Друзі, у нас війна. Російська Федерація хоче знищити нашу країну і ми повинні дати відсіч. Сайт «У відпустку» неодмінно відновить свою діяльність після нашої перемоги. Подумаємо про подорожі пізніше. Зараз - всі сили на допомогу українському війську і українському народу. Слава Україні!

Ваучер за скасований рейс Ryanair: відповіді на найчастіші запитання

  • 20.04.2020 16:52
  • Dmytro
Літак Ryanair

Багато мандрівників до останнього часу сподівалися, що Ryanair буде повертати гроші за скасовані рейси, а не наполегливо пропонувати ваучери. Однак ірландський перевізник був змушений почати надсилати їх клієнтам.

Бажаєш отримувати повідомлення з новими акційними пропозиціями?

Створи аккаунт і виріш як часто будемо висилати тобі повідомлення. Не висилаємо спаму.

На початку пандемії Ryanair був чи не єдиним лоукостером, який погоджувався повертати «живі» кошти за скасовані рейси. Більшість авіакомпаній почали пропонувати своїм пасажирам або перебронювати подорож, або ваучер на суму, яка була сплачені за квиток. Інколи вони додавали невеликий бонус, наприклад, МАУ. Багато туристів позитивно відгукувалися про автоматичне зарахування коштів за квитки +20% на кредитний рахунок Wizz Air.

Однак чимало пасажирів Ryanair, які намагалися повернути кошти, скаржилися, що ця процедура відбувається з перебоями, а гроші повертаються досить довго. Адже тисячі людей мусили одночасно скасувати подорожі. Схоже, саме тому Ryanair також вдався до того, щоб запропонувати своїм клієнтам ваучери на майбутні подорожі.

Пасажирам ірландського лоукостера не так легко знайти інформацію про те, як саме можна отримати ваучери, який термін їх дії, які рейси можна забронювати тощо. Тому ми вирішили на підставі офіційної інформації на сайті Ryanair підготути відповіді на найпоширеніші запитання з цього приводу.

Як отримати ваучер?

Якщо ваш рейс був скасований, ви отримаєте від Ryanair свій ваучер електронною поштою на адресу, вказану при бронюванні. В електронному листі будуть зазначені дані ваучера, сума і термін дії.

Як використати ваучер?

Процес бронювання рейсу за допомогою ваучера майже не відрізняється від звичайного бронювання. Спочатку оберіть пункт призначення, дати і типи пасажирів, потім зазначте імена, прізвища пасажирів, додайте бажані додаткові послуги тощо. Потім на сторінці оплати введіть свій 18-значний номер ваучера і завершіть бронювання. Сума ваучера буде вирахувана із загальної суми покупки.

Ryanair

Чи можу я отримати гроші замість ваучера?

Ви можете надіслати запит на повернення коштів. В Ryanair стверджують, що лоукостер помістить ваш запит в чергу на повернення до тих пір, поки не пройде надзвичайна ситуація з Covid-19. Лоукостер наполегливо рекомендує скористатися ваучером, оскільки його набагато легше отримати.

Чи є якісь обмеження щодо вибору маршруту під час бронювання подорожі за допомогою ваучера?

В межах терміну дії ваучера ви можете його використати при бронюванні будь-якого рейсу авіакомпаній Ryanair Group – Laudamotion, Ryanair DAC, Ryanair UK, Buzz та Malta Air. Його можна використати як для внутрішніх перельотів в межах якоїсь країни, так і для міжнародних. Також ним можна скористатися під час розпродажів, в тому числі в розділі Fare Finder.

Який термін дії ваучера?

Термін дії ваучера становить один рік з моменту його випуску (більш точну інформацію ви побачите в отриманому електронному листі). Поки термін дії не сплинув, ви можете за його допомогою забронювати переліт навіть на рейси після дати його закінчення. У деяких випадках можна забронювати авіаквитки навіть на наступний рік.

Чи потрібно використовувати всю суму ваучера за один раз?

Ні, будь-який залишок невикористаної суми за ваучером можна використати для бронювання іншого рейсу на пізніші дати. Головне, щоб термін дії ваучеру не сплинув до моменту бронювання.

Чи можна використати ваучер для оплати додаткових послуг?

Ви можете використати ваучер як для оплати авіаквитків на всі рейси Ryanair Group, так і для придбання конкретного місця, пріоритетної посадки, додаткового зареєстрованого багажу, спорядження, а також оплати відповідних податків, зборів і мит. Проте ви не можете скористатися ваучером для оплати послуг від партнерів, наприклад, прокату автомобілів або бронювання готелю.

Чи потрібна мені кредитна карта для перебронювання рейсу? Або ваучера досить?

Все, що буде потрібно, це код ваучера для завершення бронювання. Проте, якщо вартість нового рейсу буде перевищувати суму ваучера, вам знадобиться кредитна/дебетова картка для здійснення покупки.

Якщо я бронював сімейну поїздку, я отримаю тільки один ваучер?

За кожне групове бронювання буде випущений один ваучер для всіх клієнтів (включаючи немовлят). Ваучер буде на ім’я клієнта, який робив початкове бронювання.

Що робити клієнтам, які бронювали рейс через туристичне агентство? Чи нададуть таким пасажирам ваучер Ryanair?

Ваучери будуть відправлені на електронну пошту, вказану при бронюванні. Якщо під час бронювання квитка через туристичне агентство повідомлялася не особиста електронна пошта пасажира, йому потрібно зв’язатися безпосередньо з його туристичним агентом. Це необхідно, що отримати доступ до деталей ваучера.

Бажаєш отримувати повідомлення з новими акційними пропозиціями?

Створи аккаунт і виріш як часто будемо висилати тобі повідомлення. Не висилаємо спаму.

Iдеї подорожей