Друзі, у нас війна. Російська Федерація хоче знищити нашу країну і ми повинні дати відсіч. Сайт «У відпустку» неодмінно відновить свою діяльність після нашої перемоги. Подумаємо про подорожі пізніше. Зараз - всі сили на допомогу українському війську і українському народу. Слава Україні!

Повернутися до України в умовах обмеження на пересування. Обговорюємо варіанти

  • 15.03.2020 21:53
  • Dmytro
Кордон

Вже з вівторка, 17 березня, Україна припиняє регулярне пасажирське сполучення з іншими країнами світу. Крім авіаційного транспорту, під заборону потрапили залізниця і автобуси. Фактично, українцям залишається небагато варіантів – прилетіти до однієї з сусідніх країн, а вже звідти перейти кордон з Україною пішки або на приватному автомобілі. Та завдання потрапити додому ускладнюється тим, що деякі сусіди вже заборонили приїзд до них іноземців.

Звичайно, ті українці, які бажають повернутися до України, але не встигають це зробити, можуть розраховувати на допомогу української влади. Президент пообіцяв спеціальні рейси, щоб вивезти співвітчизників. Але поки що інформації про їх організацію не надходило. Якщо ви зараз знаходитеся закордоном та розраховуєте на цей варіант, радимо вам зареєструватися в спеціальній системі ДРУГ.

Крім того, спостерігаючи за шаленим здорожченням цін на авіаквитки, деяким мандрівникам вигідніше буде залишитися закордоном, витративши ці гроші на житло. Тим більше, що в умовах падіння попиту на мандрівки, готелі значно знижують ціни.

Проте давайте розглянемо декілька варіантів, як можна буде потрапити до Україні після запровадження вищезазначеної заборони. Щоправда, не забувайте, що в такому випадку є великий ризик того, що вас відправлять на карантин на два тижні. Крім того, варто памятати, що ситуація з запровадженням різноманітних заборон постійно змінюється – це варто враховувати при плануванні подорожі додому.

Білорусь

Мабуть, найкращим варіантом повернутися до України буде подорож через Білорусь. Вона поки що не запровадила обмежувальні заходи для громадян України. Тому розглянемо, наприклад, як через Білорусь можна повернутися додому, наприклад, з Таїланду, який дуже люблять українські туристи.

Наразі не виконуються прямі рейси Білорусь-Таїланд. Та до Мінська літає авіакомпанія Etihad Airways, яка також виконує польоти і до Банкока. За допомогою цього перевізника можна скомбінувати переліт Бангкок – Абу-Дабі – Мінськ за приблизно €342.

Etihad Airways

Далі з Мінська можна скористатися послугами онлайн-ресурсу BlaBlaCar (на той час автобусне та залізничне сполучення вже має бути скасовано). Водії, які зареєструвалися в цій програмі, готові довезти вас, наприклад, 17 березня в другій половині дня до Києва за 370-600 гривень.

Щоправда, є великий ризик, що за кермом буде громадянин Білорусі, якого можуть не пустити до України. Тому варто попередньо уточнити у водія чи має він право потрапити до України. Можливо, керувати машиною буде громадянин України, який повертається додому.

BlaBlaCar

Більш оригінальнім способом буде замовлення через BlaBlaCar поїздки до одного з пункту переходу на українсько-білоруському кордоні, де залишається можливість пішохідного переходу. А вже на українській стороні можна буде замовити таксі чи пошукати варіант на тому ж BlaBlaCar.

Угорщина

Іншим варіантом потрапити до України може бути подорож через Угорщину. Наприклад, можуть таким варіантом скористатися мандрівники з Португалії. Поки шо ні ця країна, ні Угорщина не запровадили заборони на авіасполучення і на приїзд до них громадян України. Щодо відсутності заборони для українців можна пересвідчитися на веб-сайті Міжнародної асоціації повітряного транспорту IATA Travel Center.

IATA Travel Center

Пізно ввечері в середу, 18 березня, з Лісабону можна вилетіти рейсом Wizz Air до Будапешта.

Рейс Wizz Air

Щоправда, ви дістанетеся до столиці Угорщини пізно вночі вже 19 березня. А поточні пропозицій на BlaBlaCar, наприклад, за маршрутом Будапешт-Львів заплановані лише на 16-00 цього дня.

BlaBlaCar

Румунія

Ще одна сусідня країна, яка, за даними IATA Travel Center, не запровадила жорстких обмежувальних заходів щодо громадян України – це Румунія.

IATA Travel Center

Щоправда, вона готується до введення надзвичайного стану. Її політичне керівництво заявляє про те, що мандрівники, які приїдуть до неї з країн, де запроваджений карантин, повинні будуть потрапити до нього і в Румунії.

Але не всюди в Європі діють такі суворі обмежувальні заходи. Тому за допомогою Румунії та лоукостера Wizz Air можна також спробувати спланувати подорож з Європи додому.

Наприклад, ви можете скористатися рейсом Wizz Air з Брюсселя до Бухареста. На четвер, 19 березня, в наявності є квитки за €19,99 в одну сторону.

Рейс Wizz Air

Прилетівши до Бухареста о 13-05, ви все ще встигаєте скоротитися пропозицією водія з BlaBlaCar, щоб дістатися Чернівців за 1 тис. грн.

BlaBlaCar

Чи варто спробувати?

Мабуть, зараз ніхто не може на 100% бути впевненим в тому, що подібні подорожі додому обійдуться без складнощів. Бо в поточній ситуації, пов’язаній з розповсюдженням коронавіруса, іноземні країни запроваджують нові обмеження для мандрівок чи не кожної години. Тому, вирушивши додому за допомогою складного варіанта, радимо вам завжди мати «план Б» на випадок карантину чи заборони відвідування транзитного напрямку.

Бажаєш отримувати повідомлення з новими акційними пропозиціями?

Створи аккаунт і виріш як часто будемо висилати тобі повідомлення. Не висилаємо спаму.

Iдеї подорожей