Друзі, у нас війна. Російська Федерація хоче знищити нашу країну і ми повинні дати відсіч. Сайт «У відпустку» неодмінно відновить свою діяльність після нашої перемоги. Подумаємо про подорожі пізніше. Зараз - всі сили на допомогу українському війську і українському народу. Слава Україні!

Конспект мандрівника: Як отримати візу до Великої Британії

  • 21.01.2020 17:34
  • Dmytro
Red bus London

Ми потроху вже звикаємо подорожувати світом без віз. Проте, на жаль, є ще пара цікавих європейських країн, які не дозволяють в’їжджати до них без попередньо оформленої візи. Одна з таких країн – Велика Британія. Для її відвідування громадяни України, навіть власники біометричних паспортів, змушені отримувати візу. Багато хто з українських туристів вважає, що оформити її дуже складно або неймовірно дорого. Це правда лише частково. Давайте спробуємо розібратися як без особливих складнощів отримати візу до Великої Британії. Підкреслимо, в нашому пораднику йтиметься тільки про дозвіл, який потрібен для подорожей до цієї країни з туристичною метою.

Бажаєш отримувати повідомлення з новими акційними пропозиціями?

Створи аккаунт і виріш як часто будемо висилати тобі повідомлення. Не висилаємо спаму.

Перш за все

Хто б міг подумати ще років п’ять тому, що квитки на літак з Києва до Лондона можуть коштувати до €20? Завдяки відчайдушній конкуренції на цьому маршруті між трьома авіакомпаніями – МАУ, Ryanair і Wizz Air, мандрівники можуть злітати до Великої Британії за невеликі кошти. Та, окрім квитків та бронювання житла, для такої мандрівки потрібна віза.

Давайте спробуємо розібратися як її отримати. Наразі процес оформлення візи до Великої Британії максимально переведений в онлайн. На самому початку вам необхідно відвідати урядовий сайт Великої Британії, який присвячений візовим питанням. Варто вивчити цей ресурс в першу чергу.

Експерт з візових питань Максим Циркель каже, що оформлення віз до Великої Британії через британський урядовий сайт з подальшим записом на зустріч до візового центру TLS в Києві – єдиний легальний шлях її отримання для громадян України, які постійно проживають на батьківщині.

Радимо зайти за цим посиланням, щоб перевірити на всяк випадок яку саме візу вам необхідно отримати. Якщо ви громадянин України і їдете до Великої Британії з туристичною метою, вам буде запропоновано оформити Standard Visitor visa.

Віза до Великої Британії

Її можна оформити як для відпустки, так і для зустрічі з друзями або відвідування, наприклад, конференцій. Нагадуємо, що ця віза не дозволяє працювати, навіть безкоштовно.

Стандартна гостьова віза, за якою можна перебувати у Великій Британії максимум 6 місяців, коштує £95. Плата за довгострокову стандартну гостьову візу залежить від її тривалості: 2 роки – £361, 5 років – £655 і 10 років – £822.

Варто зазначити, що заявку на отримання візи можна подавати не раніше, ніж за три місяці до візиту. При цьому її розгляд може скласти до трьох тижнів. Ці терміни варто враховувати при плануванні вашої подорожі до Великої Британії.

Поетапно

Після того, як ви визначилися з тим, який тип візи необхідно отримувати, треба на тому ж урядовому сайті заповнити величезну анкету. Для зручності система запропонує разом з англійською мовою користуватися ще однією мовою для підказки. На жаль, тут немає української, але можна вибрати російську.

Максим Циркель каже, що, незважаючи на те, що при заповненні анкети можна прочитати запитання англійською та російською мовами, відповідати необхідно тільки англійською.

Віза до Великої Британії

Перш за все вам потрібно буде зареєструватися, вказавши електронну пошту та вигадати пароль. При заповненні анкети на вказаний e-mail надійде лист з лінком, за яким можна повертатися до заповнення анкети. Це досить зручно.

В анкеті вам треба буде вказати англійською дуже багато інформації про себе – від адреси проживання до того, чи маєте, наприклад, судимість. Тому будьте досить уважні. Також треба буде вказати на який термін ви хочете оформити візу.

Після цього необхідно сплатити за оформлення візи. За найкоротшу – на 6 місяців – з вас запросять €118 (тут сума буде вказана в євро, а не в фунтах стерлінгів). Кошти треба буде сплатити за допомогою карт Visa/MasterCard/Maestro або системи PayPal. Якщо вам потрібно оформити таку візу терміново, що можна зробити за п’ять днів, то треба буде сплатити €391.

Зверніть увагу, що після того як натиснете кнопку Continue to Worldpay, виправити анкету буде неможливо. Оплата може зайняти деякий час – заради уникнення непорозумінь не варто оновлювати ваш браузер в цей момент. Необхідно завантажити квитанцію. Її бажано роздрукувати. Після проходження платежу ви зможете завантажити і копію анкети, яку треба взяти на співбесіду.

Тут ви можете запитати – а чи потрібно надавати якісь документи для отримання візи? Так. Про це розповімо далі.

Перехід до візового центру

Після того, як ви заповните анкету і сплатите збір за оформлення візи, потрібно обрати останній пункт вгорі на урядовому сайті Further actions і натиснути Provide documents and biometrics. Система запропонує перенаправити вас на сайт візового центру TLS, який, по суті, є посередником між вами і британським консульством. Тут для вас буде створений профіль. Вам треба буде вибрати дату, коли ви завітаєте до цієї організації з оригіналом паспорта для того, щоб віддати його для оформлення візи. В Україні працює лише один візовий центр в Києві, який приймає документи для оформлення віз до Великої Британії.

Під час переходу до сайту візового центру ви потрапите на сторінку, де вам необхідно буде підтвердити свою особу. Також там треба обрати візовий центр, куди потрібно буде завітати на зустріч з його співробітником. Як ми зазначили, ви зможете вказати лише Київ.

Відвідувати візовий центр необхідно для того, щоб передати паспорт його менеджеру, а також зняти відбитки пальців і зробити фотографію. Більше нічого від вас не треба.

Далі на сайті візового центру вам можуть запропонувати додаткові послуги, наприклад, інформування за допомогою смс щодо готовності вашого паспорта. Якщо вам це непотрібно, треба перейти до наступного кроку.

Потрібно буде обрати дату зустрічі. Вони розподіляються на два типи – assisted service і self service. Відповідно перший потрібен для тих громадян, які потребують платної допомоги в скануванні та загрузці документів в систему (їх потрібно буде принести на зустріч до візового центру). Другий тип розрахований на туристів, які мають намір самостійно завантажити документи.

Максим Циркель каже, що на зустріч до візового центру громадянину достатньо взяти з собою паспорт для виїзду за кордон і checklist – бланк підтвердження заповнення анкети і оплати оформлення візи (крім випадків, якщо турист не обрав додаткову послугу завантаження документів за допомогою співробітника візового центру). Останній документ генерує система до особового кабінету на британському урядовому сайті після заповнення анкети і сплати збору, доповнює він. Саме звідси треба роздрукувати checklist.

Віза до Великої Британії

В обох випадках – assisted service і self service – є можливість записатися для візиту до візового центру в неробочий час, але вам доведеться заплатити за це додатковий збір (до речі, можна і отримати готовий паспорт в неробочий час за додаткову плату).

Якщо ж ви не маєте наміру доплачувати, то треба пошукати віконце в календарі, де буде вказаний безкоштовний прийом для громадян, які мають намір самостійно завантажити документи.

Після цього треба буде декілька раз підтвердити ваш вибір, в тому числі відмовившись від додаткових платних послуг. У решті-решт вам на електронну пошту надійде відповідний лист.

І ось лише на наступному етапі вам необхідно буде завантажити документи. Для отримання британської візи необхідно підготувати порівняно невеликий пакет документів, розповідає мандрівниця Марія Бровінська.

Їх сканкопіі треба буде завантажити під час запису на зустріч до візового центру. Я робила сканкопіі всіх своїх паспортів – громадянина України і для виїзду за кордон. Також у мене була довідка з місця роботи про те, яку я займаю посаду, яка у мене зарплата і про те, що моє місце роботи збережеться за мною на час відпустки. Також необхідно підготувати довідку з банку про рух коштів за останні 6 місяців і залишку на рахунку, на якому повинно знаходитися не менше 50 фунтів на кожен день перебування у Великій Британії. Крім цього, у туриста вже повинні бути заброньовані готель, квитки на літак в обидва боки і оформлений страховий поліс, – розповідає вона. – Всі ці документи, за винятком сканкопіі паспорта громадянина України, повинні бути англійською мовою або мати їх переклад. Я робила всі довідки відразу англійською. Можна було ще подати документи про володіння нерухомістю. Але оскільки у мене її немає, то я не надавала такі документи.

Максим Циркель зазначає, що всі документи і довідки необхідно завантажувати на сайт TLS (чи приносити на зустріч до візового центру) або відразу на англійській мові, або дублювати звичайним перекладом.

Взагалі, він каже, що найпоширеніші помилки при оформленні віз до Великої Британії пов’язані або з неправильно заповненою анкетою, або з поданими документами. Наприклад, невірний текст в довідці з місця роботи може призвести до відмови, зазначає він.

Марія Бровінська каже, що під час завантаження документів їх необхідно буде розсортувати, наприклад, документи щодо прописки необхідно буде завантажити до розділу accommodations, довідку щодо зарплати – до фінансових гарантій. Також є окремий розділ для travel documents – сюди завантажуються документи, які безпосередньо стосуються подорожі (починаючи від бронювання готелю до квитків на літак), розповідає Марія Бровінська. Додатковим плюсом може бути подача travel plan – приблизний маршрут перебування у Великій Британії, зазначає вона.

Марія Бровінська каже, що її віза була виготовлена набагато швидше стандартних термінів.

Я здала паспорт в середу. Вже наступного понеділка отримала лист з візового центру про те, що мої документи розглянуті. І вже за два дні мені прийшов другий лист про те, що паспорт готовий і можна приїжджати забирати. Для того, щоб це зробити, непотрібно попередньо записуватися, розповідає вона.

Як бачимо, оформлення візи до Великої Британії не займає багато часу чи ресурсів. Так, потрібно буде зібрати документи та сплатити досить великий збір. Проте Велика Британія варта цього. Оформивши візу, можна буде подорожувати до Лондона з квитками, вартість яких досить часто менша, ніж до сусідніх з нами країн.

Бажаєш отримувати повідомлення з новими акційними пропозиціями?

Створи аккаунт і виріш як часто будемо висилати тобі повідомлення. Не висилаємо спаму.

Iдеї подорожей