Ryanair звітує про перші результати цього року: середня ціна авіаквитків знизилася до €36

  • 29.07.2019 19:49
  • Dmytro
Літак Ryanair

Найбільший європейський лоукостер Ryanair продовжує знижувати ціни. Це стимулює ріст пасажиропотоку і доходу перевізника.

Завдяки стрімкому розвитку низькобюджетних авіакомпаній щороку більше мандрівників можуть дозволити собі літати дешевше. Адже подорожі стають доступнішими. Так, за підсумками першого кварталу 2019 фінансового року (квітень-червень) середній тариф лоукостера Ryanair склав €36. Про це йдеться у повідомленні перевізника. Таким чином, авіакомпанія продовжує дотримуватися стратегії подальшого здешевлення авіаквитків. У порівнянні з аналогічним періодом минулого року середній тариф авіаквитків перевізника зменшився на 6%.

Зниження цін стрімко відобразилося на кількості пасажирів, які скористувалися послугами Ryanair. За квітень-червень поточного року на бору авіаперевізнику вирушило у подорож 41,9 млн пасажирів. Це на 11% більше, ніж за такий же період 2018 року.

Крім того, перевізник відкрив 239 нових маршрутів та 4 нові бази (в Бордо, Марселі, Берліні та Лондоні (аеропорт Саутенд)). Також до групи компаній Ryanair приєдналася четверта авіакомпанія Malta Air.

Невелику частку в успіх Ryanair внесли і українські пасажири. Лоукостер розпочав польоти до України восени минулого року і, схоже, що перевізник залишається задоволений своїм рішенням. Розпочавши рейси з двох міст – Києва та Львова, авіакомпанія віднедавна виконує рейси ще до Харкова та Одеси. Як повідомляв нещодавно портал «У відпустку», в 2019 році Ryanair має намір перевезти 1 млн пасажирів на своїх українських маршрутах.

Крім того, Ryanair менше ніж за рік вдалося обігнати конкурента Wizz Air за географією польотів до України. В той час як Wizz Air продовжує літати лише до Києва, Львова та Харкова, ірландська авіакомпанія додала до цих трьох міст ще й Одесу. Втім Wizz Air на ринку України ще має шанси обігнати Ryanair – угорський перевізник обіцяв відновити в цьому році українську дочірню авіакомпанію, що надасть можливість значно розширити мапу маршрутів Wizz Air з нашої країни.

Хоча, будемо відверті, Wizz Air Ukraine – це одна з найменших проблем, з якою може зіткнутися Ryanair. За квітень-червень поточного року чистий прибуток перевізника знизився на 21% до €243 млн. Генеральний директор Ryanair Майкл О’Лірі пов’язує це зі зниженням тарифів та зростанням затрат на пальне і персонал. Хоча сам дохід перевізника зріс на 11% до €2,31 млрд. Відбулося це завдяки збільшенню витрат пасажирів на додаткові послуги, в першу чергу, придбання послуги пріоритетної посадки та вибір місця в літаку.

Найбільшою проблемою лоукостера зараз є відстрочка поставок перших п’яти літаків Boeing 737 MAX. Перевізник очікував отримати їх в квітні-червні цього року. Ці моделі літаків мають на 4% більше крісел та використовують на 16% менше палива. Але у зв’язку з недавніми трагедіями Boeing 737 MAX на експлуатацію даного типу повітряних суден накладена заборона. В Ryanair очікують, що, у разі схвалення Європейським агентством авіаційної безпеки використання цих літаків, перевізник почне їх отримувати лише в січні наступного року.

Це перешкодить лоукостеру виконати раніше заплановані показники зростання пасажиропотоку в 2020 році. Перевізник зможе отримати до літа наступного року лише приблизно 30 літаків Boeing 737 MAX проти раніше запланованих 58. Це призведе до зменшення зростання пасажиропотоку в 2020 році (квітень 2020 року – березень 2021 року) лише до 3% до 157 мільйонів пасажирів замість очікуваного зростання на 7% до 162 мільйонів.

Бажаєш отримувати повідомлення з новими акційними пропозиціями?

Створи аккаунт і виріш як часто будемо висилати тобі повідомлення. Не висилаємо спаму.

Iдеї подорожей