Друзі, у нас війна. Російська Федерація хоче знищити нашу країну і ми повинні дати відсіч. Сайт «У відпустку» неодмінно відновить свою діяльність після нашої перемоги. Подумаємо про подорожі пізніше. Зараз - всі сили на допомогу українському війську і українському народу. Слава Україні!

В Україні спадає інтерес до відпочинку у Туреччині. Підігріти зацікавленість можуть «гарячі» тури

  • 07.06.2019 15:41
  • Dmytro
Пляж у Анталії

Ще до недавнього часу Туреччина залишалася однією з найбажаніших країн для відпочинку серед українських туристів. Навіть взимку та навесні цього року кількість мандрівок до цієї країни стабільно збільшувалася. Однак в останні місяці зацікавлення турцькими курортами помітно знизилося.

Бажаєш отримувати повідомлення з новими акційними пропозиціями?

Створи аккаунт і виріш як часто будемо висилати тобі повідомлення. Не висилаємо спаму.

За перші чотири місяці 2019 року Туреччину відвідало близько 212 тисяч українців. Це практично на 14% більше, ніж за такий самий період попереднього року. При цьому більша частина туристів полетіла до найвідомішого міста –  Стамбул – більше 116 тис. чоловік. Про це йдеться у повідомленні Міністерства культури і туризму Турецької Республіки. А взагалі за підсумками першого кварталу Україна увійшла до ТОР-10 країн, звідки більше всього прибуває до Туреччини мандрівників.

Що стосується відвідування українцями окремо турецьких курортів Середземноморського та Егейського узбережжя, то Міністерство культури і туризму цієї країни надало інформацію вже за п’ять місяців цього року. Тобто з урахуванням травня, який, фактично, є першим місцем року, коли вже в повній мірі розпочинаються чартерні рейси з українськими туристами (точніше кажучи, це відбувається наприкінці квітня).

Згідно з цією інформацією, за січень-травень 2019 року кількість українських туристів, що прилетіли до Анталії, досягла практично 165 тисяч чоловік (приріст +5%). А курорти Мугли (Фетхіє, Мармарис, Даламан, Бодрум) прийняли біля п’яти тисяч українців, що більше даних за попередній аналогічний період в декілька разів.

Однак не всі ці показники знаходять підтвердження серед представників українських туристичних операторів та агентств. За даними директора мережі турагентств «Поїхали з нами» Олега Кулика, попит на Туреччину збільшувався лише з січня по березень за рахунок зростання купівлі турів за раннім бронюванням.

«Але останні два місяці ми відчуваємо спад, в порівнянні з аналогічним періодом минулого року, інтересу з боку українців до відпочинку у цій країні, – каже він. – Щороку все більше співвітчизників хочуть поїхати у відпустку закордон. Але, як правило, вибирають вони бюджетний вид подорожі. Та через цьогорічне подорожчання турів до Туреччини українці все частіше стали переорієнтовуватися на відпочинок до Єгипту, який, до слова, раніше не було прийнято вважати літнім напрямком».

Наприклад, зараз, за словами Олега Кулика, можна досить легко купити на двох тижневий тур до Єгипту в п’ятизірковий готель з системою харчування all inclusive за суму до $700-900. У той же час якщо туристи хочуть поїхати на відпочинок до Туреччини, то у цій країні за такий же за рівем сервісу готель, як в Єгипті необхідно заплатити €900-1200, відзначає він. Крім того, додає експерт, українці також переорієнтовуються на тури до Європи, що негативно позначається на попиті на подорожі до Турецької Республіки.

Про відсутність збільшення турпотоку до Туреччини кажуть і у одного з найбільших туроператорів – Join Up. За словами керівника напрямків Єгипет, Туреччина, Туніс Join UP Катерини Артюх, на даний момент статистичні дані компанії показують, що кількість туристів відправлених до Туреччини залишається на аналогічному рівні минулого року. Щоправда, мова йде про період з 20 квітня 2019 року і до тепер.

У Join UP кажуть, що така динаміка була досить передбачуваною, оскільки у цьому сезоні компанія робить акцент на подорожах до Європи. Крім того, там зазначають, що користується високим попитом напрямок Єгипту.

Олег Кулик каже, що через низький попит на відпочинок до Туреччини і збільшення замовлених чартерів по цьому напрямку туроператори змушені здешевлювати тури до даної країни протягом останнього місяця.

За словами виконавчого директора «Української асоціації туристичних агентств» Павла Григораша, на початку року на етапі раннього бронювання ціни на тури влітку до Туреччини зросли, у порівнянні з минулим роком, на 10-15% через значний попит на турецькі готелі з боку туристів з ЄС. Та зараз українські туроператори, що не розрахували свої обсяги перевезення, змушені знижувати ціни, що частково нівелює різницю в ціні з минулим роком.

«Туроператори замовляють у авіакомпаній більше чартерних рейсів, ніж можуть відправити туристів на відпочинок до Туреччини. В результаті, у них не вистачає клієнтів для перевезення. У свою чергу, це призводить до того, що туроператорам доводиться знижувати ціни на свої послуги, найчастіше до демпінгових показників», – говорить генеральний директор туроператора Tez Tour Ukraine Олександр Новиковський.

При цьому він вважає, що зараз немає передумов для зростання попиту на відпочинок до Туреччини, готелі якої в цьому догоду підвищили свої ціни, як мінімум, на 15%.

«У нашій країні, фактично, ВВП не зріс, люди не стали більше заробляти, інфляція не зменшується. В результаті ми не бачимо передумов для збільшення числа туристів. Тому нинішнє зростання кількості мандрівників до Туреччини штучне – ринок надувається дешевими пропозиціями. Він перегрівається пропозиціями від туроператорів масового сегмента», – вважає він.

Олександр Новиковський впевнений, що ситуація з демпінгом цін на відпочинок у Туреччині буде посилюватися і далі. Туроператори не зможуть завантажити замовлені чартери за тими цінами, на які вони спочатку розраховували, вважає він. В результаті вони будуть нести збитки і знижувати ціни на тури. Між операторами триватиме боротьба за кожного туриста, продовжує Олександр Новиковський. У підсумку, всі учасники турринку постраждають економічно. Але, можливо, ситуацію вдасться стабілізувати, якщо туроператори скорегують число замовлених чартерів в сторону зменшення або турецькі готельєри знизять вартість на свої послуги, очікує він.

Бажаєш отримувати повідомлення з новими акційними пропозиціями?

Створи аккаунт і виріш як часто будемо висилати тобі повідомлення. Не висилаємо спаму.

Iдеї подорожей