Конспект мандрівника: режим в’їзду до країн Латинської Америки та Карибського регіону

 • 03.10.2019 13:22
 • Dmytro
Ріо-де-Жанейро

Тропічні ліси Амазонії, дивовижна Патагонія, загадкове Мачу-Пікчу, найбільш засушлива пустеля Атакама, неймовірний водоспад Анхель, бурхливий Ріо-де-Жанейро, найвища столиця Кіто. Дедалі більше мандрівників захоплюється ідеєю подорожі до країн Центральної та Південної Америк. А завдяки здешевленню авіаквитків і впровадженню безвізового режиму, подорож до країн цього регіону стає абсолютно реальною. Тому ми вирішили зробити невеличкий інсайт на тему особливостей в’їзду до країн Латинської Америки.

Бажаєш отримувати повідомлення з новими акційними пропозиціями?

Створи аккаунт і виріш як часто будемо висилати тобі повідомлення. Не висилаємо спаму.

Зазвичай, до Латинської Америки відносять країни, де найбільш розповсюдженими є мови, що пішли лід латині – іспанська, португальська, французька тощо. Ми підготували порадник, в якому вкажемо з якими країнами цього регіону Україна вже встановила безвізовий режим, а для подорожей до яких ще потрібно отримувати візу. «Вікіпедія» відносить до них 21 державу та 4 території, що знаходяться під контролем Франції та США.

Частина з цих країн розташувалася в Карибському басейні, де знаходиться багато інших держав і територій, які, зазвичай, не відносять за мовною ознакою до Латинської Америки. Але вони дуже взаємопов’язані між собою. Тому було б помилкою не розповісти і про візові вимоги щодо громадян України в цих країнах.

Країни та території Латинської Америки

 • Аргентина – Дозволений період безвізового перебування з метою туризму до 90 днів.
 • Беліз – для в’їзду до цієї країни громадянам України потрібна віза. Вона оформлюються через Посольство Великої Британії в Україні. Проте громадяни України, які мають дійсну багаторазову візу США або дійсний дозвіл на постійне проживання в США чи дійсну багаторазову шенгенську візу, оформлену державою-учасницею ЄС, можуть в’їжджати до Белізу з туристичною метою та перебувати в країні без візи строком до 30 днів за паспортом, який має бути дійсним принаймні 6 місяців з дати запланованого в’їзду до Белізу.
 • Болівія – для відвідування цієї країни громадянам України необхідна віза. Її досить легко отримати у почесному консульстві цієї країни в Києві, але можливе також оформлення візи в пункті пропуску через кордон (строком до 30 днів) на підставі зворотного авіаквитка та документів про достатнє фінансове забезпечення.
 • Бразилія – Дозволений період безвізового перебування з метою туризму до 90 днів.
 • Венесуела – для відвідування Венесуели громадяни України повинні отримати візу. Вона оформлюється в посольстві Венесуели в Варшаві. Пакет документів можна подати як особисто, так і через довірену особу.
 • Гватемала – Дозволений період безвізового перебування з метою туризму до 90 днів.
 • Гаїті – Дозволений період безвізового перебування з метою туризму до 90 днів.
 • Гондурас – Дозволений період безвізового перебування з метою туризму до 90 днів.
 • Домініканська Республіка – Дозволений період безвізового перебування з метою туризму до 30 днів. При цьому в’їзд до країни здійснюється за туристичною карткою, яка оформлюється заздалегідь (онлайн) або в пунктах перетину кордону на підставі проїзного документа (має бути дійсним протягом строку, що вдвічі перевищує строк перебування в країні).
 • Еквадор – Дозволений період безвізового перебування з метою туризму до 90 днів.
 • Колумбія – Нещодавно між Україною та Колумбією була підписана угода про безвізовий режим, яка має запрацювати за кілька місяців, а поки що громадянам України для відвідування Колумбії потрібно отримувати візу. Звернутися по неї можна до консульстві цієї країни у Варшаві.
 • Коста-Рика – Дозволений період безвізового перебування з метою туризму до 90 днів. Паспорт має бути дійсним протягом 3 місяців з дати планованого виїзду з Коста-Ріки. При виїзді з країни сплачується загальнообов’язковий збір у розмірі $29.
 • Куба – Для відвідування Куби з туристичною метою громадяни України повинні отримати туристичну візу (туристичну картку) в Києві в посольстві Куби. Вона дійсна для одного в’їзду на час до 30 днів. Неповнолітні діти повинні мати свою туристичну картку, навіть якщо вони зареєстровані в паспортах батьків. Також досить зручно замовити туристичну картку Куби можна он-лайн за цим посиланням >>
 • Мексика – Для відвідування Мексики громадянам України необхідно отримувати безкоштовний електронний дозвіл на в’їзд до Мексики. Перебувати у цій країні з туристичною або транзитною метою можна до 180 днів. Від візових вимог (з дозволеним терміном перебування до 180 днів) звільняються громадяни, які мають дійсну візу США або Японії, Сполученого Королівства, Канаді чи країн Шенгенської зони, а також якщо маєте право на постійне проживання у вказаних країнах.
 • Нікарагуа – Дозволений період безвізового перебування з метою туризму до 90 днів.
 • Панама – Дозволений період безвізового перебування з метою туризму до 90 днів протягом 180 днів.
 • Парагвай – Дозволений період безвізового перебування з метою туризму до 90 днів протягом 6 календарних місяців.
 • Перу – Дозволений період безвізового перебування з метою туризму до 183 днів за наявності документів, що підтверджують туристичну мету поїздки.
 • Сальвадор – Дозволений період безвізового перебування з метою туризму до 90 днів.
 • Уругвай – Дозволений період безвізового перебування з метою туризму до 90 днів з можливістю продовження строку перебування на наступні 90 днів.
 • Чилі – Дозволений період безвізового перебування з метою туризму до 90 днів.

Території Франції

Французька Гвіана, Гваделупа, Мартиніка – для в’їзду на ці території необхідно отримати в посольстві Франції в Україні окрему візу для заморських департаментів та регіонів (DROM). Це правило поширюються навіть якщо у вас є біометричний паспорт, який дозволяє відвідувати країни Шенгенської зони без візи.

Території США

Пуерто-Ріко – для відвідування цього регіону потрібно отримати візу США. Більш детально про її оформлення можна прочитати за посиланням.

Країни Південної Америки, що не відносяться до Латинської Америки

 • Сурінам – Для відвідування Сурінама громадянам України не з туристичною метою необхідно отримувати візу в консульстві цієї країни в Нідерландах. Втім якщо громадянин України планує відвідати Сурінам саме з туристичною метою, то йому потрібно оформити елетронну туристичну карту. За цим посиланням можна дізнатися подробиці. При виїзді з країни стягується обов’язковий збір еквівалентом близько $65, який оплачується готівкою лише в доларах США або євро (в місцевій валюті оплата цього збору не приймається).
 • Гайана – Для відвідування цієї країни громадянам України потрібна віза, яка оформлюється через посольство Гайани в Лондоні.

Країни та території Карибського басейну, що не відносяться до Латинської Америки

 • Антигуа і Барбуда – Дозволений період безвізового перебування до 90 днів протягом 180 днів.
 • Аруба – Країна у складі Королівства Нідерландів. Для відвідування цієї країни громадянам України потрібна Карибська віза, яка оформлюється через посольство цього королівства в Україні.
 • Барбадос – Дозволений період безвізового перебування з метою туризму до 28 днів.
 • Ґренада – Для відвідання цієї країни громадянам України потрібна віза. Її можна оформити в пунктах пропуску через кордон (за попередньо отриманим через дипломатичну установу Гренади дозволом Офісу з питань імміграції та паспортів країни на в’їзд, детальніше – за цим посиланням).
 • Домініка (Співдружність) – Дозволений період безвізового перебування з метою туризму або в рамках транзитного проїзду (за наявності зворотного квитка) до 21 дня.
 • Кюрасао – Це країна у складі Королівства Нідерландів. Для відвідання цієї країни громадянам України потрібна Карибська віза, яка оформлюється через посольство цього королівства в Україні.
 • Сент-Вінсент і Гренадини – Дозволений період безвізового перебування до 1 місяця.
 • Сент-Кіттс і Невіс – Дозволений період безвізового перебування до 90 днів протягом 180 днів.
 • Сент-Люсія – Для відвідання цієї країни громадянам України потрібна віза, яка оформлюється через Посольство Великої Британії в Україні. Оформлення візи не вимагається від пасажирів туристичних/круїзних лайнерів для 1-денного перебування в країні.
 • Сінт-Мартен – Країна у складі Королівства Нідерландів. Для відвідання цієї країни громадянам України потрібна Карибська віза, яка оформлюється через посольство цього королівства в Україні.
 • Тринідад і Тобаго – для відвідання цієї країни громадянам України потрібна віза, яка оформлюється через Посольство Великої Британії в Україні.
 • Ямайка – дозволений період безвізового перебування з метою туризму до 30 днів.

Території Великої Британії

Ангілья, Британські Віргінські Острови, Кайманові Острови, Монтсеррат – британські заморські території. Для їх відвідання громадянам України потрібна віза, яка оформлюється через Посольство Великої Британії в Україні.

Території Нідерландів

Карибські Нідерланди (Нідерландські Карибські острови) – ці острови мають статус муніципалітетів Нідерландів. Для відвідання цього регіону громадянам України потрібна Карибська віза, яка оформлюється через посольство цього королівства в Україні.

Території США

Американські Віргінські Острови – для відвідування цього регіону потрібно отримати візу США. Більш детально про її оформлення можна прочитати за посиланням.

Території Франції

Сен-Бартельмі, Сен-Мартен – французькі територіальні громади. Для в’їзду на ці території необхідно отримати в посольстві Франції в Україні окрему візу для заморських департаментів та регіонів (DROM), на якій буде стояти позначка «Гваделупа», оскільки на даний момент Сен-Бартельмі і Сен-Мартен адміністративно від неї залежать. Це правило поширюються навіть якщо у вас є біометричний паспорт, який дозволяє відвідувати країни Шенгенської зони без візи.

Бажаєш отримувати повідомлення з новими акційними пропозиціями?

Створи аккаунт і виріш як часто будемо висилати тобі повідомлення. Не висилаємо спаму.

Iдеї подорожей