Віктор Стинич – онлайн-підприємець, блогер, мандрівник. Відвідав 57 країн. Автор-тревел проекту “Подорожуй”.
Всі звикли, що Норвегія – це дорого. Для наших туристів вона завжди була бажаною і далекою. Для мене теж. Я довго приглядався до неї – то квитки дорогі, то не сезон, то компанії нема.
Навесні дуже захотілося кудись поїхати і вирішив перевірити актуальні ціни на перельоти. У Wizzair знайшов квитки з Катовіце до Осло на квітень за 20 євро туди-назад і не думаючи замовив на 4 особи. За три дні ми проїхали неповні 1000 км, валялись у снігу в справжній зимі та пікнікували в справжньому літі.
Слід зазначити, що з Польщі до Норвегії зазвичай можна підібрати недорогі квитки. Актуально квитки в Осло коштують на вересень-жовтень від 260 грн в одну сторону. Берген і Ставангер обійдуться в 400-500 грн в один бік.
Літак приземлився в аеропорту Torp Sandefjord, який знаходиться за 110 км від Осло. Щоб добратись в Осло автобусом-поїздом, доведеться викласти по 25 євро за особу в один бік, а оскільки нас було четверо, то це повні 200 євро за коло. Тому ми орендували авто на 3 дні за 110 євро, що і вам рекомендую.
На Осло виділили півдня. Погуляли по місту, подивились Осло-фйорд, відвідали музей Фрама (10 євро з особи за вхід), піднялись на оглядовий майданчик і трамплін Холменколен, де незадовго до цього проходив чемпіонат світу з біатлону. Якщо є час, то на Осло варто виділити цілий день – є що подивитись.
Місто справді дороге, особливо якщо заходити в кав’ярні-ресторани, але ціни в супермаркетах сприймаються досить спокійно. Вражає кількість електромобілів на дорогах.
З Осло поїхали північніше на 200 км. Якщо у норвезькій столиці було хмарно та дощило, то від’їхавши 100 км і піднявшись на висоту 1000 метрів над рівнем моря, ми попали в зимову пустелю. Жодного деревця навколо, тільки сніг і засипані літні будиночки для відпочинку. На замерзлих озерах та галявинах, протягом десятків кілометрів, сотні людей катались на бігових лижах, санчатах та кайтах. Спустившись з перевалу, ми потрапили у щось подібне на весну-осінь. Сонечко гарно гріє, але у затінку ще холодно.
Спали в сільських готелях, які коштували нам 110-120 євро на чотирьох зі сніданком та білизною. Слід зазначити, що якщо ви зупиняєтесь у хостелі чи кемпінгу, вартість якого складає 60-70 євро для чотирьох осіб, то Вам доведеться доплатити за постільну білизну (по 10-12 євро за особу) й так само за сніданок (або готувати його самому). Отже, проживання в норвезькому кемпінгу може обійтись в 130-140 євро на чотирьох. Вечері в готелях обходились нам по 20 євро на особу.
Повернувши на захід ми заїхали до водоспаду Верінґсфоссен (висотою 182 метра) та поїхали далі по узбережжю Хардаґен-фйорда, насолоджуючись видом фіорда, озер, водоспадів. Придбавши в супермаркеті продукти та одноразовий гриль, влаштували пікнік на березі фіорду. Тут ми потрапили в літо та змушені були роздягнутись до футболок.
Фіорд та дорога по узбережжю виходять до міста Одда, з якого стартують піші походи на Язик троля та глетчер Фолґефонна. Ці маршрути розраховані на цілий день та займають більше 10 піших кілометрів в кожну сторону. Сезон відкривається в травні.
Погулявши біля водоспадів та повні радощів від того що побачили живих лосів, відправились спати в сімейний готель у невеличкому містечку, а зранку повернулись до аеропорту, здали авто й вірушили до Катовіце.
Вся подорож коштувала біля 800 євро на чотирьох осіб, що для Норвегії дуже непогано.
Блог Віктора Стинича Подорожуй
Фейсбук-сторінка автора