В Україні може з’явитися нова авіакомпанія Qatar Airways Ukraine

  • 11.04.2019 10:48
  • Dmytro
літак Qatar Airways

Українські туристи можуть отримати ще більше цікавих пропозицій для подорожей. Це може статися, якщо п’ятизіркова авіалінія Qatar Airways відкриє в Україні свою дочірню авіакомпанію. Таку пропозицію надав перевізнику міністр інфраструктури Володимир Омелян. Та чи є майбутнє у такої ініціативи?

Бажаєш отримувати повідомлення з новими акційними пропозиціями?

Створи аккаунт і виріш як часто будемо висилати тобі повідомлення. Не висилаємо спаму.

Схоже, що незабаром в Україні може бути створена нова авіакомпанія. При чому не маловідомими акціонерами, а всесвітньо відомим перевізником. Україна запропонувала авіакомпанії Qatar Airways відкрити в Україні свою дочірню фірму Qatar Airways Ukraine, повідомив порталу «У відпустку» міністр інфраструктури Володимир Омелян.

«Це серйозна пропозиція. Ми бачимо, що на внутрішньому ринку України у нас хронічно не вистачає літаків. Я вважаю, що цей попит міг би бути задоволений за рахунок створення в Україні «дочки» Qatar Airways, яка б виконувала внутрішньоукраїнські польоти. Для такої арабської авіакомпанії це не потребувало б великих інвестицій, бо тут можна буде оперувати навіть не середньомагістральними Boeing, а можна буде обійтися звичайними Embraer чи Bombardier з пасажиромісткістю до 100 місць», – розповідає Володимир Омелян.

Міністр інфраструктури каже, що створення дочірньої фірми також може бути цікавим для Qatar Airways з точки зору отримання доступу на маршрути з України, оскільки в такому разі авіакомпанія літала б в якості українського авіаперевізника.

«Бо Катар також хоче підписати угоду з ЕС про спільний авіапростір, але поки що не домігся цього. На нашій зустрічі у вівторок, 9 квітня, посол Катару в Україні позитивно відреагував на нашу пропозицію. Зі свого боку ми готові підтримувати створення Qatar Airways Ukraine», – зазначає Володимир Омелян.

Та чи погодиться Qatar Airways з такою пропозицією? Як відомо, Qatar Airways дотримується іншої тактики в своїй міжнародній експансії – перевізник, як правило, купує частки в іноземних авіакомпаніях, а не створює нові. Зокрема, раніше Qatar Airways придбав частки в таких авіакомпаніях як TAM Airlines, Cathay Pacific і Meridiana, а також в International Consolidated Airlines Group (IAG), якій належать такі перевізники як British Airways, Iberia, Vueling. Це дозволяє більш ґрунтовно використовувати комерційні переваги інших авіакомпаній: доступ до віддалених ринків продажів, використовувати призначення на повітряні лінії і слоти в завантажених аеропортах, пропонувати своїм пасажирам додаткові варіанти перельотів, доступи в лаунжі, уніфікувати правила перевезення і норми провозу багажу, а також активно брати участь у подальшій долі авіакомпанії в якості акціонеру.

Але дотримання такої тактики не відкидає того, що саме в Україні перевізник може створити свою дочірню фірму. Голова наглядової ради «Української авіатранспортної асоціації», виконавчий директор авіакомпанії «Аероджет» Анатолій Мазуренко вважає, що Qatar Airways було б цікаво відкрити в Україні свою дочірню фірму.

«У перевізника зараз не задіяні частина середньомагістральних літаків через санкції проти них багатьох інших арабських країн, – пояснює він. – Створивши в Україні дочірню авіакомпанію, по суті, українського перевізника, Qatar Airways міг би літати з України як по Європі, так і в інші частини світу. А коли Україна підпише угоду про єдиний авіапростір з ЄС, то така авіакомпанія зможе виконувати польоти і всередині ЄС».

У той же час, на думку Анатолія Мазуренко, створення своєї дочірньої авіакомпанії принесе мало користі для головного хаба Qatar Airways в Досі. Адже підживлювати пасажирами цей аеропорт через пересадку в Києві не дуже зручно технологічно, пояснює він.

Колишній голова Державної авіаційної служби України Денис Антонюк нагадує, що більшість дочірніх авіакомпаній в Україні та Росії, за винятком хіба що Wizz Air Ukraine, створювалися, в першу чергу, для перевезення до курортів і, насамперед, до Туреччини та Єгипту чартерними рейсами.

«Але такі методи ведення бізнесу не характерні для Qatar Airways, бо основна стратегія цієї авіакомпанії – регулярні перевезення в верхньому ціновому сегменті з наданням повного сервісу як на борту, так і в аеропорту з якісним бізнес-класом і преміум сегментом в економ-класі», – каже він.

Тому Qatar Airways, якщо і буде створювати в Україні свою дочірню авіакомпанію, то вона буде концентрувати свою увагу на регулярних перевезеннях, вважає Денис Антонюк.

«Але в такому разі перевізнику доведеться працювати в досить складних умовах. Зважаючи на позицію української влади – практично повної лібералізації авіаційного сполучення з Європою і фактичної закритості Сходу і Росії для українських перевізників, нова авіакомпанія зможе виконувати польоти хіба що в Європу. Але основний пасажиропотік на рейсах в ЄС формують пасажири, які віддають перевагу дешевим квиткам, тому багато заробити на цих маршрутах за умови надання високого сервісу не вийде, – розповідає Денис Антонюк. – А для створення повноцінного конкурентоспроможного перевізника авіакомпанія повинна отримати можливість виконувати польоти і до східних та південних країн. Але така можливість обмежена обставинами не залежними від України. Тому малоймовірно, що Qatar Airways зможе знайти правильну нішу для своєї дочірньої авіакомпанії, в якій перевізник міг би заробляти», – припускає Денис Антонюк.

Та все ж таки навіть, якщо Qatar Airways і відхилить українську пропозицію, в Україні можуть запрацювати дочірні фірми інших іноземних авіаперевізників.

«Крім пропозиції для Qatar Airways, ми вже маємо приблизно дві заявки від інших авіакомпаній на створення дочірніх фірм в Україні. Одна з них це Wizz Air, яка відновлює тут роботу Wizz Air Ukraine. І ще один авіаперевізник дивиться на український ринок», – говорить Володимир Омелян.

Фото з альбому Qatar Airways на flickr.com

Бажаєш отримувати повідомлення з новими акційними пропозиціями?

Створи аккаунт і виріш як часто будемо висилати тобі повідомлення. Не висилаємо спаму.

Iдеї подорожей