Туреччина відзвітувала про кількість туристів з України і скільки вони витрачають. Кожен третій – самостійний мандрівник

  • 13.10.2020 12:47
  • Dmytro
Туреччина Каппадокія

Туреччина поступово стає улюбленим місцем літнього відпочинку для все більшої кількості українців. При цьому статистика руйнує міф про те, що до цієї країни їздять лише пакетні туристи.

Бажаєш отримувати повідомлення з новими акційними пропозиціями?

Створи аккаунт і виріш як часто будемо висилати тобі повідомлення. Не висилаємо спаму.

Відпочинок в Туреччині стає більш доступним для українців. Якщо ще в 2012 році в середньому витрати одного пакетного українського туриста в цій країні складали приблизно $450, то минулого року – $415. Тобто відпочинок подешевшав приблизно на 8%. Для кожного, хто рахує кожен долар, це досить суттєва економія.

Загалом кількість українських пакетних туристів у Туреччині збільшилася з 350 тис. мандрівників у 2012 році до 850 тис. у 2019 році. Тобто більш ніж у 2,4 рази. Про це вказується в повідомленні Turizm Data Bank, яке посилається на Міністерство культури і туризму Туреччини та Турецький статистичний інститут.

Ще суттєвіше зменшилися витрати самостійних українським мандрівників під час подорожей до цієї країни. Якщо в 2012 році вони змушені були витрачати в середньому на кожного  $1400, то в 2019 році – $1000. Тобто видатки впали приблизно на третину.

Всього у 2019 році 380 тисяч українських самостійних туристів відвідали Туреччину. Зростання за період с 2012 рік склало трохи менше 10%.

Цікаво, що в попередні роки частка українців в загальній кількості туристів в Туреччині була досить невеликою. Наприклад, за січень-серпень 2019 року вона складала 3,2%. Проте за аналогійний період поточного року вона досягла 8%. А якщо взяти лише липень-серпень 2020 року, то взагалі 15%. Така ситуація обумовлена заборонами на подорожі до більшості країн ЄС. Українці виявилися одними з перших, кому дозволили відпочивати в Туреччині після спалаху Covid-19.

Бажаєш отримувати повідомлення з новими акційними пропозиціями?

Створи аккаунт і виріш як часто будемо висилати тобі повідомлення. Не висилаємо спаму.

Iдеї подорожей