Для лоукостерів дохід від додаткових послуг – це більше, ніж просто приємне доповнення. Ультрадешеві авіакомпанії, такі як Ryanair, покладаються на цей потік доходів, щоб компенсувати низьку вартість своїх дешевих квитків. Проте після спалаху пандемії вони стикнулися зі значним падінням попиту на харчування на борту. Ця проблема може бути вирішена за допомогою смартфонів.
Після спалаху Covid-19 лоукостери мусять боротися з кількома проблемами. Окрім різкого скорочення кількості пасажирів, авіакомпанії зазнали суттєвих втрат в сегменті додаткових доходів. Наприклад, відома багатьом мандрівникам авіакомпанія Ryanair дуже часто продає свої квитки за ультранизькими цінами. Проте потім компенсує свої втрати завдяки додатковим послугам.
На жаль, під час пандемії обсяг торгівлі на борту літаків різко впали. Це стосується їжі та напоїв, а також таких речей як парфуми, годинники та інші предмети розкоші. Така тенденція частково пов’язана з побоюваннями деяких пасажирів за власне здоров’я в літаку, а також з рекомендаціями авіакомпаній щодо мінімізації переміщень на борту під час рейсу.
Тому Ryanair інтенсивно намагається вирішити цю проблему. Можливо, це станеться завдяки запровадженню замовлення товарів з бортового меню за допомогою смартфону.
Видання Simple Flying з посиланням на одного з керівників Ryanair Едді Вілсона повідомляє, що авіакомпанія тестує технологію внутрішнього Wi-Fi на борту літаків.
Пасажири зможуть за допомогою смартфонів замовляти їжу, напої чи інші речі з бортового меню. Ryanair не повідомляє на скількох літаках авіакомпанія тестує нову послугу. Сподіваємося, вона з’явиться протягом декількох місяців.
Перехід Ryanair до замовлень за допомогою смартфонів, безсумнівно, може стати трендом для інших авіакомпаній в майбутньому. Перевізники прагнуть звести до мінімуму контакти між екіпажом і пасажирами. Наприклад, така технологія запускається в літаках нового японського лоукостера Zipair.
Фото Ryanair