Друзі, у нас війна. Російська Федерація хоче знищити нашу країну і ми повинні дати відсіч. Сайт «У відпустку» неодмінно відновить свою діяльність після нашої перемоги. Подумаємо про подорожі пізніше. Зараз - всі сили на допомогу українському війську і українському народу. Слава Україні!

Тур на вікенд. Дмитро Бірін: «Прилетівши до Дубаю на вікенд, можна подарувати собі заряд емоцій і захвату»

  • 05.08.2019 18:28
  • Dmytro
Дмитро Бірін

Розкіш та вишуканість, море та сонце, ультрасучасна архітектура та давні традиції, пустеля та сніг, смак сходу та нотки заходу – все це можна знайти в одному місті – в Дубаю. Спробувати осягнути його можна за декілька днів, зробивши для себе невелику подорож на вікенд. Думаєте, що така ідея є помилковою для короткої відпустки? Помиляєтеся.

Бажаєш отримувати повідомлення з новими акційними пропозиціями?

Створи аккаунт і виріш як часто будемо висилати тобі повідомлення. Не висилаємо спаму.

Мандрівник Дмитро Бірін, який не уявляє свого життя без літаків та подорожей, впевнений, що найкращим вибором для відпочинку на вікенд є саме Дубай. Щоб погодитися з цим, він докладно розказав в інтерв’ю порталу «У відпустку» що саме там подивитися, куди сходити розважитися, чим зайняти дітей та куди вирушити на шопінг. Не зайвими будуть і його поради відносно місцевих звичаїв.

– Чому для відпочинку на вікенд Ви радите обрати саме Дубай? Це ж місто знаходиться доволі далеко від України для короткотермінового відпочинку.

– Все просто. Незважаючи на пристойну відстань, мало хто з нас може залишитися байдужим, вимовляючи слово Дубай. Правда ж у вашій уяві відразу вигулькують яскраві картинки і асоціації? В цьому коктейлі емоцій багато складових – арабська розкіш, традиції Сходу, сафарі в пустелі, характерний і впізнаваний національний одяг, тепле море, класні пляжі, єдиний в світі семизірковий готель Burj Al Arab на штучному острові.

Крім того, саме тут знаходиться найвища будівля в світі Burj Khalifa висотою 828 метрів. Це – родзинка міста. Її завжди шукаєш поглядом, коли приїжджаєш до Дубаю. У мене навіть є маленька традиція – говорити їй «привіт» по приїзду і «бувай», коли їду. І моє «бувай» завжди з надією знову приїхати в це неповторне місто. У Burj Khalifa незвичайний магнетизм. Я навіть іноді уявляю, що гігантський велетень живий. Він чудовий у своєму домінуванні над мегаполісом.

Burj Khalifa в Дубаю

Взагалі, «єдиний в світі» і «найбільший, найперший, найкращий» – це синоніми Дубаю. На підтвердження своїх слів нагадаю ще про найвищі в світі готелі чотирьохзірковий Gevora і п’ятизірковий JW Marriott Marquis. І, звичайно ж, згадаю про Ski Dubai – гірськолижний комплекс, розташований в торговому центрі Mall of the Emirates. Зумів здивувати?

Крім того, якщо ви любите фантастичні фільми – то вам теж сюди. Весь Дубай – це живий сюжет американського блокбастеру. І вся ця пишнота посеред пустелі. Тут мирно уживаються хайтек, футуристичні пейзажі і піщані дюни та верблюди.

Але Дубай – це не тільки хмарочоси. Вдосталь наситившись фантастичними видами зі скла і бетону, можна відправитися в історичну частину міста – Дейра, де варто проїхатися на абрі – традиційному арабському човні. Або просто відкрити рот від подиву, побачивши, як виглядав Дубай багато років тому, коли основним заняттям місцевих жителів були рибальство і видобуток перлів. Нафта творить чудеса, тому контрасти між старим і сучасним містом вражаючі.

Дубай постійно змінюється. Виростають нові хмарочоси, з’являються нові цікаві місця для туристів, готелі, аквапарки, парки розваг. Тому приїжджаючи навіть за рік, можна знайти дуже багато нового і цікавого. А прилетівши до Дубаю на вікенд, можна подарувати собі заряд емоцій і захвату. Це місто вміє дивувати.

Burj Al Arab

– Яким чином краще вирушати в подорож до Дубаю?

– З Києва до Дубаю можна дістатися двома авіакомпаніями: «Міжнародні авіалінії України» та FlyDubai. Обидві літають з аеропорту «Бориспіль». Раджу підписатися на розсилки новин від авіакомпаній. Бувають акції і розпродажі, ви про це дізнаєтеся в числі перших і буде більше шансів купити квиток зі знижкою. Їх кількість зазвичай обмежена.

Я намагаюся купувати квитки заздалегідь, відслідковуючи перед цим знижки. Був у мене такий цікавий випадок. Я дізнався з розсилки про акцію на квитки до Дубаю про те, що тільки зараз ціна квитки була на 50% нижча від звичайного тарифу. Я не втримався і придбав їх, хоча не планував поїздку. Вийшла спонтанна подорож.

Для порівняння наведу ціни на квитки за умови придбання за 2-4 місяці до дати вильоту. У МАУ в економ-класі по тарифу economy lite, без реєстрованого багажу і з ручною поклажею 7 кг, ціна складає приблизно 7600 грн в обидва кінці. А в тарифі economy standard, з зареєстрованим багажем 23 кг і ручною поклажею 7 кг, ціна складає 8300 грн в обидва кінці. Обидва тарифи без включеного до них харчування.

У FlyDubai в економ-клас ціни трохи вищі. За тарифом «легкий» (7 кг ручна поклажа, без реєстрованого багажу, без включеного в ціну харчування) квиток обійдеться в 8700 грн в обидва кінці. А по тарифу «вигідний» (ручна поклажа 7 кг, зареєстрований багаж 20 кг, включено харчування) за квитки треба буде заплатити 9230 грн в обидва кінці.

– Щоб Ви порадили подивитися в Дубаю в першу чергу?

– Перед поїздкою я ретельно вивчав туристичні форуми, відгуки мандрівників, щоб скласти список must visit. Повинен сказати, що план був виконаний. Поїздка вийшла дуже насичена. Свої подорожі я планую самостійно. Цей процес дуже захоплюючий. Коли берешся до планування – то це як береш чистий аркуш паперу, на якому потім створюється подорож. Аркуш поступово заповнюється варіантами перельоту, готелями, списком місць для відвідування, лайфхаками, ідеями, контактами людей. Все це допомагає на місці, заощаджуючи час.

Але я можу піддатися пориву спонтанності і змінювати плани багато разів. В цьому принади самостійної подорожі. Якщо ви не фанат таких мандрівок, то в турфірмах або онлайн можна купити тур.

Найголовнішим місцем, які варто відвідати в Дубаю, звичайно ж, є оглядові майданчики вже згадуваної найвищої будівлі в світі Burj Khalifa висотою 828 метрів. Звідси відкриваються фантастичні види на місто.

Дубай з Burj Khalifa

Для відвідування Burj Khalifa є кілька варіантів:

* Пакет 1 – включає відвідування майданчиків на 125 і 124 поверхах (висота 452 метри), ціна відвідування залежить від часу. Для відвідування з 9-30 до 15-00 і з 18-30 до 23-00 квиток для дорослого (12 років і більше) коштує 149 дирхам (приблизно 1020 гривень), а дитини (4-12років) 114 дирхамів (780 гривень). З 16-00 до 18-00 дорослий квиток коштує 224 дирхама (1530 гривень), а дитячий 184 дирхама (1260 гривень). Діти до 4 років безкоштовно.

* Пакет 2 – включає відвідування найвищого в світі оглядового майданчика на 148-му поверсі (висота 555 метрів), далі 125-ого і 124-ого поверхів. Ціна залежить від часу відвідування. З 9-30 до 18-00 дорослий і дитячий квиток коштують однаково – 533 дирхамів (3640 гривень), а з 19-00 і до закриття о 23-00 – також однаково 378 дирхамів (2580 гривень).

На майданчики ви підніметеся на найшвидшому ліфті в світі зі швидкістю 10 метрів в секунду. Квитки краще купувати онлайн заздалегідь за кілька днів, так як їх на прайм час, зазвичай, розкуповують. Також на сайті бувають акції і знижки.

Можу порадити йти під час заходу сонці, отримаєте масу вражень. Ви побачите як місто запалює мільйони вогнів, як мальовничо сонце відбивається в склі хмарочосів.

Поруч з Burj Khalifa розташований найбільший в світі торгово-розважальний комплекс Dubai mall, який також цікаво відвідати. У ньому знаходиться один з найбільших в світі океанаріумів Dubai Aquarium. Раджу відвідати, круті фотографії гарантовані. Ціна квитка складає 145 дирхамів (990 гривень) за умови придбання на сайті океанаріуму.

Також біля Burj Khalifa і Dubai Mall знаходиться ще одна пам’ятка зі списку must visit. Це Dubai Fountain. Феєричне шоу фонтану з музичним супроводом і світловими ефектами нікого не залишить байдужим. Максимальна висота струменя фонтану, яку викидають спеціальні водяні гармати, досягає 150 метрів. Рухливі форсунки створюють ефект «танцюючого фонтану». А ще димові ефекти і ефекти вогню. Режим роботи – щоденно з 18-00 до 23-00, шоу за кожні 30 хвилин. І це безкоштовно.

Крім того, щоб відчути футуристичність міста і побачити хмарочоси, треба обов’язково побувати в центрі Дубаю – Downtown, прогулятися по Sheikh Zayed Road, району DIFC. Дуже цікаво відвідати бар або ресторан на даху хмарочоса, випити коктейль, споглядаючи красу міста з висоти кількох сотень метрів. Адже зверху місто сприймається зовсім інакше. Можу порадити бар-лаунж 43Sky Lounge на даху готелю 4Points by Sheraton. Найближча станція метро Financial Centre. Також поруч з цією ж станцією метро розташований ресторан Zephyr rooftop restaurant & lounge на даху готелю Carlton Downtown. Щоб потрапити в бари, не обов’язково жити в цих готелях, просто приходите і піднімаєтеся на ліфті. Кнопка в ліфті вказує на необхідний заклад.

Дубай з Cayan tower

Також обов’язковий для відвідування район Dubai Marina. Це елітний житловий район, що складається з хмарочосів і розташований уздовж штучного каналу. На набережній каналу знаходяться стоянки яхт і яхт-клуби, що додає фешенебельності району. Тут же на набережній ви зможете прекрасно провести час і повечеряти в численних ресторанах різного рівня, де представлені кухні різних країн. Дуже романтично прогулятися по променаду уздовж каналу, поспостерігати за кораблями і яхтами, насолодитися теплом арабської ночі.

В Dubai Marina, звичайно ж, привертають увагу хмарочоси. Для любителів хай-тека і споруд зі скла і бетону тут рай. Саме в цій місцині знаходиться відомий хмарочос Princess tower висотою 414 метрів, який до 2012 року був найвищим житловим будинком в світі. Не можу не відзначити і будівлю Cayan tower висотою 306 метрів – це найвищий будинок у світі, стіни якого від основи до даху рівномірно перекручуються на 90 градусів, кожен поверх повернутий щодо попереднього на 1,2 градуса. І будинок, який вже добудований і домінує в скайлайні марини – Marina 101. Це самий найвищий у світі готель з житловими апартаментами висотою 427 метри. Дістатися до Dubai Marina можна на таксі або метро (Red line, станція DAMAC Properties).

Дубай

– Якщо туристи подорожують з дітьми, куди б Ви порадили сходити?

– Якщо ви подорожуєте з дітьми, то обов’язково потрібно відвідати квітковий парк Miracle Garden. Його площа 72 тисячі квадратних метрів. Експозиція парку включає в себе різні флористичні скульптури, що складаються з понад 50 мільйони квітів. Тільки тут ви зможете побачити квіткову споруда у формі найбільшого у світі пасажирського літака Airbus A380 авіакомпанії Emirates. Або статую Міккі Мауса висотою 18 метрів. Обидва квіткових шедевра занесені у книгу рекордів Гіннеса.

Ціна дорослого квиток для відвідування парку складає 50 дирхам (340 гривень), дитячого (від 2 до 12 років) 40 дирхам (270 гривень). Час роботи в звичайні дні з 9-00 до 21-00, у п’ятницю та неділю з 9-00 до 23-00. Перед відвідуванням Miracle Garden обов’язково уточніть на сайті чи працює він в заплановану дату відвідування, оскільки парк закривається влітку на оновлення експозиції.

Поруч з Miracle Garden розташований парк метеликів Butterfly Garden, де на території 9 павільйонів і площею 1800 кв. м мешкають 15000 метеликів 26 видів. Відчуття контакту з комахами надзвичайне. На відміну від Miracle garden, парк метеликів не закривається влітку і працює щодня з 9-00 до 18-00. Ціна дорослого і дитячого квитка однакова і складає 55 дирхамів (380 гривень). Дістатися до парків Miracle Garden і Butterfly Garden найпростіше на таксі.

– Дубай також відоме своїми аквапарками. Куди б Ви радили сходити?

– Якщо ви фанат аквапарків, то Дубай зможе порадувати і приємно здивувати. Тут кілька аквапарків. Але якщо ви приїхали на вікенд, то раджу звернути увагу на два най-най. Номер один – це, звичайно ж, аквапарк Aquaventure, розташований на курорті Atlantis The Palm біля однойменного готелю на штучному острові Palm Jumeirah. Величезна площа, більше 30 водних гірок і атракціонів. Для любителів гострих відчуттів гірка «Помста Посейдона» (Poseidon’s Revenge) – тут, перебуваючи в капсулі, під вами відкривається дно, ви провалюєтесь в трубу і летите по ній з великою швидкістю. Також тут знаходиться всесвітньо відома гірка «Стрибок віри» (Leap of faith) – тут ви спускаєтеся по практично вертикальній трубі і пролітаєте всередині акваріума з акулами. Ціна квитка для відвідування аквапарку для дорослого становить 320 дирхамів (2190 гривень), дітей – 260 дирхамів (1780 гривень). Квиток також дає доступ до акваріуму The Lost Chambers в готелі Atlantis The Palm і доступ на приватний пляж. Крім того, існує багато акційних пропозицій та абонементів, тому раджу відвідати сайт і ознайомитися з усіма пропозиціями.

В аквапарку також є цікаві атракціони:

* Сафарі з акулами, під час якого ви в спеціальних шоломах занурюєтеся і вивчаєте підводний світ акулячої лагуни. Дайверські навички не потрібні, занурюватися можуть дорослі і діти. Ціна атракціону стартує від 340 дирхамів (2320 гривень) (оплачується додатково до вхідного квитка до аквапарку).

* «Годування скатів», за який треба буде сплатити від 185 дирхамів (1260 гривень).

* Зіплайн «Пілоти Atlantean», де під час польоту досягається швидкість до 15 км/год. Ціна останнього атракціону – 125 дирхамів (850 гривень).

* Дельфінарій Dolphin bay і купання з дельфінами. Ціна – 720 дирхамів (4920 гривень) (при цьому в квиток до дельфінарію включений і безпосередньо вхідний квиток до аквапарку). Подробиці за цим посиланням.

* Знайомство з морськими левами. Ціна 635-760 дирхамів (4340-5190 гривень). Докладніше за цим посиланням.

Якщо ви живете в готелі Atlantis The Palm, у вас є особливі умови і знижки для відвідування аквапарку Aquaventure. Добиратися до аквапарку зручніше на таксі. (Від “У відпустку” додамо, що ми час від часу публікуємо акційні пропозиції готелю Atlantis The Palm і самі ними вже скористалися. Дуже рекомендуємо!)

Дубай

Номер 2 в нашому списку – аквапарк Wild Wadi. Це найперший аквапарк, побудований в Дубаю. Знаходиться він поруч з одним з символів Дубаю – семизірковим готелем Burj Al Arab відомої готельної мережі Jumeirah. З аквапарку відкривається вид на цей красивий готель у формі вітрил. Також тут безліч рафтів та гірок. В тому числі знаменита Jumeirah Sceirah. Тільки уявить – ви піднімаєтеся по сходах на вежу висотою 32 метра, насолоджуючись видами, заходите в капсулу і вертикально відлітаєте в трубу довжиною 120 метрів, розвиваючи швидкість до 80 км/год. Адреналіновий драйв гарантовано!

Ціна квитка залежить від росту. Якщо ваш зріст 1,1 метра і вище ціна, то ціна квитка складе 299 дирхамів (2070 гривень) в касі парку і 284 дирхама (1970 гривень) онлайн. Якщо ваш зріст нижче 1,1 метра, то ціна квитка 249 дирхамів (1720 гривень) в касі і 231 дирхамів (1600 гривень) онлайн. Якщо ви живете в готелі мережі Jumeirah, вхід в аквапарк безкоштовний. Добиратися до аквапарку найзручніше на таксі. Щоб заощадити час, можна доїхати до станції метро Mall of the Emirates (гілка Red line) і взяти таксі там, це найближча станція метро до аквапарку.

Та не тільки до аквапарків потрібно сходити. Перебуваючи в Дубаю, на березі Перської затоки, звичайно ж, треба піти на пляж. Середня температура води влітку, навесні, восени близько 30 градусів за Цельсієм. Тільки в грудні, січні, лютому – близько 24 градусів. Більшість пляжів безкоштовні, з гарною інфраструктурою, туалетами, кабінками для перевдягання, душами, рятувальниками, кафе. Мої улюблені пляжі – це пляж Jumeirah public beach біля готелю Burj Al Arab. Тут зазвичай велелюдно, бо людей приваблює красивий вид на готель-вітрила – символ Дубаю. Добиратися сюди потрібно на таксі. Та можна заощадити, доїхавши метро до станції Mall of the Emirates (гілка Red line) і взяти таксі там. Це найближча станція метро до пляжу. Таксисту потрібно сказати Public beach Jumeirah near Burj Al Arab.

Пляж у Дубаю

У декількох сотнях метрів від вищезгаданого пляжу знаходиться пляж Kite beach. Можна пройтися пішки або проїхатися на таксі. Довжина пляжу кілька кілометрів, тут не так багатолюдно. На пляжі можна зайнятися кайт-серфінгом, вейкбоардінгом, покататися на каяку, водному скутері. Є ігрові майданчики для пляжного волейболу.

Також є пляж і в Dubai Marina. Якщо ви будете жити в тому районі, то JBR Beach до ваших послуг. Але до пляжу примикає значна забудова, тому там зазвичай дуже багато людей. З плюсів – гарний вид на півострів Bluewaters Island і найвище в світі колесо огляду Dubai Eye (будівництво на фінальній стадії, дата відкриття планується на 2020 рік). Також на цьому пляжі можна покататися на верблюді.

Дубай

– Чи варто відвідувати ту частина міста, яка існувала до нафтового буму?

– Так, звичайно, оскільки враження про Дубай будуть не повними, якщо ви не відвідаєте історичну частину міста – Deira. Ви побачите яким місто було багато років тому, до початку нафтового процвітання. Тут розташований один з найбільших в світі ринків прикрас і коштовностей Gold Souk. Золото, діаманти, дорогоцінні камені виблискують в численних магазинах ринку. І навіть якщо ви не плануєте нічого купувати, відвідати варто, бо такої кількості золота ви не побачите ніде. Доїхати сюди можна на метро – потрібна станція Al Ras (гілка Green line).

Ринок Gold Souk у Дубаю

Поруч з Gold Souk розташований ринок прянощів Dubai Spice Souk. Продовжуючи свою прогулянку, поринете в світ запахів, ви будете зачаровані шармом Сходу, ароматами спецій, пахощів, запашних трав.

І коли ви будете відчувати, що пізнали всі таємниці Сходу, випийте чашку арабської кави в одній з кав’ярень і вирушайте кататися на абрі по історичному каналу Dubai Creek. Одна поїздка через канал коштує 1 дирхам (7 гривень). Є кілька маршрутів, біля станцій човнів на каналі є відповідна інформація. Знайти станції можна по карті (не забудьте взяти карту Дубаю на ресепшені в готелі або завантажте карту Дубаю в додатку на мобільному) або запитати у місцевих – потрібні будуть Dubai Creek і Abra boat.

Район Deira у Дубаю

– Чи це всі основні прикраси міста?

– Звичайно, що ні. Наприклад, якщо ви любитель авіації і ваше серце завмирає при словах Airbus A380 і Boeing 777, то потрібно обов’язково відвідати оглядовий майданчик в головному офісі авіакомпанії Emirates. Це безкоштовно. З майданчика відкриваються види на аеропорт Дубаю DXB. Добиратися потрібно на метро до станції Emirates (Red line).

Список місцевих знахідок можна продовжувати і продовжувати. Та, думаю, що мандрівники на вікенд, буде досить цієї інформації, щоб спланувати свої майбутні дні перебування та отримати масу емоцій. Звичайно ж, що ще цікавим було б відвідати музеї, але чи буде у Вас на це час від час короткої подорожі? Я впевнений, що ви ще не раз повернетеся до Дубаю і сплануєте їх відвідування. Це відноситься, наприклад, і до сафарі на джипах в пустелі.

Хоча б я ще порадив туристам оглядові екскурсії на автобусах системи Hop on hop off. В Дубаю є кілька цікавих маршрутів, ціни на квитки починаються від 250 дирхамів (1730 гривень). Більш детально можна прочитати на сайті. Крім того, в інтернеті можна знайти приватних гідів і скористатися їх послугами.

Дубай

– Та, мабуть, подорож не буде повноцінною без шопінгу?

– О, так, бо Дубай славиться своїм шопінгом. У Dubai Mall знаходяться бутики на будь-який смак і гаманець. Про нього я вже згадував. Також для шопоголіків можу порадити ТРЦ Mall of the Emirates (станція метро Mall of the Emirates, гілка Red line) і ТРЦ, що розташований в Dubai Marina – Dubai Marina Mall (станція метро Damac Properties або Jumeirah Lakes Towers, гілка Red line).

В місцевих торгових центрах бувають, як і всюди, сезонні розпродажі, знижки. В Дубаю ви знайдете в торгових центрах більше брендів, ніж представлено в Україні. Тому однозначно буде цікаво зайти, ознайомитися і, звичайно, ж щось придбати.

У всіх торгових центрах є фудкорти. Тому якщо ви зголодніли під час шопінгу або перебуваєте поблизу цих торгових центрів, то там можна поїсти.

– Чи варто поїхати подивитися якісь місця навколо Дубаю?

– З прилеглих місць можу порадити з’їздити в місто Абу-Дабі, яка є столицею цієї країни – Об’єднаних Арабських Еміратів. Час в дорозі на автобусі складає близько 2 годин. Автобуси E101 відправляються від автовокзалу поруч зі станцією метро Ibn Batutta (гілка Red line). Інтервал відправлень – від 10 до 40 хвилин. Час роботи з 5-00 до 23-00. Вартість 25 квитка дирхамів (170 гривень). Оплата відбувається спеціальною Nol картою, яка потрібна для проїзду місцевим транспортом. Якщо на картці немає достатньої суми, то поповнити можна у касира або в автоматі на автовокзалі.

Крім того, до Абу-Дабі курсують автобуси Е100, які відправляються від автовокзалу Al Ghubaiba bus station поруч зі станцією метро Al Ghubaiba (гілка Green line) з інтервалом 10-15 хвилин з 5-00 до 0-00.

В Абу-Дабі знаходиться всесвітньо відома мечеть шейха Зайда. Це дуже красиве місце, в мечеті знаходиться найбільший в світі килим, люстри прикрашені сусальним золотом і кристалами Swarovski, незвичайної краси мармурове оздоблення. Вхід безкоштовний. Мечеть можуть відвідувати не мусульмани. На вході дадуть спеціальний одяг для відвідування мечеті.

Мечеть шейха Зайда в Абу-Дабі

Також в Абу-Дабі знаходиться відомий тематичний парк Ferrari world. Так що у вас точно буде привід повернутися в Емірати після вікенду до Дубаю.

– Яким чином порадите організували своє проживання в цьому місті?

– Готель я бронював на booking.com. В Дубаю багато готелів проводять акції. Якщо за кілька місяців до поїздки почати відстежувати пропозиції, то можна знайти дуже цікаву ціну. Також є варіант купити готовий тур з перельотом і проживанням онлайн або в турфірмах. Ціна гарячих пропозицій буває дуже приваблива.

Дубай

– Ви вже трохи згадали про громадський транспорт та таксі в Дубаю. Загалом, яким чином найкраще пересуватися містом?

– Пересуватися по Дубаю дуже зручно на метро. Гілки метро охоплюють практично всі головні райони міста. Таксі порівняно недороге, тому можна користуватися і ним, всі машини обладнані лічильниками. Та не у всіх машинах таксі є термінали для прийому кредитних карт, тому бажано мати з собою готівку або питати перед посадкою чи є термінал для кредитних карт в даній машині.

З метою економії грошей раджу, якщо в потрібному місці немає станції метро, то треба знаходити по карті максимально близьку станцію метро і вже до неї чи від неї в’їжджати на таксі. У багатьох готелях є трансфери на пляж і до торгових центрів. Уточнюйте на ресепшені вашого готелю.

Взагалі, я вважаю, що туристам варто покататися дубайським метро обов’язково. Його теж можна віднести до пам’яток, так як воно дуже футуристичне і що найголовніше – поїзди курсують без машиністів, як у фантастичних фільмах. Крім того, у кожному поїзді є вагон підвищеного комфорту GOLD class.

В Дубаю дві лінії метро Red line і Green line. Для проїзду в метро необхідна Nol карта. Їх є кілька типів. Для мандрівників на вікенд найкраще підійде RED – паперова карта-квиток. Її можна купити у касира на станції і поповнити на необхідне число поїздок або купити необмежену кількість поїздок на 1 день (daily pass). Daily pass з доступом в звичайні вагони та без доcтупа в вагон Gold class коштує 22 дирхама (150 гривень), з доступом в GOLD class 42 дирхама (290 гривень). Одну RED карту можна використовувати тільки на 10 поїздок або 5 daily pass. Також по Nol карті можна їздити в автобусі і трамваї.

Якщо після вікенду ви плануєте затриматися в Дубаю і інтенсивно користуватися метро, то краще купити пластикові Nol карти Silver або Gold. Їх відмінність в тому що Gold карта дає доступ в вагон підвищеного комфорту Gold class (і також в Gold class в трамваї Dubai tram). Вартість карт 25 дирхамів (170 гривень), 19 дирхамів (130 гривень) з яких йде на баланс для поїздок.

Карта метро поділена на зони, тому вартість проїзду залежить від того скільки зон ви перетнете. З картою Silver мінімальна ціна однієї поїздки коштую 3 дирхама (20 гривень), а максимальна 7,5 дирхама (50 гривень). З картою GOLD в вагоні підвищеного комфорту мінімальна ціна однієї поїздки становить 6 дирхамів (40 гривень) і максимальна 15 дирхамів (100 гривень).

В метро ви можете відчути себе машиністом, проїхавшись в першому вагоні біля лобового скла. Краще для цього вибрати лінію Red line, бо її велика частина знаходиться над землею на естакаді і проходить в районах скупчення хмарочосів. Єдиний нюанс – в потягах, що слідують в напрямку Dubai Marina, перший вагон Gold class. Тому якщо у вас звичайний квиток, то краще вибрати поїзд, що рухається в напрямку станції Rashidiya – там перший вагон звичайний.

Метро у Дубаю

Крім того, в поїздах метро є частина, в якій можуть знаходитися тільки жінки і діти. Слідкуйте за покажчиками на підлозі станцій і в самому поїзді.

У метро не можна їсти і пити, а також жувати жувальну гумку. За це передбачені штрафи.

На станціях метро і в самих поїздах працюють кондиціонери. Тому там температура повітря близько 20 градусів Цельсія.

Станції метро також є аеропорту біля терміналів 1 і 3. Рейси МАУ з України прибувають в термінал 1. Тому з терміналу можна відразу вийти на станцію метро Airport Terminal 1. Рейси FlyDubai прилітають в термінал 2, станція метро від якого знаходиться в двох кілометрах. Тому краще скористатися таксі відразу до вашого готелю або доїхати на таксі до найближчої станції метро Abu Hail (гілка Green line).

Невеликий лайфхак відносно таксі в аеропорту. Для бажаючих виїхати з аеропорту на таксі є окремий вихід з покажчиком TAXIS. Розпорядники таксі будуть намагатися посадити вас в таксі чорного кольору – не погоджуйтеся і вибирайте машину бежевого кольору з кольоровим дахом. У таксі чорного кольору розцінки набагато вище.

– Чи є сенс брати на прокат машину?

– Якщо ви приїхали на вікенд, то сенсу в прокатної машині, швидше за все, немає. Якщо ви приїдете на більш тривалий час, то машина природно дасть додаткову свободу пересувань.

Крім того, не раджу пересуватися по місту велосипедом, бо це буде складно робити через великі відстані. Але пункти прокату велосипедів є. Тому можна покататися на них по певному району або променаду. Тут є велосипедні доріжки.

Дубай

– Можете дати пораду відносно того, де краще харчуватися в Дубаю?

– Харчуватися в Дубаю можна в численних кафе і ресторанах, на фудкортах в торгових центрах, а також в точках фастфуду KFC, McDonald’s, Burger King, PizzaHut тощо. Мені подобається мережа PizzaHut, бо тут є страви італійської кухні за дуже помірні гроші.

Оскільки Дубай багатонаціональне місто, то в кафе і ресторанах представлені кухні різних країн. Для гурманів тут просто казка.

Якщо ви оселитеся в апарт-готелі з кухнею, то, щоб зекономити, можна купувати продукти в супермаркетах чи міні-маркетах та готувати самостійно.

– Треба не забувати, Дубай – це східне місто. Можливо, тут діють якісь специфічні правила чи закони, про які можуть не здогадуватися українці?

– Природно, що в мусульманській країні, якою є ОАЕ, є свої звичаї, традиції і правила. Наприклад, це стосується алкоголю. Його не купиш в супермаркеті, як у нас. Крім того, розпивати спиртні напої в громадських місцях заборонено.

Але мушу сказати, що за останній час ставлення до алкоголю змінилося. Великий потік туристів стимулює лібералізацію жорстких правил, тому алкоголь зараз можна замовити в барах і ресторанах. Щоправда, там ціна не дуже демократична. Тому лайфхак з цього приводу – купіть спиртні напої, якщо потрібно, в Duty Free в аеропорту Дубаю. Після проходження прикордонного контролю і отримання багажу ви як раз потрапите в зону Duty Free. Та вживати ці напої можна буде тільки в готельному номері. П’яним в громадських місцях також показуватися не можна. Штрафи за це відчутні.

Також не можна цілуватися і обніматися в громадських місцях. Не можна фотографувати арабських жінок. Це суворі правила, тому краще не ризикувати, бо можуть бути наслідки.

Раніше не можна було палити електронні сигарети. В цьому році ця заборона знята.

Жінкам варто утриматися від надто відкритого одягу. Це також буде практично, так як клімат жаркий і ви не спалитеся на сонці.

Крім того, нагадаю, що в громадському транспорті, включаючи метро, є місця або зони призначені тільки для жінок і дітей. Чоловікам проходити в такі зони ї займати такі місця не можна.

Дубай

– Що варто привезти з Дубаю на пам’ять?

– Дуже часто в якості сувенірів з Дубаю везуть східні солодощі, наприклад, фініки. Вони тут дуже смачні. Є навіть фініки в шоколаді, фініки з горіхами. Великий вибір таких солодощів є в Duty Free‎ аеропорту. Крім того, туристи везуть с собою халву, прянощі, спеції, коштовності, кальяни. Природно можна придбати магнітики на холодильник із зображенням Burj Khalifa і Burj Al Arab.

Фото Дмитра Біріна

Бажаєш отримувати повідомлення з новими акційними пропозиціями?

Створи аккаунт і виріш як часто будемо висилати тобі повідомлення. Не висилаємо спаму.

Iдеї подорожей