Свобода стане правилом, заборони будуть винятком. Країни поступово відкриваються для туризму

  • 31.05.2020 15:50
  • Dmytro
Eiffel Tower

Декілька місяців карантинних обмежень даються взнаки. Чи не кожен з нас скучив за сонцем, морем, новими пригодами і старими друзями. Не особливо поспішаючи, проте чи не щодня та чи інша країна оголошує послаблення карантину.

«Нарешті ми вільні», – сказала в коментарі Reuters парижанка Анне, стоячи поблизу воріт 400-річного Люксембурзького саду в Парижі, незабаром після їх відкриття.

Це схоже на звільнення з в’язниці, – заявила вона.

Цієї суботи парижани вирушили до парків і садів, щоб насолодитися весняним сонцем та свіжим повітрям. Зазвичай в цьому немає нічого дивного. Проте не зараз – паризькі сади і парки відкрилися вперше за останні 11 тижнів блокування проти Covid-19.

Франція далеко не перша країна, яка розпочала послаблювати карантинні обмеження в Європі. Ще в квітні Австрія і Чехія оголосили про плани щодо відновлення туристичної галузі з травня-червня.

Кожна країна намагається обрати свій шлях скасування карантину. Це пов’язано з різною динамкою розповсюдження Covid-19 та успіхами в боротьбі з ним. Крім того, велике значення при ухваленні цих рішень відігравало бажання зберегти економічний потенціал. Можливо, саме тому деякі країни і не запроваджували заборони на міжнародне авіасполучення. Як повідомляє Украерорух з посиланням на МЗС, до такого кроку не вдавалися, зокрема, Білорусь, Велика Британія, Ірландія, Німеччина, Нідерланди тощо.

Коли країни відновлять міжнародне авіасполучення? Міністерство закордонних справ України провело моніторинг планів…

Gepostet von Украерорух/UkSATSE am Mittwoch, 27. Mai 2020

Проте багато країн вдалися до цих заборон, але зараз потроху починають їх скасовувати. Найближчим часом міжнародне авіасполучення планують відновити, зокрема, Австрія, Румунія, Азербайджан, Словаччина, Греція, Грузія, Туреччина, Естонія тощо. Італія чекає на іноземних туристів вже з 3 червня, а Іспанія – в липні.

Давайте подивимося які популярні серед туристів країни оголосили про карантинні послаблення останнім часом.

Греція

Наприкінці цього тижня Греція оголосила перелік країн, звідки вона буде пускати туристів з 15 червня, повідомляє Ekathimerini. На жаль, поки що у списку немає України. Втім, греки не дозволили в’їжджати до них також з Великої Британії, Італії, Франції, США і з Польщі. Загалом в першу чергу до Греції зможуть потрапити туристи з Австрії, Німеччини, Данії, Швейцарії, Естонії, Японії, Ізраїлю, Китаю, Хорватії, Кіпру, Південної Кореї, Угорщини та кількох інших.

Список був складений після вивчення епідеміологічних показників кожної з країн з урахуванням інформації Європейського агентства авіаційної безпеки (EASA), а також рекомендації комітету з інфекційних хвороб Греції.

Греція

Очікується, що цей перелік буде оновлений та розширений з 1 липня знову ж таки, виходячи з прогресу іноземних країн щодо стримування пандемії. Проте Греція прагне відкритись якнайшвидше, щоб відшкодувати втрати туристичного сектору. Крім того, як повідомляє Reuters, з 15 червня також відновляться міжнародні рейси до Салонік. Тобто раніше ніж планувалося (1 липня).

Чорногорія

Чорногорія може стати однією з перших європейських країн, яка позбулася Covid-19. Прем’єр-міністр Чорногорії Душко Маркович оголосив 25 травня, що в гірській країні на узбережжі Адріатичного моря більше немає жодного підтвердженого випадку захворювання. Ця заява була зроблена через день після одужання останнього відомого пацієнта, інфікованого коронавірусом, повідомляє Radio Free Europe/Radio Liberty.

Уряд сподівається, що статус країни, вільної від коронавіруса, дасть поштовх розвитку туристичної індустрії, гарантуючи іноземним мандрівникам безпеку.

Чорногорія

Разом з тим уряд буде вибірково ставитися до надання права на в’їзд. Чорногорія відкриє свої кордони для мандрівників з країн, де фіксується не більше ніж 25 випадків зараження на 100 тисяч осіб, включаючи Хорватію, Албанію, Словенію, Німеччину і Грецію. Це має статися на початку червня, тобто з початком курортного сезону.

Втім, пізніше Інститут громадського здоров’я Чорногорії опублікував перелік країн, звідки дозволено прибуття туристів з 1 червня. До нього потрапили більше 130 напрямків. Проте України серед них поки що немає. Сподіваємося, що незабаром нашу країну додадуть до цього переліку. Чорногорія планує оновлювати його щотижня.

Хорватія

Цього четверга уряд Хорватії ухвалив рішення щодо відкриття кордонів для громадян десяти держав Європейського Союзу, наприклад, Чехії, Угорщини, Польщі та  інших, інформує CroatiaWeek. Вони тепер не зобов’язані доводити причину свого в’їзду до Хорватії та можуть подорожувати на тих же умовах, що і до спалаху Covid-19. Проте вони будуть зобов’язанні дотримуватися рекомендацій місцевого Інституту громадського здоров’я.

Під час в’їзду до країни іноземці повинні будуть надати інформацію щодо їх пункту призначення, номер мобільного телефону та адресу електронної пошти. Щоправда, вони зможуть заздалегідь надіслати свої дані через спеціальний сайт.

Хорватія

Вже наступного дня до аеропорту Спліта прибули два чартерні рейси з Франкфурта, які привезли близько 200 пасажирів, повідомляє HRT.

У червні буде виконано 180 міжнародних і 80 внутрішніх рейсів, очікується 30 000 пасажирів, – повідомив заступник директора аеропорту Спліта Перо Білас.

Це в десять разів менше, ніж в червні минулого року, але в Хорватії зберігають оптимізм. Раніше аеропорт Спліта приймав прямі рейси з 25 країн світу. Він прагне відновити такий рух навіть в цей складний туристичний сезон.

Португалія

Чекає на мандрівників і Португалія. Нещодавно міністр закордонних справ цієї країни Августо Сантуш Сілва ясно дав зрозуміти, що «туристів вітають в Португалії», повідомляє Оbservador. При цьому країна не зобов’язує мандрівників, які подорожують до країни літаками, відбувати карантин. Там вже оголошені правила роботи для громадських місцях, пам’ятників, музеїв, пляжів, готелів, ресторанів, спрямовані на те, щоб гарантувати безпеку відвідувачам.

В травні в Португалії знову відкрилися кафе і ресторани. Готелі та інші типи житла приєднаються до них з 1 червня. Об’єкти, які впровадили нові гігієнічні правила (в тому числі не надаватимуть харчування у формі шведського столу), будуть отримувати від місцевих рад з туризму новий знак «Clean & Safe», інформує TimeOut.

Далі, з 6 червня, в країні, знову відкриються пляжі. А новий додаток допоможе контролювати пропускну здатність, допомагаючи підтримувати відстань між відпочивальниками.

Португалія

За деякими даними, в острівних провінціях за межами материкової частини Португалії застосовуватимуться більш суворі правила: Мадейра буде вимагати від туристів перебування на карантині 14 днів, а Азорські острови для в’їзду вимагатимуть від відвідувачів надати свіжий негативний результат тесту на Covid-19.

Уже виконуються рейси до трьох основних аеропортів Португалії. Найближчим часом все більше авіакомпаній будуть відновлювати рейси. Перельоти будуть дозволені з усіх країн європейської шенгенської зони, за винятком Іспанії та Італії, а також з Великої Британії, США, Канади, Бразилії та кількох інших португаломовних країн.

Франція

Не дивлячись на деякі послаблення, про які згадувалося вище, Франція поки що не надсилала чіткого сигналу про те, коли вона відкриє свої кордони для мандрівників. Вона досить обережно знімає різноманітні карантинні обмеження. Наприклад, Франція дозволить відкривати ресторани, бари і кафе з 2 червня. Їхні менеджери повинні забезпечити мінімальну дистанцію в три метри між столами, а весь персонал повинен носити маски.

Уряд також скасовує загальнонаціональне обмеження на пересування в 100 км і відкриває пляжі і парки з наступного тижня. Він прагне реанімувати другу за величиною економіку єврозони напередодні літнього туристичного сезону, повідомляє Reuters.

Свобода стане правилом, заборони будуть винятком, – сказав прем’єр-міністр Едуар Філіп в телевізійному зверненні.

Він виступає за зняття прикордонних обмежень в межах шенгенської зони Європи без карантинних правил з 15 червня.

Базиліка Сакре-Кер

Відомі французькі музеї відновлять роботу поступово з червня до липня. Зокрема, за інформацією Reuters, замок Шамбор і Версальський палац будуть відкриті 5-6 червня, Музей Лувру – 6 липня. За період з 12 березня до 22 травня веб-сайт Лувру відвідало 10,5 млн людей у порівнянні з 14,1 млн за весь 2019 рік. Сад Тюїльрі відкриється цієї неділі.

Крім того, у Парижі 9 червня знову відкриється Музей на набережній Бранлі, після чого 23 червня відчинить двері музей д’Орсе. Музей Пікассо розпочне роботу на третьому тижні липня.

Кіпр

На цьому тижні влада Кіпру пообіцяла покрити витрати туристів, які перебуваючи у відпустці на цьому острові, отримають позитивний результат на Covid-19, інформує Associated Press.

Уряд Кіпру заявив, що він відшкодує проживання, їжу, напої і ліки для пацієнтів з Covid-19 та їхніх родин. Пацієнтам потрібно буде сплатити тільки за поїздку на таксі до аеропорту і переліт додому.

Спеціальна лікарня на 100 ліжок буде обслуговувати винятково іноземних мандрівників з позитивним результатом. Крім того, буде зарезервований готель на 500 номерів для членів родин пацієнтів та інших близьких людей.

Кіпр планує відновити міжнародне авіаційне сполучення 9 червня. На першому етапі на острів зможуть прилетіти туристи з 19 країн. Але вони повинні будуть пройти тест на Covid-19 за три дні до вильоту. Проте вже 20 червня це правило буде скасоване для 13 країн, включаючи Німеччину, Фінляндію, Ізраїль, Грецію і Норвегію.

Кіпр

Влада Кіпру заявляє, що перелік країн, звідки будуть дозволені рейси, буде розширюватися в залежності від постійної оцінки їхнього рівня зараження на Covid-19.

Пасажири повинні будуть пред’явити свій сертифікат проходження тесту до посадки в літак і, можливо, повинні будуть носити маски протягом усього перельоту. Після прибуття на Кіпр у них буде виміряна температура.

Туристи також повинні будуть заповнити «Декларацію мандрівника Covid-19», в якій треба буде вказати всі їхні поїздки за 14 днів до мандрівки на Кіпр. Також там треба буде повідомити, що за 72 години до від’їзду у них не було ніяких симптомів коронавірусу і що вони не контактували з інфікованими людьми.

Албанія

Після майже трьох місяців блокування 1 червня в Албанії будуть скасовані більшість обмежувальних заходів, повідомляє Exit. Наприклад, країна відкриє сухопутні кордони, дозволить вільне користування транспортом, запрацюють приватні пляжі, ігрові центри тощо. А з 6 червня будуть доступні всі пляжі. Проте до 23 червня залишаться зачиненими нічні клуби, театри, кінотеатри тощо.

Албанія

Раніше на цьому тижні прем’єр-міністр країни Еді Рама оголосив, що країна буде відкрита і громадяни зможуть вільно пересуватися.

Єгипет

До 27 травня 78 єгипетських готелів отримали сертифікат «Hygiene Safety», необхідний для відновлення прийому гостей, інформує Ahram Online. Наприклад, в провінції Червоне море зможуть працювати такі готелі як Steigenberger Aqua Magic, Hilton Plaza, Mövenpick El Gouna, Shams Safaga Resort тощо. На Південному Синаї зможуть приймати туристів Four Seasons, Xperience St George, Strand Taba тощо.

Єгипет

Крім того, для стимулювання додаткового туристичного потоку Єгипет знижує ціни на різні послуги. За інформацією Travel Weekly, влітку вартість віз в аеропортах Луксора і Асуана складе $15 замість звичайних $25.

Міністерство туризму і старожитностей Єгипту також вдвічі скоротило плату за вхід до всіх археологічних об’єктів та музеїв, які були зачинені з 23 березня.

ОАЕ

Поступово відновлює роботу туристичних локацій і Дубай. За повідомленням Dubai Media Office, з 29 травня тут повинні були знову відкритися пляжі JBR beach, Al Mamzar, Jumeirah і Umm Suqeim. Відпочивальників попросили дотримуватися вказівок для забезпечення охорони здоров’я та безпеки.

Крім того, як інформує Khaleej Times, з 1 червня в Дубаю відновлять роботу музеї. Всі історичні об’єкти були зачинені з середини березня задля запобігання розповсюдження Covid-19. Максимальна заповнюваність музеїв повинна становити 50%.

Дубай

Шрі-Ланка

Влада Шрі-Ланки розглядає можливість відкриття аеропортів країни для іноземних туристів з 1 серпня, коли, як очікується, вона поступово повернеться до нормального стану.

Нещодавно президент Шрі-Ланки Готабая Раджапакса наголосив на необхідності дотримання рекомендацій, наданих міжнародними та місцевими експертами в галузі охорони здоров’я у разі відкриття країни для туристів.

Є можливість бути на передовій відродження туризму за умови чітко спланованої стратегії. Подальші кроки мають бути зроблені під керівництвом професіоналів туризму та охорони здоров’я на першочерговій основі, – сказав президент країни, повідомляє ColomboPage.

Шрі-Ланка

На першому етапі було прийнято рішення про відкриття готелів та ресторанів (де можна споживати їжу в приміщеннях), зареєстрованих в управлінні розвитку туризму.

Президент порадив відповідним чиновникам створити підрозділи туристичної поліції зі співробітниками з вільним володінням іноземних мов. Очікується, що переважно вони будуть знаходитися в популярних туристичних напрямках.

Таїланд

Влада Таїланду планує 1 липня скасувати всі заборони на ведення бізнесу, запроваджені раніше для боротьби з Covid-19. Також будуть зняті обмеження на поїздки між провінціями і за кордон. Крім того, будуть скасовані надзвичайний стан і комендантська година. Про це повідомляє Bangkok Post.

Керівник Ради національної безпеки Сомсак Рунгсіта заявив, що зняття обмежень буде повним відкриттям країни.

Таїланд

Нещодавно ми на порталі «У відпустку» розповідали, що кордони Таїланду можуть бути відкриті за кілька тижнів. Однак це не означає, що іноземні туристи з усього світу зможуть прибути до цієї країни вже незабаром. Спочатку Таїланд дозволить в’їзд мандрівникам з Китаю та Південної Кореї. І лише після цього відновляться далекомагістральні рейси зі США та Європи. За оцінками, Таїланд повністю відкриється для іноземних туристів у жовтні, тобто з приходом нового сезону.

Балі

Один з найвідоміших курортних напрямків в світі – острів Балі – планує розпочати прийом туристів у липні. Місцеві чиновники повідомляють про успіхи у стримуванні поширення Covid-19.

Представник балійської влади Густі Агунг Нгура Рай Сурявіяя повідомив ABC news, що провінція сподівається відкритись швидше, ніж інші реґіони Індонезії, через зниження кількості випадків коронавірусу.

Ми зараз плануємо і готуємося до відкриття Балі. Сподіваємось, що Балі відкриється в липні – швидше, ніж інші реґіони Індонезії, – сказав він.

Балі

Щоправда, нещодавно уряд Балі зобов’язав мандрівників, які прибувають на острів через міжнародний аеропорт Нгурах-Рай, пред’являти медичну довідку з негативним тестом на Covid-19. Крім того, як повідомляє Coconuts Bali, вони повинні надати інформацію про мету поїздки і заяву від спонсора, який, як очікується, буде нести відповідальність за мандрівника, поки він знаходиться в провінції. Очікується, що аеропорт відновить роботу 2 червня.

Бажаєш отримувати повідомлення з новими акційними пропозиціями?

Створи аккаунт і виріш як часто будемо висилати тобі повідомлення. Не висилаємо спаму.

Iдеї подорожей