Друзі, у нас війна. Російська Федерація хоче знищити нашу країну і ми повинні дати відсіч. Сайт «У відпустку» неодмінно відновить свою діяльність після нашої перемоги. Подумаємо про подорожі пізніше. Зараз - всі сили на допомогу українському війську і українському народу. Слава Україні!

Без цих 7 речей неможливо уявити вашу подорож літаком. Але вони зникнуть щонайменше на час епідемії

  • 04.06.2020 17:39
  • Dmytro
Ryanair

Ми всі з нетерпінням чекаємо повернення подорожей. Все вказує на те, що найближчим часом кордони знову будуть відкриті, а заборони на перельоти скасовані. В результаті ми знову будемо їздити до аеропортів, займати місця в літаках і насолоджуватися мандрівками.

Бажаєш отримувати повідомлення з новими акційними пропозиціями?

Створи аккаунт і виріш як часто будемо висилати тобі повідомлення. Не висилаємо спаму.

Проте для багатьох з нас будуть великим сюрпризом деякі обмеження. Перевізники і аеропорти планують запровадити безліч нових правил, щоб мінімізувати ризик зараження коронавірусом. Ці обмеження торкнуться тих речей і звичок, до яких ми добре звикли за роки подорожей. Нам доведеться дізнатися про багато новацій – до деяких ми швидко пристосуємося, а до інших важче. Давайте подивимося, що зникне найближчим часом.

1. Паперовий авіаквиток

Це елемент авіаційних традицій, який незабаром може зникнути. Багато перевізників вже давно намагаються переконати нас в тому, що немає сенсу в паперових квитках. Проте, схоже, що тільки після спалаху коронавіруса вони зникнуть з нашого життя. Авіація повністю перейде на електронні квитки – їх використання дозволить знизити кількість контактів між пасажирами і співробітниками аеропортів, що має привести до зниження ризику зараження Covid-19.

Відтепер все буде значно простіше – зареєструвалися дома онлайн, зберегли посадковий квиток до смартфону і… вирушаєте в подорож.

Ryanair

2. Журнали та газети на борту

О, скільки нудних рейсів вам вдалося пережити, переглядаючи журнали і газети на борту літака. Перший бортовий журнал був створений в 1952 році для авіалінії Pan Am. Проте зараз, схоже, що ця давня авіаційна традиція також зникне з літаків. Основною причиною такого рішення (як щодо журналів, так і щодо газет) є бажання підвищити рівень безпеки – задня кишеня крісла вважається найбільшим середовищем існування бактерій. Тому навіть часта дезінфекція літака не зробить це місце на 100% безпечним.

Випуск журналів вже призупинено такими авіакомпаніями як easyJet або British Airways. Але чи зникнуть вони взагалі? Для авіакомпаній це непросте рішення. Журнали – це важливий спосіб підтримки зв’язку з пасажирами. Крім того, це джерело доходу від реклами. Також там друкується каталог товарів – парфуми, іграшки, сигарети і дорогий алкоголь.

Wizz Air

Одним з альтернативних рішень повному зникненню є перехід друкованих журналів в онлайн. В результаті ми зможемо їх прочитати на власному планшеті чи ноутбуці.

Іншим шляхом пішла авіакомпанія Qantas, яка… щомісяця надсилає новий номер бортового журналу своїм 40 000 «найціннішим» пасажирам.

3. Duty free на борту літака

Скоріш за все, зникне з літаків така послуга як продаж товарів duty free. Ще до пандемії все більше операторів безмитної торгівлі самостійно відмовлялися від подібного каналу комунікації з клієнтами. Причина в дуже низьких доходах, адже пасажири поступово віддають перевагу покупкам в інтернеті. Тому коронавірус лише прискорить процес зникнення duty free з літаків. Навіть Європейське агентство з безпеки польотів (EASA) у своїх рекомендаціях вказує, що авіакомпаніям слід утримуватися від продажу безмитних товарів.

4. Гарячих страв протягом певного часу не буде

Принаймні поки що ні кави, ні чаю не буде на борту літаків. Крім того, любителям відомої лазаньї від Ryanair, аромат якої поширювався по всьому салону, доведеться вгамувати свій апетит іншими стравами. Якими саме? Снеками, бутербродами, напоями в банках. Тобто пасажирам будуть доступні тільки щільно упаковані продукти харчування. Це дозволить зменшити ризик зараження Covid-19.

До речі, пам’ятайте також, що деякі авіакомпанії можуть запровадити правило оплати покупок тільки за допомогою карток. Тобто не можна буде розраховуватися готівкою. Це також нова норма, яка запроваджується для зниження ризиків розповсюдження коронавіруса.

Ryanair

5. Бортові розважальні системи

Важко уявити кількагодинну мандрівку літаком (щоправда, наразі її взагалі важко уявити) без перегляду фільмів чи серіалу. До пандемії ми часто для цього користувалися бортовими розважальними системами. Проте зараз багато авіакомпаній вирішили вимкнути монітори, встановлені в задніх частинах сидінь.

Це також зроблено з міркувань безпеки. Зазвичай вони сенсорні, тобто керуються натисканнями на екран. Це додатковий ризик підхопити вірус. Можливо, в майбутньому системи знову запрацюють. Проте авіакомпаніям необхідний час, щоб вирішити проблему ризику передачі корнавіруса.

Однак є вихід з цієї ситуації. Більшість з нас бере в дорогу ноутбук, смартфон чи інший портативний електронний пристрій. Тому деякі перевізники надають різноманітними способами доступ до своїх бібліотек фільмів і серіалів, щоб ви могли їх переглядати на ваших девайсах. Щоправда, ця послуга може бути частково платною.

На борту літака

6. Прогулянки під час перельоту

А ось наступний пункт може не сподобатися багатьом пасажирам, особливо, на довгих рейсах. Ви вже більше не зможете вільно прогулюватися літаком під час перельоту, щоб розвіятися або розім’ятися. EASA в своїх рекомендаціях чітко вказала, що пасажири повинні сидіти на своїх місцях з ременями безпеки якомога довше під час рейсу. Виняток: потреба сходити до туалету, але тільки якщо немає черги до нього. У Ryanair взагалі можна буде відвідати туалет лише попередньо отримавши дозвіл від бортпровідників (хоча є великі сумніви у виконанні цього правила).

На борту літака

7. Скретч-карти

Якщо ми вже згадали про Ryanair, то варто також повідомити, що у вас більше не буде шансу виграти мільйон євро або автомобіль під час перельоту. Ryanair призупинив продаж своїх відомих скретч-карт на невизначений термін. Хоча, знаючи любов ірландського перевізника до додаткових доходів, ми переконані, що рано чи пізно вони знову з’являться.

Фото Ryanair, з офіційної сторінки Wizz Air в Facebook тощо

Бажаєш отримувати повідомлення з новими акційними пропозиціями?

Створи аккаунт і виріш як часто будемо висилати тобі повідомлення. Не висилаємо спаму.

Iдеї подорожей