Друзі, у нас війна. Російська Федерація хоче знищити нашу країну і ми повинні дати відсіч. Сайт «У відпустку» неодмінно відновить свою діяльність після нашої перемоги. Подумаємо про подорожі пізніше. Зараз - всі сили на допомогу українському війську і українському народу. Слава Україні!

Скасування і перебронювання рейсів Ryanair і Wizz Air: відповіді на найчастіші запитання

  • 14.03.2020 19:17
  • Dmytro
Wizz Air і Ryanair

Вже за два дні Україна скасує регулярне авіасполучення з іншими країнами світу. Тисячі українських мандрівників мають викуплені рейси закордон або додому на цей час. На жаль, авіакомпанії не встигають реагувати на запити пасажирів стосовно того, що їм робити з квитками в цій ситуації. Адже подібні обмежувальні заходи запроваджуються і в інших країнах. Авіакомпаніям важко впоратися із різким збільшенням звернень. Портал «У відпустку» спробував знайти відповіді на найпоширеніші питання, які стосуються ситуацій з майбутнім запровадженням заборони на авіасполучення.

Якщо ваш рейс скасувала авіакомпанія

Це один з найкращих варіантів для пасажирів з точки зору повернення коштів. Під час заборони на регулярне авіасполучення, яке незабаром вступить в силу, перевізники будуть змушені самостійно скасувати рейси з України та до нас. Тому якщо ваш політ запланований на період з 17 березня до 3 квітня, то варто почекати на пропозицію авіакомпанії.

Наприклад, один з найпопулярніших серед українців лоукостерів Wizz Air пропонує своїм пасажирам три основних варіанти:

  • 120% компенсація вартості квитків на рахунок WIZZ у формі кредиту, який можна використати впродовж наступних 24 місяців на придбання послуг та товарів Wizz Air.
  • Пасажири також можуть обрати грошове відшкодування. Втім, цей варіант потребує більшого часу для опрацювання. Пасажири отримають окремого електронного листа з інформацією про необхідні кроки щодо здійснення переказу на банківський рахунок чи банківську картку. В цьому разі вони матимуть право лише на 100% відшкодування від початкового тарифу квитка.
  • Також можна перебронювати квитки на інші рейси чи дати (якщо за цими маршрутами та періодом не діють заборони на перельоти в тій чи іншій країні).

Wizz Air

Пасажири Wizz Air, бронювання яких зазнали змін, автоматично інформуються за допомогою e-mail у разі, якщо вони бронювали квитки безпосередньо на wizzair.com чи через мобільний додаток авіакомпанії.

Пасажири, які здійснювали бронювання через туристичні агенції, а також онлайн-туристичні агенції, повинні зв’язатися з компанією, де вони придбали квитки.

В той же час трохи важче поки що пасажирам, які купили квитки на рейси Ryanair. Як можна зрозуміти з коментарів в соціальних мережах, багато хто з пасажирів українських рейсів, які мають бути скасовані лоукостером у зв’язку з майбутньою забороною на авіасполучення, поки що не отримали відповідних листів від авіакомпанії. Скоріш за все, це пов’язано з тим, що подібні заборони запроваджуються не тільки в Україні, а й і інших країнах Європи. Тому лоукостер не встигає обробляти інформацію. Крім того, станом на 16-00 в Україні ще не було офіційного документа щодо цього обмеження, яким могли б керуватися перевізники в своїй діяльності.

Проте на сайті Ryanair в розділі, де зібрана інформація про алгоритми роботи під час епідемії нового коронавіруса, вже вказується, що якщо ваш рейс буде відмінений, вас повідомлять електронною поштою та SMS. Це потрібно буде, щоб пасажир зміг запросити повернення коштів за скасований рейс або перебронювати подорож на інші дати або інакші маршрути.

Якщо ви не отримали таких повідомлень, то ви можете додатково перевірити статус вашого рейсу, зайшовши на сайті перевізника або в його додатку в свій обліковий запис myRyanair. В розділі «Мої подорожі»/My trips ви побачити статус ваших подорожей. Якщо рейс відмінений, то там з’явиться відповідне повідомлення. Якщо зараз ваші українські рейси на період до 3 квітня вказані як такі, що не відмінені, то варто трохи почекати. Ryanair має їх скасувати в найближчий час.

Ryanair

Крім того, ви можете звернутися безпосередньо до Ryanair, щоб запитати про долю вашого рейсу. Як свідчить практика, одним з найкращих каналів комунікацій з цим перевізником є чат – посилання на нього ви зможете знайти за цим лінком.

Як самостійно перебронювати авіарейс

Якщо Ryanair поки що вважає, що ваш рейс з 17 березня до 3 квітня, буде виконаний, а ви не хочете чекати, можете скористатися функцією самостійного безкоштовного перебронювання подорожі. Це правило перевізник запровадив 13 березня і стосується воно лише існуючих та нових бронювань з 13 до 31 березня.

Фактично, Ryanair скасував плату за зміну рейсів для своїх клієнтів, які бажають скорегувати плани щодо подорожей через спалах COVID-19. Щоправда, пасажирам все одно доведеться сплатити різницю в тарифі.

Можливо, саме тому, щоб не втрачати пасажирів під час скасування рейсів безпосередньо авіакомпанією, а змусити їх самостійно перебронювати рейси на інші дати, Ryanair не розсилає пасажирам українських рейсів повідомлення про скасування польотів.

В той же час Wizz Air поки що не пропонує пасажирам, які добровільно хочуть відмовитися від перельоту нескасованими рейсами, пільгових умов. Тобто не варто розраховувати на повернення коштів (окрім квитків за тарифом WIZZ Flex), якщо ви плануєте здійснити подорож рейсом, який буде виконуватися не під час дії заборони на авіасполучення України з іншими країнами, наприклад, 15 березня.

Чи варто зараз купляти квитки?

На жаль, у нас немає відповіді на це запитання. Та падіння попиту на перельоти (крім 14-16 березня) змушує перевізників значно знижувати ціни на квитки, влаштовувати акції та лібералізувати правила перебронювання чи повернення квитків.

Якщо зараз ви придбаєте квитки, а ситуація стабілізується і Україна відновить авіаційне сполучення з іншими країнами світу вже з 4 квітня, ви зможете влаштувати досить непогану подорож за невеликі гроші. Та, на жаль, нам невідомо як буде розвиватися ситуація – в разі продовження заборони, ви будете змушені знову перебронювати квитки та, можливо, втратити кошти.

В цьому випадку варто подумати над тим, щоб придбати страховий поліс на випадок неможливості виїзду за кордон або придбати квитки за більш дорогим тарифом, який дозволяє безкоштовну зміну дати подорожі чи її скасування. Крім того, під час вибору житла обов’язково пам’ятайте про можливість безкоштовного скасування його бронювання. Це також позбавить вас зайвого стресу і потенційних небажаних витрат.

Бажаєш отримувати повідомлення з новими акційними пропозиціями?

Створи аккаунт і виріш як часто будемо висилати тобі повідомлення. Не висилаємо спаму.

Iдеї подорожей