Друзі, у нас війна. Російська Федерація хоче знищити нашу країну і ми повинні дати відсіч. Сайт «У відпустку» неодмінно відновить свою діяльність після нашої перемоги. Подумаємо про подорожі пізніше. Зараз - всі сили на допомогу українському війську і українському народу. Слава Україні!

Сербія: балканське відкриття

  • 27.04.2021 16:27
  • Блогер
вулиці Белграда

Щоденник чи нотатки в телефоні — дуже зручна річ для рефлексії. Ось і ми вирішили нотувати все, що побачили, почули і відчули у Сербії за три насичені доби. Сьогодні хочемо трохи відхилити завісу над нетиповим Белградом й країною в цілому: куди йти, чого очікувати і чому дивуватись.

Бажаєш отримувати повідомлення з новими акційними пропозиціями?

Створи аккаунт і виріш як часто будемо висилати тобі повідомлення. Не висилаємо спаму.

Почнемо з питань актуальних: правила в’їзду та квитки на літак

Для в’їзду у Сербію нам знадобився ПЛР-тест, який потрібно робити не більше ніж за 48 годин до прибуття у країну. Для повернення в Україну теж потрібно мати негативний ПЛР-тест, зроблений не більше ніж за 72 години до перетину кордону, або після приїзду відправитися на двотижневу самоізоляцію. Її можна достроково припинити, якщо зробити тест вже вдома.

Та, в будь-якому випадку, актуальні правила в’їзду рекомендуємо перевіряти незадовго до поїздки.

Столиця та її принади

Ми свій перший балканський день без жалю й зайвих роздумів віддали столиці. А вона, втім, колись носила почесне звання столиці всієї Югославії. Її історія непроста: місто нищили 40 разів, тож архітектура Габсбургів радше щедрий вийняток. Тим не менш, краси вистачає: Белградська фортеця та парк Калемегдан неподалік, Бранків міст через Саву та панорами Старого й Нового міста. А ще локальна Саграда Фамілія — собор Святого Сави, який проектували як найбільший православний собор на Балканах. Ідею реалізували частково, але святиню, що вміщує 10 тисяч осіб, таки побудували.

Белград

Перепочити й подивитися на модних місцевих можна на вулиці Скадарлія. Там сідайте на літній терасі й беріть горнятко кави to-go. Ця насолода вартуватиме €2, але каву тут варять як треба. Якщо прийдете в обідній час — замовляйте меню доби. Але врахуйте, що порції чималенькі.

Белградці — любителі красивих, але гамірних зібрань. І нехай актуальні реалії змусили зачинитися традиційні кафани (їх ще кличуть тавернами), це не заважає місцевим влаштовувати автентичні вечірки скрізь, де можна сісти. Тож ввечері не тікайте до готелю. Ліпше прихопіть смаколиків й рушайте у найближчий сквер: там і вуличні музики, і молодь, і справжній белградський вайб.

столиція Сербії Белград

Фішкою, яка загорнула наші спогади про Белград у красиву обгортку, став останній парфумерний магазин міста — Save. Бо ж поки весь світ закриває локальні парфумерії на вигоду великим комерційним точкам збуту — тут створюють дійсно унікальні речі.

Про карантин у столиці

Він є, але суттєвих перешкод на шляху до туристичного задоволення ми не помітили. Музеї, наприклад, працюють. Кав’ярні, ресторани та магазини зачиняються близько 20:00. Громадський транспорт, а тут це переважно автобуси, виконують рейси за розкладом. Маска та соціальна дистанція — обов’язковий атрибут вашого перебування у громадському місці.

сербія

12 годин нон-стопу, міцний сон — і ми вирушили на Північ країни

Перша зупинка — Голубацька фортеця. Османи, візантійці, серби, угорці та поляки свого часу підкорювали цю середньовічну цитадель. Виглядає вона вкрай помпезно: старовинні стіни та башти спускаються по схилах скелі аж до Дунаю. На її території розташувався музей, відкритий для відвідин. Але врахуйте, що у понеділок тут зачинено.

фортеця Сербія

Друга зупинка — містечко Кладово. Ця локація цікава насамперед тим, що з протилежного боку розташувалося затишне румунське місто. Отак перетинаєте широченний Дунай, а мобільні оператори вітають вас у Румунії. Ми довго гуляли вулицями, а гід принагідно розповів: раніше цим шляхом пливли до українського Ізмаїлу. Вище за течією знаходиться національний парк Джердап. Це 60 тисяч гектарів гірської краси. Територією парку проходить 100 кілометрів велотраси Євровело-6. І цей маршрут вважається одним із найбільш популярних веломаршрутів Європи.

Третя і остання зупинка — Лепенський Вір. Це найстаріше балканське поселення. Люди осіли тут десь у V-VI столітті до нашої ери. На його території нині працює археологічний музей. На диво, виглядає він дуже футуристично та модерно: скляна будівля посеред красивих пейзажів.

на Дунаю в Сербії

Сербія — це про чистий гедонізм та максимальне єднання з природою. Часом Прага чи Париж, а буває Мілан чи знайомий Київ. Вона нагадує всіх й відразу, а від того й сформувала своє унікальне обличчя. Ви не очікуєте від неї нічого, а натомість отримуєте калейдоскоп емоцій й переповнену картку пам’яті на камері.

Отака вона, знайома незнайомка.

Автор: Наталія Калініченко, Senior PR Manager група компаній SkyUp&Join UP!

Бажаєш отримувати повідомлення з новими акційними пропозиціями?

Створи аккаунт і виріш як часто будемо висилати тобі повідомлення. Не висилаємо спаму.

Iдеї подорожей