Українська авіакомпанія SkyUp може призупинити польоти

  • 12.06.2019 08:18
  • Dmytro
Літак SkyUp

Нещодавно створений авіаперевізник SkyUp Airlines може бути змушений призупинити виконувати свої рейси. Один з районних судів виніс рішення зупинити дію ліцензії авіакомпанії.

Схоже на те, що SkyUp Airlines може бути втягнутий у довгу судову війну. Як нещодавно стало відомо, 24 травня цього року Баришівський районний суд Київської області своєю ухвалою зупинив дію ліцензії цієї авіакомпанії на право перевезення пасажирів повітряним транспортом, яка видана Державіаслужбою ще минулого року.

Підставою для такого рішення стали позов та заява до місцевого суду однієї з мешканок Баришівки. Вона попросила суд для забезпечення її позову до вирішення спору по суті зупинити дію вище зазначеної ліцензії та заборонити авіакомпанії здійснювати господарську діяльність з перевезення пасажирів.

Як можна зрозуміти з судових документів, безпосередньою підставою для подання позову стало те, що позивачка відмовилася від послуг з авіаперевезення авіакомпанією SkyUp Airlines, які, у свою чергу, не були надані та відтерміновані.

Позивачка вважає, що такі дії авіакомпанії порушують її права на якісні послуги та обслуговування і безпеку послуг, а тому мають бути припинені дія ліцензії та введена заборона на перевезення пасажирів.

Фактично, в ухвалі суду зазначається, що, на думку позивача, якщо авіакомпанія буде і надалі перевозити пасажирів, то можуть продовжуватися протиправні дії та грубі порушення прав громадян, які страждають від зухвалої поведінки недобросовісного авіаперевізника, діяльність якого жодним чином не контролюється та не інспектується зі сторони відповідних органів державної влади та органів місцевого самоврядування.

В той же час, на думку суду, зупинення дії ліцензії є тимчасовим заходом і не скасовує її чинність. Крім того, суд у своїй ухвалі відмовився запроваджувати друге прохання позивачки для забезпечення позову, а саме заборону на здійснення господарської діяльності з перевезення пасажирів до вирішення спору по суті.

Підготовче судове засідання щодо цього позову суд призначив на 24 липня.

У той же час в офіційному коментарі SkyUp Airlines вказується, що перевізник вважає, що ця ухвала суду не може бути юридичним документом в розумінні правової демократичної європейської держави.

Зокрема, в авіакомпанії зазначають, що для того, щоб мати будь-які претензії на адресу авіакомпанії, позивач повинен бути її клієнтом. Людина, чий позов став підставою для прийняття ухвали про призупинення ліцензії, ніколи не купувала квитки в SkyUp Airlines і ніколи не була її клієнтом, стверджують у перевізника.

Приймаючи ухвалу про призупинення ліцензії, суддя взяла на себе повноваження Міністерства інфраструктури та Державіаслужби, які є регуляторами в сфері авіаперевезень, вважають у SkyUp Airlines.

«Саме вони оцінюють технічний стан повітряних суден, придатність і професійний рівень підготовки пілотів. Таким чином, суддя поставила під сумнів професіоналізм представників ДАСУ та інших державних органів, які контролюють роботу авіакомпаній і авіаційної галузі в цілому», – вказується в повідомленні перевізника.

В SkyUp Airlines стверджують, що суддя винесла ухвалу, керуючись єдиним доказом – паспортними даними позивача. Суддя не зажадала підтвердження наявності спору між позивачем і авіакомпанією, якого і не могло бути, оскільки позивач ніколи не був клієнтом авіакомпанії, додають у перевізника.

«Ми оцінюємо все, що відбувається, як неправомірні дії, спрямовані проти SkyUp Airlines. Ми закликаємо державні органи влади втрутитися в дану ситуацію, адже наслідки цього незаконного рішення можуть бути непередбачуваними для величезної кількості наших пасажирів, які прямо зараз летять літаками SkyUp Airlines, а також купили квитки на рейси авіакомпанії на багато місяців вперед», – вказується в заяві авіакомпанії.

SkyUp Airlines вже оскаржила ухвалу Баришівського суду – 5 червня була подана апеляційна скарга до Апеляційного суду Київської області.

В авіакомпанії запевняють, що «ця юридична профанація не зможе перешкодити нам виконати свої зобов’язання».

Фото з Facebook авіакомпанії SkyUp

Бажаєш отримувати повідомлення з новими акційними пропозиціями?

Створи аккаунт і виріш як часто будемо висилати тобі повідомлення. Не висилаємо спаму.

Iдеї подорожей