Друзі, у нас війна. Російська Федерація хоче знищити нашу країну і ми повинні дати відсіч. Сайт «У відпустку» неодмінно відновить свою діяльність після нашої перемоги. Подумаємо про подорожі пізніше. Зараз - всі сили на допомогу українському війську і українському народу. Слава Україні!

Сенсаційна знахідка в Єгипті – 30 саркофагів з муміями! Побачимо їх на відкритті нового Великого Єгипетського музею

  • 22.10.2019 15:39
  • Dmytro
Мумії

Вже наступного року для поціновувачів єгипетської історії відчинить свої двері Великий Єгипетський музей. Одним з її експонатів стане сенсаційна знахідка, що нещодавно була виявлена неподалік Луксора.

Знахідка століття

В єгипетському Луксорі сталася надзвичайна подія. Нещодавно під час археологічних розкопок вчені відшукали 30 старовинних дерев’яних саркофагів з муміями.

Це відкриття стало найбільшим у країні за більш ніж століття, заявив генеральний секретар єгипетської Верховної ради старожитностей Мостафа Вазірі. Востаннє таку знахідку вдавалося розшукати ще в 1891 році.

Саркофаги, вік яких сягає 3000 років, були знайдені у дуже доброму стані перед храмом Хатшепсут у Долині королів у Луксорі, повідомляє CNN. Вони містили муміфіковані останки чоловіків і жінок, а також двох дітей, які, як вважаться, походили з середнього класу.

Мумії були знайдені повністю загорнутими в тканину. Тому їхні статі були визначені за формою рук. В саркофагах з вирізаними відкритими руками поховані жінки, а зі стиснутими пальцями в кулак знаходилися чоловіки.

За словами археолога Захі Хаваса, знахідка саркофагів з дітьми є рідкісним явищем. А відкриття одразу двох викликало неабиякий інтерес «у всьому світі», сказав він.

Мумії

Саркофаги були запечатані, складені один на одний і розташовані в два ряди під піском. Їх прикрашають хитромудрі різьблення та конструкції, серед яких єгипетські божества, ієрогліфи та сцени з «Книги мертвих», серія заклинань, що дозволяли душі орієнтуватися у потойбічному світі. Імена померлих також були вирізані на деяких сархофагах, сказав Захі Хавас.

Написи особливо унікальні завдяки яскравим кольорам, які залишилися недоторканими, хоча саркофаги були поховані тисячі років тому. Це пояснюється тим, що стародавні єгиптяни використовували природні кольори з каміння, такого як вапняк, червоний дубу і бірюза, змішані з яєчним білком, роз’яснив Мостафа Вазірі.

Після фарбування яєчний жовток змішували зі свічковим воском і розкладали по труні для збереження природного блиску, який все ще видно.

Захі Хавас заявив, що відкриття розкриває важливі деталі щодо прав на поховання в Древньому Єгипті. Наприклад, єгиптяни поважали померлих незалежно від статі чи віку. «Це збагатить наші знання як єгиптологів про віру в загробне життя», – сказав він.

Мумії

Мумії реставрують, а потім перенесуть до музею давньоєгипетських артефактів поблизу пірамід Гізи. «Вони будуть переміщені до Великого Єгипетського музею, який відкриється наприкінці 2020 року в якості нового сюрпризу для наших відвідувачів», – сказав міністр старожитностей Єгипту Халед Ель-Енані.

Нова прикраса

Та сенсаційна знахідка буде не єдиною цікавинкою музею. Історичні скарби Єгипту настільки великі, що їх неможливо всі виставити на огляд туристів. Ще в 2002 році влада цієї країни вирішила побудувати новий Великий Єгипетський музей або, як ще його іноді називають, Великий Каїрський національний музей.

Незважаючи на те, що минуло вже 17 років, будівництво ще триває. Як розповів порталу «У відпустку» єгиптолог і екскурсовод Шериф Тауфік, очікується, що музей буде займати територію приблизно в 50 га. А площа основного будинку складе 100,8 тисяч кв. м. Планується, що музей будуть відвідувати щодня 15 тисяч туристів.

Мандрівник Максим Циркель, який цього року відвідував Каїр і оглядав будівництво музею, каже, що єгипетська влада обіцяє відкрити там мало не новий Лувр.

Його вигляд вражає і надихає. Створюється враження, що об’єкт практично повністю готовий. Величезна кількість будівельників безперервно працює на будові, – розповідає він.

За словами Шерифа Тауфіка, музей стане найбільшим зібранням артефактів історії Єгипту в світі. Зокрема, виставлять на ознайомлення понад 100 тисяч історичних експонатів періоду правління фараонів і греко-римської епохи. Фактично, тут буде представлена вся історія Єгипту за останні сім тисяч років. Музей покаже всю різноманітність культурної та історичної спадщини країни. Проект розроблений таким чином, щоб створити будівлю світового класу, здатну демонструвати прогрес, еволюцію і розвиток єгипетської цивілізації, вказується на сайті музею.

Особливо цікаво, що, за словами Шерифа Тауфіка, тут буде представлена колекція артефактів фараона Тутанхамона з більш ніж п’яти тисяч експонатів. Загалом будуть зібрані експонати з 75 музеїв Єгипту. Крім того, надходитимуть знахідки, які щорічно виявляються в різних місцевих гробницях як єгипетськими експедиціями, так і міжнародними.

Та не варто побоюватися за Старий Каїрський національний музей – його ніхто не збирається закривати, говорить Шериф Тауфік. До речі, він працює вже більше ста років, бо був відкритий аж в 1902 році. На той час його щодня відвідували близько 500 відвідувачів. Та сьогодні їхня кількість досягає 5-7 тисяч на день. Якщо на початку своєї роботи в музеї було розміщено 35 тисяч артефактів, то сьогодні тут більше 140 тис. об’єктів, за винятком тих, які наразі зберігаються в підвалі будівлі. Ще більше експонатів залишається на складах, прикріплених до різних археологічних пам’яток в інших місцях Єгипту, вказується на сайті нового музею. Тому, зважаючи на перенасиченість старого музею, влада цієї країни вирішила побудувати ще один.

За словами Максима Циркеля, новий музей розташований в Гізі, недалеко від знаменитих пірамід.

Фактично, можна сказати, що він буде знаходитися за містом. Але добиратися туди дуже легко й просто. Сервіс Uber і його аналоги ідеально працюють в Каїрі. За символічну суму в перерахунку на нашу валюту до музею можна буде доїхати з центру або аеропорту приблизно за 70-150 гривень, – каже мандрівник.

Максим Циркель радить майбутнім туристам оселитися в готелі біля пірамід.

Я проживав у готелі Mercure Cairo Le Sphinx, з вікон якого відкривається вид на піраміди і який розташований біля музею, що споруджується. Вид був захоплюючий, особливо на заході сонця. Коли відкриється музей, це місце стане ще цікавішим, – зазначає він.

готель в Гізі

Щоб дістатися до Каїру з України, можна скористатися прямими рейсами авіакомпанії «Міжнародні авіалінії України». З минулого року перевізник виконує такі польоти до столиці Єгипту.

Фото з Twitter Міністерства старожитностей Єгипту

Бажаєш отримувати повідомлення з новими акційними пропозиціями?

Створи аккаунт і виріш як часто будемо висилати тобі повідомлення. Не висилаємо спаму.

Iдеї подорожей