Найбільш популярні напрямки серед українських любителів пакетних турів у 2019 році

  • 13.01.2020 09:46
  • Dmytro
Єгипет

2019 рік вже минув. Отже можна підбивати перші підсумки минулого року. Сотні тисяч співвітчизників віддають перевагу пакетним турам, організовуючи відпустку закордоном. Тому розглянемо ситуацію саме в цьому сегменті туристичного ринку.

Бажаєш отримувати повідомлення з новими акційними пропозиціями?

Створи аккаунт і виріш як часто будемо висилати тобі повідомлення. Не висилаємо спаму.

Єгипет чи Туреччина

Серед українських туристів найпопулярнішою країною для відпочинку, як і в попередні роки, залишається Єгипет. Як свідчить статистика сервісу онлайн-бронювання турів Misto.travel, у 2019 році приблизно половина пакетних туристів обрали саме цей напрямок.

Наступною йде Туреччина. Кожен четвертий турист, який купив пакетний тур за допомогою вказаного агреготора, полетів до цієї країни. Туреччина – це сезонний відпочинок, тому вона програє Єгипту. До нього з України чартери виконуються цілий рік.

На Єгипет і Туреччину припадає приблизно 75% організованого туристичного потоку з нашої країни. Очевидно, що вони виграють конкурентну боротьбу завдяки вдалому співвідношенню ціна-якість. Досить дешеві пакети, недовгий переліт і наявність all inclusive допомагають Єгипту та Туреччині вже багато років займати перші сходинки серед уподобань українських туристів.

Втім не всі українці обирають подорожі літаками. На третій сходинці за популярністю серед співвітчизників опинилися автобусні тури Європою від туроператора Accord Tour. Приблизно 5% пакетних туристів обирають такий стиль відпочинку. Найбільше автобусних турів бронюють у міжсезоння.

Дубай

А ось четверте місце вас не здивує. Приблизно 4% українських туристів відпочивають в ОАЕ. Завдяки безвізовому режиму, який діє між нашими країнами більше двох років, українці зараз можуть заощадити до $100. Саме стільки раніше треба було віддати за візу до ОАЕ.

Втім відпочинком на Близькому Сході вже мало кого здивуєш. А ось тур до Китаю поки що залишається цікавинкою для абсолютної більшості українських туристів. Минулого року ця країна стала відкриттям для нашого туристичного ринку. Завдяки доступним турам від туроператорів JoinUP! та Kompas Піднебесний вдалося потрапити до лідерів за популярністю серед співвітчизників.

Цікаво, що кількість проданих турів до Китаю виявилася навіть більшою, ніж на Кіпр. Як зазначають в Misto.travel, чартерна програма на осінньо-зимовий сезон від JoinUP!, доступні ціни та хороші погодні умови під кінець осені обумовили популярність цієї країни.

Підсумки року

Логічне лідерство

Мабуть, ви вже здогадалися який туроператор виявився лідером за кількістю проданих турів? Першу сходинку посідає JoinUp! – більше третини пакетних туристів обрали послуги саме цієї компанії. Пристойні ціни та широка польотна програма – ці два пункти допомогли їй стати лідером.

Втім, практично кожен четвертий турист віддав перевагу туроператору Anex Tour. Його основні переваги – доступні пакети до Єгипту та ОАЕ, а також чартерні програми до екзотичних країн.

Третє місце у туроператора TUI, який показав чудові показники влітку. Четверту сходинку зайняв Kompas (раніше – GTO). Далі в рейтингу туроператорів Сoral, TPG, TezTour, Pegas, а також Alf та Mouzenidis.

Непохитна столиця

Українці віддають перевагу рейсам, які виконуються з Києва. Приблизно 80% пакетних туристів вирушили у свої подорожі саме звідси. Окрім традиційних рейсів до таких країн як Єгипет та Туреччина, зі столиці виконуються далекомагістральні рейси до екзотичних країн. Крім того, в столиці розташовані відразу два аеропорти.

А ось друге місце, за даними Misto.travel, займає Львів. Крім того, до ТОР-5 потрапили Харків, Одеса і Запоріжжя. З аеропортів інших міст чартерних рейсів зовсім небагато. Якщо вони і виконуються, то це сезонні вильоти до Туреччини і Єгипту. Втім останніми роками відзначається тенденція зі збільшенням частоти рейсів та відкриттям нових маршрутів з регіональних летовищ.

Коли найвигідніше купувати

Протягом минулого року середня ціна на тури коливалася в діапазоні $744-1022. Досить дорогі пакети в лютому (див. фото) обумовлені тим, що в цьому місяці активно бронювався відпочинок на літо. Це робили переважно сім’ї з дітьми, які планували літню відпустку. Далі навесні середня ціна трохи впали – паралельно з раннім бронюванням дуже активно продавалися недорогі путівки до Єгипту.

Підсумки року

А ось літне подорожчання обумовлене високим сезоном. Свого піку ціни досягли у серпні. Літо закінчується, гарячих пропозицій небагато, а більшість рейсів та готелів завантажені – основні причини такої ситуації.

Для кого літні ціни занадто високі можуть спробувати придбати тури у вересні. Саме в цей період минулого року відбувалося невелике здешевлення путівок.

Та вже у жовтні середні ціни в черговий раз зросли. Бо туристи почали готуватися до зимового відпочинку і все частіше купували дорогі путівки до екзотичних країн.

Потім, під кінець року, традиційно з’явилися «гарячі» тури до Єгипту. Тому середня ціна знову знизилася.

Цікаво, що у 2019 році українці найменш активно бронювали тури та подорожували на початку року. Активність зросла у весняні місяці, досягши піку у травні. На цей місяць припадає досить довгий святковий період. Крім того, у травні розпочинається літній сезон відпочинку, тому ціни на тури не дуже високі. А це приваблює мандрівників.

Що стосується літнього сезону, то минулого року він був стабільно активним. Щоправда, у червні темпи бронювання дещо знизилися – подорожчання турів та активне раннє бронювання у попередні періоди похитнули продажі. Другим піковим місяцем став грудень, головним чином, під Новий рік.

Підсумки року

Таким чином раннє бронювання на літні напрямки для відпочинку є більш вигіднім, ніж «гарячі» тури. Тому плануючи заздалегідь, можна і відпустку розпланувати, і гроші заощадити. Втім ви завжди можете змінити свою думку з приводу купівлі пакетних турів на користь самостійної організації відпочинку. За допомогою порталу «У відпустку» дуже часто можна знайти акційні ціни на квитки та готелі. Безвіз з переважною більшістю європейських країн дозволяє українцям спланувати відносно недорогу відпустку в цій частині світу. Якщо ж віддаєте перевагу саме організованому пакетному відпочинку, радимо скористатися агрегатором найдешевших турів Місто Тревел >>

Бажаєш отримувати повідомлення з новими акційними пропозиціями?

Створи аккаунт і виріш як часто будемо висилати тобі повідомлення. Не висилаємо спаму.

Iдеї подорожей