Друзі, у нас війна. Російська Федерація хоче знищити нашу країну і ми повинні дати відсіч. Сайт «У відпустку» неодмінно відновить свою діяльність після нашої перемоги. Подумаємо про подорожі пізніше. Зараз - всі сили на допомогу українському війську і українському народу. Слава Україні!

Планування подорожей під час спалаху коронавіруса. Чекати чи їхати?

  • 03.03.2020 16:18
  • Dmytro
коронавірус

Щодня в світі фіксуються випадки захворювання, спричиненого новим типом вірусу (2019-nCoV). На жаль, маємо його вже і в Україні. Тому багатьох з нас турбує питання чи варто відмовитися від подорожей принаймні в найближчі місяці.

Бажаєш отримувати повідомлення з новими акційними пропозиціями?

Створи аккаунт і виріш як часто будемо висилати тобі повідомлення. Не висилаємо спаму.

Останнім часом чи не кожен мандрівник шукає відповіді на запитання типу «Чи слід скасувати поїздку до Рима або Флоренції?», «В якому випадку треба переглянути плани щодо подорожей до Азії?» тощо. Однозначної відповіді на ці питання немає.

Кожен випадок індивідуальний, кажуть експерти. Втім, під час непередбачуваних та стрімких ситуацій важливим є надійна інформація, розповідає CNN.

Відшукайте декілька джерел інформації, компетентності яких ви довіряєте, – радить психолог і професор кафедри інженерії та публічної політики американського Університету Карнегі-Меллона Барух Фішхофф.

Рекомендації, які регулярно оновлюються

Наприклад, американські центри контролю та профілактики захворювань та Державний департамент США регулярно випускають рекомендації щодо подорожей до місць призначення, на які значно впливає спалах вірусу.

Слідкуйте за ними «уважно та регулярно», радить директор американської медичної установи Emory Healthcare’s TravelWell Center доктор Генрі Ву.

Крім того, варто відслідковувати інформацію та поради на сайтах українських держаних установ. Колишня в.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун радить у Facebook декілька перевірених джерел, наприклад, Центр громадського здоров’я України.

Уляна Супрун

На даний момент вкрай не рекомендуються подорожі до Китаю та Південної Кореї. Також слід вживати заходів обережності при поїздках до Італії, Японії, Ірану і Гонконгу.

Оцінка особистого ризику

Необхідно оцінити ризики подорожі. Саме це зараз робить Барух Фішхофф, який запланував на березень поїздку до Великої Британії.

Місце появи вірусу непередбачуване. Втім кожний напрямок має свою ступінь ризику. Але якщо під час подорожі ризик буде не більшим, ніж зараз, то ймовірність померти у Великій Британії є «дуже, дуже низькою», а ймовірність захворіти «зникаюче мала», каже Фішхофф. В той же час ймовірність зіткнутися з серйозними незручностями, наприклад, застрягнути на кордоні чи на карантині у готелі чи кораблі, «значно вища».

Зараз [ризик] все ще досить низький в абсолютних показниках і незрозуміло наскільки швидко він змінюється, – розповідає він.

Беріть до уваги деякі фактори

Літні люди або ті, хто має проблеми зі здоров’ям, повинні знати, що вони можуть піддаватися більшому ризику ускладнень від інфекцій, каже доктор Ву.

Для Анжели Вілсон вік її матері є фактором, який впливає на рішення щодо подорожі. Вона схиляється до скасування поїздки до Японії в березні з дочкою та матір’ю.

Немає сенсу зараз їхати, оскільки ми можемо це відкласти і поїхати пізніше, коли ми будемо знати, що все безпечно, – вважає Вілсон, яка є консультантом з подорожей в турагенції Dream Journeys з Індіанаполіса.

Крім того, деякі люди хвилюються більше ніж інші. Тому якщо ви припускаєте, що ситуація може позбавити вас задоволення від поїздки, можливо, варто змінити свої плани.

Заходи безпеки

Про коронавірус йдеться чи звичайний грип, але мандрівники завжди повинні вживати заходів безпеки, щоб убезпечити себе від зараження.

Я не знаю жодних задокументованих випадків COVID-19, пов’язаних з перельотами, але я б радив мандрівникам вживати звичайних заходів для запобігання респіраторних захворювань, включаючи миття рук, та утримуватися від поїздок під час хвороби, – каже Ву.

Він закликає туристів дотримуватися вказівок CDC та Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), включаючи «сувору гігієну рук, етикет кашлю, уникнення хворих та загальне соціальне дистанціювання».

Також рекомендуються вакцини проти грипу, оскільки це захворювання також досить поширене. Профілактика грипу може запобігти симптомам, які можуть викликати нові проблеми під час захворювання коронавірусом, сказав Ву.

Зрештою, розрахунок ризику для кожного туриста буде різним.

Ща нас чекає в майбутньому?

Коронавірус, швидше за все, зникне навесні. Ці віруси дуже чутливі до світла, температури та вологості, каже в коментарі El Pais фахівець з інфекційних захворювань лікарні Trias i Pujol (Іспанія) Оріол Мітья.

Коронавірус залишиться сезонним вірусом, тому його поширення влітку буде дуже обмежене. Зараження відбувається за допомогою крапель. Вірус виживає в навколишньому середовищі приблизно 28 днів, якщо температура нижча за 10 С, але лише один день, коли вона перевищує 30 С, – каже він та додає – Як тільки температура знову знизиться, вірус повернеться.

З огляду на поточну статистику цього захворювання у місцях, де зараз температура більша ніж 20 С, як тільки настане тепліша весна, схоже, ми почнемо поступово забувати про коронавірус.

Таїланд

Адже навіть «італійський приклад» показує, що ми не повинні боятися поїздок до теплих країн. Нагадаємо, що в Італії чим далі на південь, тим менше кількість захворювань, а сама епідемія виникла на півночі країни. Також звертаємо увагу, що зараз немає значних спалахів цього захворювання в країнах, де температура повітря вища за 20 С (вірус не поширюється там так швидко як у Китаї, Ірані чи Італії).

Як не парадоксально, а можна зробити висновок, що зараз менш безпечно сидіти в Україні, ніж летіти, наприклад, до Таїланду.

Бажаєш отримувати повідомлення з новими акційними пропозиціями?

Створи аккаунт і виріш як часто будемо висилати тобі повідомлення. Не висилаємо спаму.

Iдеї подорожей