Відновлення подорожей: правила ІАТА для аеропортів та авіакомпаній в умовах епідемії

 • 22.05.2020 10:09
 • Dmytro

Вже незабаром більшість країн світу, які запровадили обмеження на перельоти на час епідемії коронавіруса, маюсь скасувати або значно послабити ці заборони. Проте, побоюючись подальшого розповсюдження Covid-19, вони значно посилюють заходи безпеки як в аеропортах, так і на борту літаків. Давайте подивимось як зміняться наші подорожі в найближчому майбутньому.

Міжнародна асоціація повітряного транспорту ІАТА розробила загальні рекомендації для урядів, аеропортів та авіакомпаній, які допоможуть їм зменшити ризики розповсюдження Covid-19. Вони вказані в оприлюдненому спеціальному документі «Біобезпека для повітряного транспорту: дорожня карта для відновлення авіації».

Немає єдиного способу, який знизить ризик і забезпечить безпечне відновлення перельотів. Але багаторівневі заходи, які застосовуються на глобальному рівні і взаємно визнані урядами, можуть досягти необхідного результату. Це найбільша криза, з якою коли-небудь стикалася авіація, – сказав керівник ІАТА Александр де Жуніак.

Основні моменти рекомендацій включають наступні заходи:

1. До поїздки державні органи повинні збирати дані щодо пасажирів, в тому числі інформацію про стан здоров’я. Це має здійснюватися з використанням добре перевірених каналів, таких як eVisa або програм електронного дозволу на поїздки.

2. В аеропорту вильоту має бути кілька рівнів захисту:

 • До терміналу можуть заходити тільки працівники аеропорту/авіакомпаній і пасажири (за винятком тих, хто супроводжує пасажирів з обмеженими можливостями або неповнолітніх без супроводу);
 • На вході до терміналу має здійснюватися перевірка температури;
 • Всі люди повинні додержуватися фізичного дистанціювання, в тому числі в чергах;
 • Пасажирам та персоналу треба носити маски;
 • Потрібно максимально використовувати можливості самообслуговування пасажирів, щоб зменшити кількість контактних точок і черг. Це включає в себе дистанційну реєстрацію (електронні чи самостійно роздруковані посадкові талони), автоматичну здачу багажу (з самостійно роздрукованими бирками) і самостійну посадку.
 • Посадка повинна здійснюватися максимально ефективно з застосуванням тієї чи іншої пріоритетності. Це має зменшити затори. Крім того, авіакомпанії повинні обмежити пронесення на борт літака ручної поклажі.
 • Має відбуватися очищення і дезінфекція ділянок з підвищеним ризиком. Крім того, в терміналах повинні бути доступні дезінфікуючи засоби для рук.

Бориспіль

3. Крім того, під час перельоту:

 • Пасажири та екіпаж повинні носити маски;
 • Пасажирам буде доступне лише попередньо упаковане харчування;
 • Треба мінімізувати скупчення пасажирів в салоні, наприклад, шляхом заборони черг до туалетів;
 • Авіакомпанії мають запровадити удосконалені та більш часті глибокі чистки салонів літаків.

Бориспіль

4. Також рекомендується запровадити декілька правил безпеки при прибутті:

 • пасажири повинні пройти температурну перевірку;
 • треба використовувати автоматизовані процедури для митного і прикордонного контролю, включаючи використання мобільних додатків та біометричних технологій;
 • треба запровадити прискорену обробку і видачу багажу, щоб забезпечити соціальне дистанціювання завдяки зменшенню заторів та черг.

Бориспіль

В IATA очікують, що уряди розроблять декларації про стан здоров’я і надійну систему відстеження контактів, щоб знизити ризик розповсюдження Covid-19.

В той же час в ІАТА підкреслюють, що ці заходи повинні бути тимчасовими, регулярно переглядатися, замінюватися в разі виявлення більш ефективних варіантів або скасовуватися, якщо вони стануть непотрібними. Зокрема, в асоціації сподіваються на винайдення вакцини, яка допоможе змінити ці правила.

Крім того, ІАТА підтримує тестування на Covid-19, але коли ці процеси будуть масштабовані, точні і забезпечені швидкі результати. Тестування на початку мандрівки створить «стерильний» простір подорожі. Це заспокоїть мандрівників і уряди.

Також ІАТА буде підтримувати розробку паспортів імунітету для відокремлення мандрівників, які не несуть ризику зараження. Але такі паспорти повинні бути підкріплені медичною наукою і визнані урядами.

МАУ

В той же час ІАТА знову заявила щодо своєї незгоди з соціальним дистанціюванням на борту літаків і карантинними заходами після прибуття.

Карантин можна усунути поєднанням температурних перевірок і відстеженням контактів. Перевірка температури знижує ризик того, що пасажири з симптомами будуть подорожувати, в той час як декларації про стан здоров’я та відстеження контактів після прибуття зменшують ризик розвитку імпортованих випадків захворювання і передачі їх місцевому населенню.

Соціальне дистанціювання на борту (блокування середнього крісла) усувається завдяки носінню масок на борту.

Уряди розуміють важливість авіації для соціально-економічного відновлення своїх країн. Багато хто планує поетапне відкриття кордонів в найближчі місяці. У нас мало часу для того, щоб домовитися про первинні стандарти… Життєво важливим елементом є координація. Якщо ми не почнемо ці перші кроки узгодженим чином, ми проведемо багато болісних років, відновлюючи ґрунт, який не повинен бути втраченим, – сказав Александр де Жуніак.

Фото: CC BY 2.0, Mark Harkin, flickr.com

Бажаєш отримувати повідомлення з новими акційними пропозиціями?

Створи аккаунт і виріш як часто будемо висилати тобі повідомлення. Не висилаємо спаму.

Iдеї подорожей