Українські авіакомпанії не гірші за іноземні. Принаймні, якщо мова йде про їх пунктуальність

  • 13.03.2019 21:02
  • Dmytro
літак авіакомпанії Windrose

Час від часу ми всі бачимо в соціальних мережах гнівні пости пасажирів українських авіакомпаній про те, що їм годинами приходиться чекати свої рейсів. І практично відразу вони ж пишуть, що ось іноземні перевізники так не поводяться зі своїми клієнтами. Та наскільки це відповідає дійсності? Чи справді українські авіакомпанії так необачно поводяться з пасажирами і як ми виглядаємо у порівнянні з усім світом?

Бажаєш отримувати повідомлення з новими акційними пропозиціями?

Створи аккаунт і виріш як часто будемо висилати тобі повідомлення. Не висилаємо спаму.

Для того, щоб дізнатися наскільки багато затримок у українських та іноземних перевізників, можна взяти офіційну статистику Міністерства інфраструктури України. Приблизно з середини минулого року чиновники вирішили публікувати для громадськості щомісячні звіти про пунктуальність українських та іноземних перевізників, які працюють у вітчизняних аеропортах.

Нагадаємо, що навесні та влітку минулого року українські авіакомпанії неодноразово потрапляли в гучні скандали зі затримками у перевезенні туристів. Після того, як такі порушення практично стали систематичними, чиновники вирішили публікувати ці дані, а також в черговий раз стали погрожувати перевізникам штрафами та санкціями.

Нам не відомо, скільки саме штрафів було накладено на авіакомпанії. Та офіційна статистика свідчить, що вони потроху стали виправлятися. Якщо ще у листопаді минулого року регулярність відправлення рейсів українськими авіакомпаніями з аеропортів України становила 79,4%, а у січні цього року 77,1%, то вже в лютому цей показник досяг 83,6% .

При цьому найкраще виконує свої зобов’язання вчасно вирушати у подорож авіакомпанія Windrose – у лютому регулярність відправлення її рейсів становила 90,3%. На другому місці розташувався мало відомий українським пасажирам перевізник «Буковина» з показником 85,7%.

А як же спрацювала найбільша українська авіакомпанія «Міжнародні авіалінії України»? Все ж таки саме її послугами українці користуються найбільше. В лютому МАУ зайняла третє місце – їй вдалося вчасно відправити 85,6% своїх рейсів.

В то же час найгірші показники регулярності вильотів серед українських авіакомпаній у Azur Air Ukraine, SkyUp і YanAir. Вони вчасно розпочали тільки 70,5%, 62,1% і 50,0% своїх рейсів відповідно.

Та якщо повернутися до нашого питання – гірше чи краще поводять себе українські перевізники у питанні регулярності вильоту у порівнянні з іноземними, то тут складається доволі цікава картина. За даними Мінінфраструктури України, за результатами лютого в середньому по всім закордонним авіакомпаніям показник регулярності склав 82,8%, тобто іноземці спрацювали гірше за українців.

Хоча серед закордонних перевізників є шість гравців з регулярністю вильотів 100% – Qatar Airways, Bulgaria Air, Iraqi Airways, KLM, Georgian Airways та Air Malta. Найгірше поводив себе італійський лоукостер Ernest – лише 52,1% своїх рейсів він розпочав вчасно.

Але ж українці подорожують світом не лише з українських аеропортів. Введення безвізу з Європейським Союзом дозволило нам частіше подорожувати всередині цього об’єднання. А як тут авіакомпанії поводяться зі своїми пасажирами в питаннях пунктуальності?

Згідно з підрахунків компанії OAG, що спеціалізується на збиранні інформації про рейси авіакомпаній, за результатами 2018 року найбільш пунктуальним перевізником Європи стала латвійська авіакомпанія airBaltic – 89,17% її рейсів розпочалися вчасно. Друге місце з показником 84,52% зайняв нідерландський перевізник KLM, а третє з 83,04% – іспанська Iberia.

Та мало хто з читачів може здогадатися яка авіакомпанія зайняла перше місце за пунктуальністю взагалі по всьому світу в минулому році. Нею стала панамська Copa Airlines, у якої у 2018 році вчасно стартували 89,79% рейсів. На другому місці вже згадувана нами airBaltic – показник той же самий – 89,17%. Замикає ТОР-3 найбільш пунктуальних авіакомпаній світу Hong Kong Airlines, що базується в Гонконгу. Її результат не набагато гірший за панамського та латвійського перевізника – 88,11%.

Фото зі сторінки авіакомпанії Windrose

Бажаєш отримувати повідомлення з новими акційними пропозиціями?

Створи аккаунт і виріш як часто будемо висилати тобі повідомлення. Не висилаємо спаму.

Iдеї подорожей