Друзі, у нас війна. Російська Федерація хоче знищити нашу країну і ми повинні дати відсіч. Сайт «У відпустку» неодмінно відновить свою діяльність після нашої перемоги. Подумаємо про подорожі пізніше. Зараз - всі сили на допомогу українському війську і українському народу. Слава Україні!

Помилкові тарифи вже скоро стануть рідкістю. Авіакомпанії впроваджують нові програми, щоб запобігти “error fares”

  • 23.05.2019 19:00
  • Dmytro
Паспорт і квиток

Полетіти в економ-класі з Італії до Канади за $75 або в бізнесі з В’єтнаму до США за $675? Це реальні ціни на авіаквитки, які продавалися на сайтах авіакомпаній. Причина подібних наддешевих тарифів проста – помилки персоналу перевізників при введенні даних до систем бронювання. Щоб уникнути подібних ляпів, авіакомпанії починають впроваджувати нові технології, які дозволять закривати дірки буквально протягом 15-60 хвилин.

Бажаєш отримувати повідомлення з новими акційними пропозиціями?

Створи аккаунт і виріш як часто будемо висилати тобі повідомлення. Не висилаємо спаму.

Різдво 2013 року багато американців запам’ятають надовго завдяки чудовому подарунку від однієї з найбільших авіакомпаній світу Delta. Перевізник помилково виставив у продаж квитки за божевільно низькими тарифами. Як повідомляв ресурс ABC News, за деякі з них потрібно було заплатити лише 20 доларів. Такі квитки можна було забронювати як на сайті самої Delta, так і на таких онлайн-ресурсах, як Expedia, Priceline та інших. Наприклад, під час «акції» за перельоти за маршрутом Нью-Йорк – Лос-Анджелес потрібно було заплатити лише $47. Хоча звичайна ціна за цей квиток складала на той момент близько $400. Подібні тарифи були доступні не одну годину. Але навіть після того, як авіакомпанія помітила помилку і змінила ціни, вона не скасувала «помилкові» квитки і погодилися перевезти пасажирів, які їх придбали.

Якщо думаєте, що подібні приклади поодинокі, то це не так. Щорічно авіакомпанії втрачають мільйони доларів на подібних помилках. Свіжі приклади трапилися з одним з найбільших азіатських перевізників Cathay Pacific, який допустив на початку поточного року відразу дві подібні помилки. Спочатку авіакомпанія продала «помилкові» квитки бізнес-класу з В’єтнаму до Нью-Йорку за цінами економ-класу $675 замість звичайної ціни $16 тис. Незважаючи на шалені збитки, авіакомпанія прийняла рішення не скасовувати квитки і перевезти пасажирів за наднизькими цінами для бізнес-класу, повідомляло видання South China Morning Post. Але на цьому Cathay Pacific не зупинилася. Буквально за два тижні вони провели чергову «акцію» – ці ж квитки можна було купити за хибним тарифом – $1512.

літак Cathay Pacific

Думаєте, помилки трапляються тільки під час продажу дорогих авіаквитків бізнес-класу? Одного разу Air Italy випадково продала квитки на авіарейси з Сицилії до Торонто усього за $75! І таких випадків у світі було маса. Ми самі часто користувалися такими тарифами і декому з команди “У відпустку” вдавалося злітати з Амстердаму до Панами за €220 або, скажімо, з Люксембургу до Занзібару за €190. До речі, такі ситуація трапляються і у українських перевізників. Так, квиток у преміум-економ класі МАУ до Бангкоку, який, зазвичай, коштує понад €1000, нам вдалося придбати в минулому році за €260. Щоправда, рейс відбувався з Варшави.

Але, схоже, авіалінії вирішили таки покласти край збиткам і помилкових тарифів ставатиме щораз менше. Так, згідно з повідомляленням видання Apex, нещодавно компанія ATPCO, яка займається дистрибуцією більше 87% тарифів у світі та зберігає понад 210 мільйонів активних тарифів у своїй базі даних, запустила нову функцію для своєї системи FareManager. Вона дозволить авіакомпаніям відміняти помилкові тарифи протягом 15 хвилин на ринках США і Канади і протягом години на міжнародних ринках.

Раніше, якщо перевізник вводив в систему помилковий тариф, він не міг так швидко змінити його в FareManager. Це можна було зробити лише чотири рази на день для внутрішніх рейсів США і Канади і один раз на день для міжнародних рейсів. Авіакомпанії також могли зв’язуватися окремо з великими дистриб’юторами, такими як Expedia, а також з глобальними системами дистрибуції, такими як Sabre і Amadeus, щоб вручну видалити тарифи, але це був неефективний шлях вирішення проблеми.

І хоча тепер набір інструментів ATPCO вловлює 99% помилкових тарифів, ще залишається 1%, який і далі може завдавати великої шкоди авіакомпаніям. Причина, звісно, в соціальних мережах, адже інформація в них поширюються миттєво, що дозволяє пасажирам швидко дізнаватися про такі помилки і купувати подібні квитки.

Бажаєш отримувати повідомлення з новими акційними пропозиціями?

Створи аккаунт і виріш як часто будемо висилати тобі повідомлення. Не висилаємо спаму.

Iдеї подорожей