Друзі, у нас війна. Російська Федерація хоче знищити нашу країну і ми повинні дати відсіч. Сайт «У відпустку» неодмінно відновить свою діяльність після нашої перемоги. Подумаємо про подорожі пізніше. Зараз - всі сили на допомогу українському війську і українському народу. Слава Україні!

Ryanair призупиняє повертати кошти за скасовані рейси

  • 11.04.2020 11:36
  • Dmytro
Літаки Ryanair

До недавнього часу чи не єдиною європейською авіакомпанією, яка зголошувалася повертати кошті за скасовані рейси була Ryanair. Після спалаху нового коронавіруса багато перевізників фактично змушували пасажирів погоджуватися на отримання замість «живих» коштів ваучерів чи перенесення подорожей. Проте, схоже, що ці правила почала впроваджувати й ірландська авіалінія.

У перші тижні після спалаху Covid-19 в авіаційних колах дивувалися, що Ryanair не слідував загальній тенденції «ваучерізації». Авіакомпанія дотримувалася правил ЄС, автоматично пропонуючи пасажирам повернення коштів за скасовані рейси замість альтернативних бронювань або ваучерів. Звісно, пасажири повідомляли про деякі складнощі в отриманні грошей. Проте перевізник їх повертав.

На жаль, лоукостер змінив свою політику відносно відшкодування за скасовані рейси. Читачі Irish Times повідомляють про отримання електронних листів від Ryanair, в яких йдеться про те, що авіакомпанія не може обробити запити на повернення коштів поки не вщухне пандемія. Замість цього авіакомпанія пропонує клієнтам ваучери, які будуть дійсні протягом 12 місяців.

У листах пасажирам, які вимагають готівку, повідомляється, що «оскільки наші платіжні агенти повинні залишатися вдома для боротьби з пандемією Covid-19, обмеження щодо безпеки платежів не дозволяють нам обробляти повернення готівки, доки не затихне криза Covid-19».

Ми хотіли б попросити вас використати ваучер для бронювання наступної поїздки. Ми з нетерпінням чекаємо на зустріч з вами на рейсі Ryanair в найближчому майбутньому. Якщо ви віддаєте перевагу поверненню грошей, будь ласка, зв’яжіться з нами… і ми поставимо ваш запит в чергу на повернення коштів, поки не закінчиться надзвичайна ситуація Covid-19, – йдеться у повідомленні Ryanair.

Минулого тижня Європейський центр споживачів, який стежить за їх правами в ЄС, підкреслив, що авіакомпанії «зобов’язані поважати права пасажирів, які залишаються незмінними навіть при таких надзвичайних обставинах, як обмеження, пов’язані з Covid-19». Тобто, якщо рейси були скасовані, пасажири все одно можуть вимагати відшкодування.

Бажаєш отримувати повідомлення з новими акційними пропозиціями?

Створи аккаунт і виріш як часто будемо висилати тобі повідомлення. Не висилаємо спаму.

Iдеї подорожей