Швидке тестування на Covid-19 в аеропортах може вирішити проблему з забороною на подорожі за кордон. Проте не всі погоджуються з такою ініціативою.
Тестування на Covid-19 перед рейсом має сенс лише в тому випадку, якщо воно відбувається до прибуття пасажирів до аеропорту. Про це заявив на конференції World Travel Market керівник Ryanair Майкл О’Лірі, повідомляє FlightGlobal.
За його словами, робити тестування в аеропорті перед вильотом занадто пізно. Окрім того, що це займає зайвий час, незрозуміло, що робити з пасажирами, у яких може виявитися позитивний результат тесту.
Однак керівник лоукостера не виступає взагалі проти тестування. За думкою Майкла О’Лірі, його треба робити за 72 або 36 годин до відправлення. Тобто пасажири мають приїжджати до аеропортів вже з негативними результатами тестування. Це дозволить повернутися до подорожей Європою «з розумною безпекою» та без карантинних вимог.
Майкл О’Лірі також нарікає на відсутність масового тестування населення в окремих країнах, яке, на його думку, могло б допомогти стримати поширення вірусу.
Нещодавно інша європейська авіакомпанія Lufthansa запустила пілотний проект, пов’язаний з тестуванням на Covid-19. Пасажирам, які подорожують двома щоденними рейсами між Гамбургом та Мюнхеном, пропонується зробити перед вильотом експрес-тест на це захворювання. Після тестування вони в найкоротші терміни отримують результати за допомогою push-повідомлення і електронної пошти. Посадковий талон на такі рейси активується лише за негативного результату тесту. Lufthansa бере на себе всю процедуру експрес-тестування. Ніяких додаткових витрат для пасажирів не передбачається. Все, що їм потрібно зробити, це зареєструватися заздалегідь і почекати трохи більше часу перед рейсом.
В якості альтернативи пасажири можуть пред’явити негативний результат ПЛР-тесту не старіший за 48 годин перед вильотом. Клієнти авіакомпанії, які не бажають проходити тестування, переводяться на альтернативний рейс без додаткової оплати.
Фото Ryanair і Lufthansa