього на південь варто побувати в Луїсбурзі. Це місто колись було найбільшим портом Нового Світу, а зараз там знаходиться фортеця XVIII століття, у якій проводяться екскурсії та тематичні вистави.

Канада Луїсбург

Головна прикраса Кейп-Бретона – Національний парк Верховини Кейп-Бретона, який знаходиться на півночі острова і який гарно пристосований для активного туризму або відпочинку на природі чи спостереження за тваринами.

Канада Кейп-Бретон

Окремої поїздки, вірніше цілого круїзу, вартий невеликий острів Сейбл, який також відноситься до Нової Шотландії і знаходиться за 290 км від Галіфакса. Форма острова чітко схожа на форму шаблі, можливо через неї і віддаленість від суші Сейбл здобув негативну славу, адже біля його берегів за всю історію загинуло понад 350 кораблів. Але зараз він є дуже цікавим об’єктом для туристів, де можна побачити… диких коней, тюленів і поспілкуватися з кількома десятками людей, що постійно на ньому мешкають.

Канада Нова Шотландія

Провінція Ньюфаундленд і Лабрадор складається безпосередньо з острова Ньюфаундленд і великої частини на сході материкової Канади. Розпочнемо розповідь з острова Ньюфаундленд, який вартий навіть окремої мандрівки. За великим рахунком практично вся територія острова – це природні парки з порізаним бухтами узбережжям, горбистими ландшафтами, лісами, долинами, серед яких зустрічаються рибальські поселення. Найбільше місто Ньюфаундленда має вже знайому назву Сент-Джон і розташоване у найсхіднішому регіоні острова з прямим виходом до Атлантичного океану.

Канада Ньюфаундленд Сент-Джон

В Сент-Джоні можна відвідати історичну пам’ятку Signal Hill, саме там було прийнято перший трансатлантичний радіо-сигнал, а ще на території знаходяться середньовічна вежа і кілька стародавніх будівель. Також згадаємо про краєзнавчий музей з цікавою назвою “Кімнати” і Національний історичний центр Маяка Кейп-Спір – найсхідніша точка Північної Америки.

Канада Ньюфаундленд Сент-Джон

Поціновувачам пішохідного туризму обов’язково потрібно побувати на стежині East Coast Trail, яка простягається від Сент-Джона на південь уздовж узбережжя і охоплює місця з неповторними краєвидами і ландшафтами.

Канада Ньюфаундленд

Серед усіх природних пам’яток Ньюфаундленда на перше місце можна поставити Національний парк Грос-Морн, що на заході острова. Територія парку складається з мальовничих фіордів, одних з найстаріших гір на планеті, унікальної рослинності і багатого тваринного світу. Грос-Морн насправді найкраще місце на острові для активного туризму.

Канада Ньюфаундленд Грос-Морн

На сході острова розташований чудовий Національний природний парк Терра-Нова, на захід від Сент-Джона знаходиться Національний історичний комплекс Castle Hill, який стоїть на місці однієї з перших французьких колоній, а недалеко від нього на південь – заповідник Кейп-Сент-Мері, у якому мешкає величезна популяція морських птахів.

Канада Ньюфаундленд Castle Hill

У північній частині Ньюфаундленд рекомендуємо відвідати півострів, мис і містечко Бонавіста. Звідки організовують круїзи для спостереження за китами і екскурсії до середовищ існування іпатків (або тупиків). Ще північніше розташований невеликий острів Фого, звідки можна замовити круїз для спостереження за айсбергами.

Канада Ньюфаундленд

На північ від Бонавісти знаходиться незвичайне для регіону місце – виноробня Auk Island Winery. Так, Ньюфаундленд може похизуватися власним вином, яке виготовляють з місцевих ягід, на кшталт малини, морошки, чорниці, брусниці та інших. Виноробня пропонує близько 25 видів вина, яке точно здивує гостей острова.

Канада Ньюфаундленд

На самому півночі Ньюфаундленда знаходиться історична пам’ятка Національний комплекс L’Anse aux Meadows, який є єдиним справжнім доказом поселення вікінгів у Новому Світі.

Канада Ньюфаундленд

Щодо материкової частини провінції – Лабрадора, то вона складається переважно з диких місць, там дуже мало доріг і поселень, але все одно дещо там можна і потрібно побачити. Через протоку від Ньюфаундленда знаходиться невелике поселення і історичний комплекс Ред-Бей, у якому зберігаються різноманітні атрибути китобійного і рибальського промислів та відновлені рибальські човни.

Канада Ньюфаундленд Лабрадор

Якщо цікавить північна природа, то радимо запланувати подорож до Національний парк Мілі-Маунтинс, який знаходиться між Лабрадорським морем і озером Мелвілл. На території парку можна побачити справжню тундру, дикі ліси, фіорди, а на узбережжі піщаний пляж завдовжки 50 км!!

Канада

На останок згадаємо про Національний парк Гори Торнгата, який розташований у найпівнічнішому регіоні Лабрадора. Дістатися до нього складно, але якщо хтось і зважиться на таку поїздку, то у винагороду отримає непередавані емоції від абсолютно первозданної природи, видів на фіорди, гори і ліси, льодовики і долини річок.

Канада

Хоча, жоден гість Канади не поїде з неї без таких позитивних спогадів і не важливо, у якому саме регіоні від побував!

Маршрут подорожі:

Монреаль – озеро Лак-де-Сез-Іль – Труа-Рів’єр – озеро Сейбл – Квебек – Сагне – Нотр-Дам-дю-Портаж – Гаспе – острів Антикості – Каракет – Національний парк Кучібогвак – Фредериктон – Сент-Джон – Сент-Ендрюс – острів Гран-Манан – Національний парк Фанді – мис Енрадж – Монктон – Острів Принца Едварда – Галіфакс – бухта Пеггі – Луненбург – Національний парк Кеджімкуджік – острів Кейп-Бретон – Луїсбур – Сідней – Національний парк Верховини Кейп-Бретона – острів Сейбл – острів Ньюфаундленд – Ред-Бей – Національний парк Мілі-Маунтинс – Національний парк Гори Торнгата – Монреаль

Щоб забронювати або отримати більше інформації про готелі та оренду авто, клікніть у надані нижче скріншоти або лінки.

Готель

На час подорожі знайшли для вас кілька прикладів гарних готелів:

Монреаль – 3* Holiday Inn Montreal-Longueuil

Holiday Inn Montreal-Longueuil

Сагне – 3* Gite du haut des arbres

Gite du haut des arbres

Ньюфаундленд – Holiday Inn Express Deer Lake

Holiday Inn Express Deer Lake

Вказані на сторінці ціни є дійсними на момент публікації промоційної пропозиції. Пам'ятайте, що ціна може бути вищою або нижчою, ніж та, яку ви бачите на скрінах. На жаль, добрі промоції і акційні ціни швидко закінчуються. Якщо ви хочете скористатися з акційної ціни, опублікованої на нашій сторінці, вам треба досить оперативно після публікації тексту перейти за лінками на сторінку нашого партнера, який пропонує знижені ціни. Щоб не прогавити акції на цікаві для вас авіаквитки і тури, радимо вам створити аккаунт на сторінці У відпустку і отримувати миттєві повідомлення про найдешевші квитки і подорожі. Також можете підписатися на наш канал в Telegram.

Бажаєш отримувати повідомлення з новими акційними пропозиціями?

Створи аккаунт і виріш як часто будемо висилати тобі повідомлення. Не висилаємо спаму.

Iдеї подорожей