Друзі, у нас війна. Російська Федерація хоче знищити нашу країну і ми повинні дати відсіч. Сайт «У відпустку» неодмінно відновить свою діяльність після нашої перемоги. Подумаємо про подорожі пізніше. Зараз - всі сили на допомогу українському війську і українському народу. Слава Україні!

Сезон «гарячих» турів у розпалі! Ціни на подорожі можуть злетіти вже наступного тижня

  • 22.05.2019 11:12
  • Dmytro
греція пляж

Тижневий відпочинок у Туреччині може коштувати лише €89? А у Тунісі €134? Не вірите. Та це реальність. В останні тижні туроператори завалили українців «гарячими» турами практично за копійки. Але вже за декілька днів, вірогідно, вони здорожчають. Тому радимо не зволікати та хутчіше скористатися дешевими пропозиціями.

Бажаєш отримувати повідомлення з новими акційними пропозиціями?

Створи аккаунт і виріш як часто будемо висилати тобі повідомлення. Не висилаємо спаму.

Приблизно з 5-10 травня українські туристичні оператори обвалили ціни на тури. Туристи могли скористатися одними з найдешевших пропозицій на відпочинок за останні кілька місяців. Виконавчий директор «Української асоціації туристичних агентств» Павло Григораш відмітив, що найбільш схильними до «горіння» виявилися масові Туреччина і Єгипет, куди виконується основний обсяг чартерних перевезень українських туристів.

«Наприклад, на найближчі дати можна знайти тури до Єгипту в чотиризірковий готель за ціною від $179 на людину з харчуванням all inclusive. А до Туреччини днями можна було полетіти за €99 на людину в подібний готель з all inclusive. На поточний літній туристичний сезон, який в туризмі триває з кінця квітня по кінець жовтня, туроператори запланували для перевезення до цієї країни українських туристів близько 5100 чартерних рейсів, – розповідає він. – Крім того, періодично «підгорають» тури до китайського туристичного острова Хайнань. Нещодавно були пропозиції по $400 на людину за тур з перельотом за даним напрямком».

Засновник туристичного онлайн-ресурсу IT-Tour Юрій Авдєєв вважає теперішню велику пропозицію «гарячих» турів стандартною ситуацією для другої половини травня. Туроператори відкривають свої чартерні програми на травневі свята на початку поточного місяця. Їм вдається продати тури і, відповідно, квитки на літаки, які включені в їх вартість, на рейси аж до 10 травня, розповідає він. Але після цього на туристичному ринку, до початку червня, тобто до старту шкільних канікул, відзначається провал попиту, каже Юрій Авдєєв.

Оскільки відмовитися від виконання замовлених чартерів не можна і ганяти їх порожніми теж нераціонально, туроператори знижують вартість турів до, фактично, ціни проживання, зазначає засновник IT-Tour.

«Вони вважають, що ніж відправити порожній літак, краще безкоштовно повезти туристів, які оплатять готель і, можливо, куплять екскурсії. В результаті на ринку з’являється багато «гарячих» турів, в першу чергу, до Туреччини і Єгипту. Ці країни є найбільш популярними напрямками в українців для закордонного відпочинку. Зараз при ціни авіаквитка у $200 туроператори іноді продають тури по $120», – розповідає Юрій Авдєєв.

Туреччина, Анталія

Про подібну причину каже і представник туроператорів. Так, генеральний директор туроператора Join UP! Дмитро Сєроухов говорить, що є три основні фактори великої кількості гарячих турів на ринку. Окрім вже зазначеного зниження попиту, він відмічає надлишок пропозиції.

«Раніше всі туроператори літали взимку до Єгипту, а влітку до Туреччини. Проте, ми, як трендсетер туристичного ринку, зламали цю систему і продовжили у якийсь момент масово літати до Єгипту і влітку. Ми розкачали ринок до того, що усі інші оператори теж почали додавати його до своїх літніх напрямків. Відповідно, пропозицій на ринку до цієї країни стало багато. До того ж додалося багато європейських напрямків – Італія, Іспанія, Греція, Франція, Португалія, Хорватія, Чорногорія, а також Грузія, Кіпр. А надлишок пропозиції дорівнює зниженню цін», – каже Дмитро Сєроухов.

А третім фактором, як зауважують у Join UP!, є вибори, які нещодавно відбулися. Це створює настрої невпевненості у суспільстві, що, відповідно, трохи зменшує попит, ніж він міг би бути, кажуть в компанії. При цьому у туроператора уточнюють, що цей попит нікуди не зникає, а стає відкладеним до того часу, поки ситуація не стабілізується.

Про політичний фактор каже і експерт туристичного ринку Іванна Чучман. Крім низького попиту в другій половині травня, в цьому році додатковим фактором, що негативно позначився на туристичному ринку, виявилася політична ситуація в країні, вважає вона.

«Багато туристів чекали дати інавгурації президента, побоюючись заздалегідь планувати поїздки, оскільки ніхто не знав, що буде далі в країні. Ось і вийшло, що політичний вплив додав свої корективи, – розповідає вона. – Крім того, багатьом чиновникам не підписували рапорти на виїзд за кордон на відпочинок. Мало того, і зараз багато хто з них скасовує вже оплачені тури в зв’язку з неможливістю взяти відпустку з цієї причини».

Іванна Чучман прогнозує, якщо ситуація з великою кількістю «гарячих» турів триватиме ще кілька тижнів, то туроператорам прийдеться мінімізувати кількість вильотів для стабілізації нормальної ціни.

У той же час вона вважає, що вже зараз ситуація з продажем «гарячих» турів потроху стабілізується. Багато батьків, побачивши добрі цінові пропозиції про відпочинок за кордоном, забирають своїх дітей зі школи раніше до літніх канікул, щоб полетіти на відпочинок подешевше, говорить вона.

Крім того, за словами Іванни Чучман, не за всіма туристичними напрямками відзначається «горіння» турів. Наприклад, в цьому році чартерні програми до Греції стартують, в основному, з червня, зазначає вона. Тому на ринку не так багато «гарячих» пропозицій відпочинку в цій країни, говорить експерт.

Дмитро Сєроухов вважає, що, якщо брати до уваги вище зазначений фактор відкладеного попиту, то така ситуація з великою кількістю «гарячих» турів протриває ще приблизно тиждень. Він очікує, що з наступного тижня літній сезон вступить у повну силу, а зимові напрямки відійдуть, додаючи, що, відповідно, кількість гарячих турів зменшиться.

туніс готель пляж

На думку експерта туристичного ринку Анни Шевчук-Барабаш, найімовірніше, влітку не буде так багато «гарячих» турів як це спостерігається зараз.

«Попит влітку на відпочинок за кордоном буде вищий, ніж на даний час. «Гарячі» тури – це не правило, а виняток з них. Не бронювати зараз тур за $200, виходячи з того, що можна буде полетіти за такими цінами в липні, нерозумно, – запевняє вона. – За два місяці не буде таких цін. Адже більшість українців візьмуть відпустки якраз у липні-серпні. Як наслідок, попит зросте, що призведе до того, що «гарячих» дешевих турів не буде. Якщо ж попит не збільшиться до цього часу, то туроператори відкоригують число замовлених чартерів, щоб врівноважити попит і пропозицію на ринку».

Крім зростання цін на відпочинок влітку, українські туристи можуть зіткнутися з дефіцитом якісних готелів для проживання, в першу чергу, у Туреччині. Павло Григораш каже, що цього літа туристам буде складно підібрати хороший номер в цій країні.

«У поточному році дуже добре йшли продажі з раннього бронювання, тому тури в якісні готелі Туреччини були продані ще до початку сезону. Вже зараз по готельній базі даної країни все складніше знайти гідний варіант», – говорить він.

У той же час Дмитро Сєроухов вважає, що є передумови для того, щоб «гарячі» тури до тих же Туреччини і Єгипту були влітку. Внутрішня передумова – парламентські вибори. Вони заплановані на липень, а це знову ж таки породжує невпевненість і вплив на попит, найімовірніше – його зниження, – розмірковує він.

«Ми живемо у час змін. Тому зараз більшість туристів з огляду на досвід минулих років у нашій країні, особливо 2014 року, просто бояться планувати свій відпочинок», – каже Іванна Чучман.

Крім того, Дмитро Сєроухов зазначає і зовнішню передумову – великий попит на відпочинок у Туреччині з боку громадян ЄС.

«Це призвело до того, що турецькі готелі підняли ціни на свою послуги. У свою чергу, заплановані об’єми на цей напрямок серед українських туроператорів – колосальні. Тому у випадку із Туреччиною є передумови для «гарячих» турів і влітку», – зазначає генеральний директор Join UP!

Для наших читачів нагадаємо, що найкращі ціни на тури ви знайдете на онлайн агрегаторах турів Місто Тревел або Фарватер Тревел

Бажаєш отримувати повідомлення з новими акційними пропозиціями?

Створи аккаунт і виріш як часто будемо висилати тобі повідомлення. Не висилаємо спаму.

Iдеї подорожей