Стрімко вгору: нові рекорди росту пасажиропотоку в українських аеропортах

  • 01.08.2019 15:30
  • Dmytro
Аеропорт Бориспіль

Термінали українських аеропортів не пам’ятають такого ажіотажу. Українці, користуючись безвізовим режимом з ЄС та гарячими турами, обирають для відпочинку закордонні міста та пляжі. Сприяє цьому і вихід на українських ринок іноземних лоукостерів, що пропонують дуже привабливі ціни на квитки.

Кількість українців, які користуються послугами авіакомпаній, стрімко росте, адже більшість авіаперевізників в боротьбі за українського пасажира намагається знизити ціни або запропонувати більш комфортні умови перельотів. І схоже, що конкуренція між перевізниками починає приносити перші позитивні результати.

За підсумками першого півріччя 2019 року пасажиропотік через українські аеропорти збільшився, у порівнянні з аналогічним періодом минулого року, відразу на 20,9% до 10,8 млн чоловік, йдеться у повідомленні Державіаслужби.

Чого вартий лише вихід минулого року до України найбільшого європейського лоукостера – Ryanair. Розпочавши польоти у вересні з рейсу Київ-Берлін, вже за рік мережа українських аеропортів, звідки виконуються рейси цим перевізником, розширилася до Львова, Харкова і Одеси. Крім того, як ми раніше повідомляли, 12 липня Ryanair перевіз 500-тисячного пасажира на рейсах до Києва. Також з лютого з Відня до Києва розпочала виконувати дочірня компанія Ryanair – авіакомпанія Lauda.

Не стоять осторонь і інші лоукостери. Наприклад, угорський перевізник Wizz Air почав літати з Києва до Бремену, Риги, Біллунну, Афін та Салонік, а зі Львова – до Копенгагену. А італійський Ernest зацікавився Харковом та Одесою. Крім того, з червня турецька авіакомпанія Pegasus розпочала виконувати регулярні рейси за маршрутом Київ – Бодрум. Також до України стартували рейси французького перевізника Aigle Azur.

У той же час продовжують боротьбу за місце під сонцем і українські авіалінії. Нещодавно створена авіакомпанія SkyUp Airlines в цьому році відкрила багато нових регулярних міжнародних рейсів. Наприклад, з Харкова розпочалися польоти до Парижа, Барселони, Ларнаки, Ріміні, з Києва – до Єревану, Батумі, Неаполя, Ніцци тощо. Також стартували регулярні рейси з Одеси та Запоріжжя та, як очікується, будуть розпочинатися і зі Львова (чартерні вже виконуються).

Відкривалися або відновлювалися польоти і на внутришньоукраїнських регулярних маршрутах. Наприклад, «Мотор Січ» розпочала літати за напрямком Київ-Ужгород, а SkyUp Airlines – Київ-Одеса і Харків-Одеса.

Загалом, за даними Державіаслужби, в першому півріччі на ринку пасажирських перевезень працювало 17 вітчизняних авіакомпаній. Серед них традиційним лідером залишився перевізник «Міжнародні авіалінії України». Крім того, значних позитивних результатів досягли такі авіакомпанії як Azur Air Ukraine (зростання пасажиропотоку на 33,6%), SkyUp (зростання – у 7 разів), Windrose (+19,1%). П’яту позицію зайняла авіакомпанія «Буковина», яка виконує пасажирські перевезення починаючи з листопада минулого року. За перше півріччя поточного року цими п’ятьма авіалініями перевезено більше 5,9 млн пасажирів. Це складає 97% від загального обсягу пасажиропотоку українських перевізників.

В той же час перспективи розвитку української авіації в короткостроковій перспективі залежать від того, як швидко один з найбільших виробників літаків – корпорація Boeing  – отримає дозволи на польоти її літаків Boeing 737 MAX. Наприклад, цього року МАУ планували отримати декілька таких повітряних суден. Та у зв’язку з введеною забороною на їх використання була змушена оптимізувати свій розклад.

Можливо, якби авіакомпанія МАУ отримали замовлені літаки вчасно, то результати її роботи за перше півріччя поточного року буле б ще кращі. Як повідомляв портал «У відпустку», за цей період авіалінії перевезли більше 3,8 млн пасажирів, що майже на 8% більше, ніж за аналогічний період 2018 року.

Та не тільки майбутнє МАУ залежить від того, як швидко повітряним суднам Boeing 737 MAX дозволять регулярні польоти. Нещодавно навіть Ryanair був змушений скорегувати свої плани пасажиропотоку на 2020 рік. Перевізник очікує, що він почне отримувати ці літаки тільки на початку наступного року. А до цього часу лоукостер навіть розглядає можливість скорочення або закриття деяких баз на час наступної зимової навігації 2019 року та літньої 2020 року.

Бажаєш отримувати повідомлення з новими акційними пропозиціями?

Створи аккаунт і виріш як часто будемо висилати тобі повідомлення. Не висилаємо спаму.

Iдеї подорожей