Друзі, у нас війна. Російська Федерація хоче знищити нашу країну і ми повинні дати відсіч. Сайт «У відпустку» неодмінно відновить свою діяльність після нашої перемоги. Подумаємо про подорожі пізніше. Зараз - всі сили на допомогу українському війську і українському народу. Слава Україні!

Тести на Covid-19 для туристів. Базові правила для подорожей в часи коронавіруса

  • 29.11.2020 22:19
  • Dmytro
Тест Covid-19

Пандемія Covid-19 суттєво змінила наші можливості щодо подорожей. Чимало країн все ще залишаються недоступними для українських туристів. Проте багато хто сподівається, що тестування перед рейсом може покласти край таким незручностям.

Бажаєш отримувати повідомлення з новими акційними пропозиціями?

Створи аккаунт і виріш як часто будемо висилати тобі повідомлення. Не висилаємо спаму.

Чимало країн світу вимагають від туристів негативні результати тестів на Covid-19 перед в’їздом до них. Крім того, подібні вимоги починають висувати і деякі авіакомпанії. Для зручності мандрівників в світі застосовуються різні способи тестування. Давайте поглянемо як це відбувається.

Де роблять тести?

Тестування можна зробити в декількох місцях, наприклад, вдома, в лабораторії, аеропорті вильоту або аеропорті прибуття. Судячи з відгуків в соціальних мережах, в Україні найбільш поширеним способом є здача ПЛР-тесту в лабораторії. В останні місяці в великих містах відкрилися безліч лабораторій, в яких можна зробити тест за ціною від приблизно 600 гривень і вище. Хоча зустрічаються і економніші пропозиції або взагалі безкоштовні, наприклад, в рамках співпраці туркомпанії з лабораторією.

Залежно від того як швидко вам треба отримати результат, чи потрібен переклад англійською вартість тесту може збільшитися до 2 тисяч гривень і вище.

А за ПЛР-тестування вдома доведеться істотно переплатити. Як правило, ціна складає близько 1,5-2,5 тисяч гривень. Ціни коливаються залежно від лабораторії, міста або необхідності їхати до передмістя. Також в Україні зробити ПЛР-тест можна і в аеропорті. Наприклад, в «Борисполі» послугу ПЛР-тестування пропонують відразу декілька лабораторій.

В той же час за кордоном деякі авіакомпанії починають запускати рейси «без Covid». До пасажирів таких перельотів перевізник висуває умовою подорожі отримання негативного результату тесту до вильоту. Наприклад, це стосується рейсів Lufthansa «без Covid» між Мюнхеном і Гамбургом, які стартували на початку листопада.

Скільки потрібно додаткового часу?

Пепед початком подорожі або під час неї важливо враховувати додатковий час, який вам доведеться витратити на тестування. Щоб отримати результати вищезазначених експрес-тестів Lufthansa, наприклад, потрібно приблизно 30-60 хвилин. Програма, яка використовується Austrian Airlines, може інформувати пасажирів щодо результатів за чверть години. А програма United, яка діє для трансатлантичних рейсів, дає результати приблизно за півгодини.

Проте такий час потрібно закладати на випадок, якщо достатньо результатів експрес-тестування. Частіше мандрівникам треба робити ПЛР-тестування, результати якого потрібно пред’явити під час в’їзду до багатьох країн світу. Наприклад, Єгипет вимагає від туристів віком від 6 років, які подорожують чартерними рейсами, мати негативний результат ПЛР-тесту, зроблений вдома за 72 години до в’їзду.

Під час деяких подорожей від вас можуть вимагати і подвійного тестування на Covid-19. Наприклад, пасажири, які подорожують до Дубаю, повинні надати під час реєстрації на рейс в аеропорті відправлення негативний результат ПЛР-тесту на Covid-19. В авіакомпанії flydubai зазначають, що тест має бути зроблений не більше ніж за 96 годин до вильоту до Дубаю. За інформацією МЗС України, ця вимога не застосовується до дітей віком до 12 років та пасажирів, які мають середню або важку форми інвалідності.

Після прибуття до Дубаю необхідно буде пройти ще один тест на Covid-19, який робиться безпосередньо в аеропорті. Його результат надійде у вигляді смс протягом 24 годин. До моменту отримання результату необхідно перебувати на самоізоляції в готелі або іншому місці проживання. Особи, у яких буде виявлений позитивний результат тесту, будуть ізольовані на 14 днів у спеціально визначених еміратською стороною установах за власний рахунок.

Однак, як нещодавно повідомив в Facebook відомий мандрівник Максим Циркель, в аеропорті Дубаю повторне тестування носить вибірковий характер.

Що робити, якщо ви не хочете робити тест?

Може статися так, що мандрівник не бажає проходити тест. Якщо це стосується «рейсів без Covid», то таких пасажирів будуть пересаджувати на інші перельоти, для яких тестування не є обов’язковим. Зазвичай це робиться безкоштовно, однак лише за наявності вільних місць. Авіакомпанії прагнуть чітко вказати під час бронювання, які з їхніх рейсів вимагають тестування. Це повинно допомогти мінімізувати плутанину і додаткове адміністрування як для пасажирів, так і для персоналу, розповідає Simple Flying.

Набагато складніше питання щодо тестування, якщо його висуває країна, куди ви зібралися. Як правило, вам не дозволять сісти до літака, який виконує рейс до обраної країни. Проте є виключення. Наприклад, якщо мандрівник, який подорожує чартерним рейсом до Єгипту, не встиг зробити тест в Україні, він може за $30 пройти тестування після прильоту. Звісно, бажано не ризикувати – якщо отримаєте позитивний результат такого тесту, ви будете змушені провести весь відпочинок або його частину на карантині в готелі.

Якби там не було, а можливість знову подорожувати і потенційно уникнути карантину в довгостроковій перспективі переважає короткострокові незручності, пов’язані з необхідністю зробити тест перед від’їздом або після прибуття. Вам так не здається?

Бажаєш отримувати повідомлення з новими акційними пропозиціями?

Створи аккаунт і виріш як часто будемо висилати тобі повідомлення. Не висилаємо спаму.

Iдеї подорожей