Друзі, у нас війна. Російська Федерація хоче знищити нашу країну і ми повинні дати відсіч. Сайт «У відпустку» неодмінно відновить свою діяльність після нашої перемоги. Подумаємо про подорожі пізніше. Зараз - всі сили на допомогу українському війську і українському народу. Слава Україні!

Якщо не встигаєте повернутися до України до 17 березня, зареєструйтеся в системі ДРУГ

  • 15.03.2020 13:58
  • Dmytro
Консульська служба

Як відомо, з 17 березня Україна призупиняє регулярне авіасполучення з іншими країнами світу. Дехто з українських мандрівників, які самостійно подорожують світом, не встигають до цього часу повернутися додому. Для тих, хто бажає потрапити до України спеціальними авіарейсами, які планує організувати українська влада, корисним буде зареєструватися в спеціальній системі ДРУГ.

ДРУГ – це спеціальна система Міністерства закордонних справ України, до якої ви можете самостійно внести свої дані, щоб повідомити МЗС та всі закордонні дипломатичні установи про своє перебування у певній країні.

Саме на підставі в тому числі цієї інформації будуть формуватися списки для повернення громадян України після обмеження на пасажирське сполучення після 17 березня. Про це вказується в роз’ясненні від МЗС щодо того, що потрібно знати про в’їзд на територію України та консульську допомогу у зв’язку з розповсюдженням нового коронавіруса.

Та ДРУГ може бути корисним мандрівникам не лише під час поточної надзвичайної ситуації. Ця система, яка розшифровується як «Добровільна реєстрація українських громадян при подорожах за кордон», використовується владою в якості інструмента попередження, а за потреби – розшуку та надання сприяння громадянам України в разі надзвичайних подій за кордоном – природних катаклізмів, соціальних заворушень, військових конфліктів.

Для того, щоб зареєструватися в системі, необхідно заповнити електронну анкету, яка складається з таких розділів:

  • Інформація про особу, яка подорожує;
  • Маршрут подорожі та період перебування за кордоном;
  • Інформація про близьких осіб, які подорожують;
  • Контактна особа в Україні.

У разі виникнення надзвичайної ситуації в країні, де ви зареєструвалися, система надішле актуальну інформацію у формі текстового повідомлення на ваш номер телефону або повідомлення на електронну адресу. Крім того, посольство чи консульство України матимуть можливість встановити зв’язок з вами або з особами, яких ви зазначили в анкеті.

Фото з Facebook департаменту консульської служби МЗС України

Бажаєш отримувати повідомлення з новими акційними пропозиціями?

Створи аккаунт і виріш як часто будемо висилати тобі повідомлення. Не висилаємо спаму.

Iдеї подорожей