Ryanair і Wizz Air відштовхнулись від дна. Вони знову нарощують пасажиропотік, хоча до колишніх показників ще далеко

  • 04.08.2020 19:20
  • Dmytro
Ryanair

У липні найбільший європейський лоукостер Ryanair перевіз 4,4 мільйона пасажирів. Його відомі конкуренти Wizz Air і easyJet також показали гарні результати. Низькобюджетні авіакомпанії починають позбуватися наслідків пандемії Covid-19. Проте їм потрібно ще багато часу, щоб повернутися до колишньої нормального функціонування.

Фактично, липень став першим місяцем відновлення європейського авіаційного ринку після тривалого періоду заборони на перельоти. Спалах Covid-19 практично паралізував авіасполучення в Європі. І хоча липневі результати роботи авіакомпаній далекі від показників, які вони мали перед пандемією, але вже простежуються причини для оптимізму.

Почнемо з Ryanair, найбільш відомого лоукостера Європи. У вівторок, 4 серпня, перевізник оголосив, що в липні він перевіз 4,4 млн пасажирів. На перший погляд, це багато. Проте це все ще на 70% менше, ніж в липні минулого року. Крім того, лоукостер оголосив, що коефіцієнт завантаження літаків склав 72%.

Варто нагадати, що в липні Ryanair виконував приблизно 40% від свого розкладу рейсів до пандемії. У серпні авіакомпанія хоче збільшити їх кількість до 60%, а у вересні – до 70%.

Навряд чи Ryanair задоволений липневими показниками. Проте треба пам’ятати, що в кризовий період з квітня до кінця червня авіакомпанія взагалі приземлила практично всі свої літаки, втративши €185 млн. Ryanair також змінив свої прогнози щодо пасажиропотоку. В даний час в авіакомпанії оцінюють, що в поточному фінансовому році (квітень 2020 р. – березень 2021 р.) вони перевезуть максимум 60 млн пасажирів. Хоча раніше планувалося досягти показника в 80 млн клієнтів. Для порівняння: в минулому фінансовому році Ryanair перевіз 149 млн пасажирів.

Навіть керівник Ryanair Майкл О’Лірі, відомий своїм оптимізмом, попереджає, що Ryanair може і не досягти цієї мети.

Нашої найбільшою проблемою зараз є друга хвиля Covid-19, яка може проявитися пізньої осені, – говорить очільник Ryanair.

Wizz Air

Wizz Air відчуває себе добре

Угорська авіакомпанія Wizz Air була найбільш агресивним гравцем на ринку в останні місяці: перевізник анонсував понад 200 нових маршрутів і оголосив запуск нового перевізника в Абу-Дабі. Щоправда, «пандемічний» квартал він також закінчив зі збитком. У період з квітня до кінця червня авіакомпанія зафіксувала чистий збиток у розмірі €108 млн.

З іншого боку, дані за липень показують впевнене поліпшення результатів роботи. За цей період угорська авіакомпанія перевезла більше 1,82 млн пасажирів. Це на 53% менше, ніж роком раніше, проте майже в 4 рази перевищує червневий результат (більше 502 тис. клієнтів). Коефіцієнт завантаження в липні склав 60,5%. Крім того, в липні Wizz Air отримала 2 нових Airbus A320neo. В результаті парк перевізника нараховує 126 машин.

easyJet

easyJet з невеликим оптимізмом

Позитивні новини надходять і від авіакомпанії easyJet, яка не виконувала рейси 2,5 місяця. Її весь флот був на землі з 30 березня. Перші перельоти поновилися в середині червня. Перевізник оголосив, що в липні він перевіз більше 2 млн пасажирів, а середній рівень завантаження літаків досяг 84%.

Крім того, easyJet збільшить у серпні кількість рейсів до 40% від свого докризового розкладу. Попередній показник становив лише 30%. Проте не варто забувати, що в попередні місяці авіакомпанія теж постраждала – в квітні-червні easyJet зафіксувала збиток до оподаткування у розмірі 324,5 млн фунтів стерлінгів.

Бажаєш отримувати повідомлення з новими акційними пропозиціями?

Створи аккаунт і виріш як часто будемо висилати тобі повідомлення. Не висилаємо спаму.

Iдеї подорожей