Фактичний банкрут став найбільшою авіакомпанією Європи за кількістю рейсів. До квітня про неї мало хто чув

  • 23.04.2020 12:06
  • Dmytro
Widerøe

Не Ryanair чи Lufthansa, а норвезька авіакомпанія Wideroe наразі є найбільшою авіакомпанією в Європі за кількістю пасажирських рейсів. Більшість флоту цього перевізника складають турбогвинтові літаки.

Коли ми думаємо про найбільші європейські авіакомпанії, відразу згадуємо Lufthansa, Ryanair, Wizz Air, Air France тощо. Однак в епоху пандемії ситуація кардинально змінилася. Зараз найбільшою авіакомпанією Європи за кількістю пасажирських рейсів є норвезька авіалінія Widerøe. Окрім норвежців її знають лише поціновувачі авіації та професійні мандрівники.

Це найбільша регіональна авіакомпанія в Скандинавії, флот якої складається з приблизно 40 Bombardier Dash 8 та 3 Embraer 190, вказується на її сайті.

В європейському масштабі це зовсім невелика авіалінія – її послугами користуються приблизно 2,8 мільйона пасажирів щорічно.

До початку пандемії коронавіруса у Widerøe були проблеми. В середині лютого авіакомпанія оголосила про оптимізацію рейсів на 23 маршрутах. В цілому це становить приблизно 15% рейсів її мережі. Керівник авіакомпанії Widerøe Штейн Нільсен тоді повідомив, що перевізник знаходиться в драматичній ситуації.

Проте вже за шість тижнів авіакомпанія, яка була на межі зупинки, завоювала лідерство в Європі. За даними Євроконтролю (Європейська організація з безпеки аеронавігації) від 2 квітня, більшість рейсів в Європі виконував вантажний перевізник DHL Express. А ось більшість саме пасажирських – Widerøe (192 рейси на день). Для порівняння – в той же день роком раніше лідером був Ryanair, який тоді виконав 2431 переліт.

Норвезькій авіакомпанії вдалося втримати лідируючі позиції за кількістю пасажирських рейсів впродовж квітня. За даними Євроконтролю, 21 квітня Widerøe виконав 204 переліт. Далі йдуть Turkish Airlines (103) і Lufthansa (96).

Widerøe

Чому так сталося? Головним чином тому що Норвегія, на відміну від інших країн, вирішила не скасовувати внутрішні повітряні перевезення. Бо вони є важливим елементом транспортної інфраструктури в цій північній країні.

Тому й інші місцеві авіакомпанії виконують внутрішні рейси, наприклад, Norwegian або SAS. Проте Widerøe здійснює більше таких перельотів. Головним чином тому, що цей перевізник присутній в багатьох невеликих аеропортах Норвегії, а також тому, що він літає на менших, краще пристосованих для внутрішніх норвезьких маршрутів літаках.

Крім того, допомагає Widerøe той факт, що 40% його рейсів співфінансуються норвезьким урядом. Відповідний контракт діяв до кінця квітня, але нещодавно був подовжений до 31 травня.

Фото Widerøe AS

Бажаєш отримувати повідомлення з новими акційними пропозиціями?

Створи аккаунт і виріш як часто будемо висилати тобі повідомлення. Не висилаємо спаму.

Iдеї подорожей