Друзі, у нас війна. Російська Федерація хоче знищити нашу країну і ми повинні дати відсіч. Сайт «У відпустку» неодмінно відновить свою діяльність після нашої перемоги. Подумаємо про подорожі пізніше. Зараз - всі сили на допомогу українському війську і українському народу. Слава Україні!

Зимова Болгарія 2021: вище до гір – подалі від турбот

  • 02.02.2021 11:27
  • Блогер
Лижниця гори

Зимова Болгарія – одна з небагатьох можливостей відвідати європейські лижні курорти в цьому сезоні. Втім, деякі лижники ставляться до цього напрямку упереджено. Нібито за відчуттям це схоже на наші Карпати, а сама країна не сильно відрізняється від України. Але мій власний досвід катання в горах Болгарії доводить, що висновки краще робити після подорожі, а не до. Лижний відпочинок в Болгарії має кілька приємних особливостей, про які мало говорять, але саме вони дарують незабутні враження.

Бажаєш отримувати повідомлення з новими акційними пропозиціями?

Створи аккаунт і виріш як часто будемо висилати тобі повідомлення. Не висилаємо спаму.

Забираємось вище

Лижні траси в Болгарії розташовані достатньо високо. Наведу приклад: найвищі місця для спуску в українських Карпатах – це, фактично, лише стартова точка підйому в Болгарії. На що це впливає? Перш за все, на сніг. Його багато і він натуральний. Це не крижані кристали з пушки, а саме пухнастий сніг – такий, який уявляєш собі, коли плануєш поїздку в гори. Причому поїхати сюди можна й кілька раз за зиму, адже завдяки висоті сезон триває достатньо довго – з грудня (а іноді й з кінця листопада) до самого квітня.

Цікаво і безпечно

Найприємніший парадокс катання з болгарських спусків – на них одночасно не нудно й безпечно. Тут є траси всіх кольорів: сині, красні, чорні. Іншими словами, цікаво буде і початківцям, і тим, хто любить більше адреналіну. При цьому всі спуски достатньо широкі. Я катався в різних країнах, і маю сказати, що це чи не найширші траси з усіх, де я мав нагоду проїхатись. Враховуючи, що в цьому сезоні туристів загалом не багато, то можна розраховувати на те, що місця буде більше, ніж достатньо. Та навіть, коли є люди, то європейський стиль відчувається – всі поводяться ввічливо і намагаються не заважати один іншому. Важливо також, що всі спуски оснащені необхідними попереджувальними знаками та системами безпеки: кататись можна весело й не турбуватись постійно про те, що вилетиш з траси.

лижні траси в Болгарії

Лижі в смартфоні

Ще одна перевага Болгарії – сучасний підхід до організації катання. І мова не лише про чудові підйомники чи увагу місцевої влади до карантинних обмежень (тут справді дбають про те, щоб не було натовпів). Спеціальний застосунок дозволяє дізнатись заздалегідь про доступність трас, погодні умови на них, роботу інфраструктури. Все, що потрібно – в смартфоні й працює бездоганно. Можна одразу прямувати туди, де все відкрито, немає черг на підйомник й існує можливість проїхатись гірськими схилами.
Розкішні пейзажі та «дикі» місця
Коли ми говоримо про відпочинок в горах, то у мене виникає образ засніжених схилів, скалистих виступів та хвойних дерев. Чомусь думаю, що такі асоціації притаманні багатьом. Усе це є в Болгарії. Більше того, поряд із звичайними трасами існує можливість спробувати себе й на так званих «диких». Усі хто полюбляє поганяти на сноуборді, чи лижах серед ялинок знайдуть собі улюблене містечко. При чому як і з організованими трасами, вибір складнощі маршрутів достатньо широкий. Головне зважувати свої навички та ризики, і якщо діятиме акуратно, то зможете насолодитись атмосферою справжньої казки. До того ж, катання серед дерев і на такі висоті залишає особливе відчуття завдяки гірському повітрю. Воно дозволяє дихати повною груддю. Це тим більше приємно й корисно, коли всюди навколо говорять про небезпеку COVID-19.

Ненав’язлива турбота

У Болгарії, як і у багатьох країнах, наразі діє карантин. Кафе й ресторани зачинені, розваг у містах небагато. Перед поїздкою я хвилювався, чи це не стане проблемою, але не стало. По-перше, тому, що гори настільки класні, що більшість часу хочеться проводити там. По-друге, тому що навколо трас працюють кафе на відкритому повітрі. Як і завжди, на таких курортах, вони підігріваються, тому знаходитись там приємно і тепло. Власники дбають про безпеку – жодних черг чи скупчень людей не помітив. Обід обійдеться близько 10 євро з людини. Готують смачно. При цьому все дезінфікують і прибирають. І це ненав’язливо, тобто жодного враження, що проводиш відпустку під контролем санепідемслужби не було – просто все безпечно і зручно.

Зимовий напрямок року

Очікувати від Болгарії розкоші західноєвропейських гірськолижних курортів не варто. Але й відпочинок тут коштує набагато дешевше. Якщо ж вагаєтесь, їхати туди, чи в Карпати, то я би порадив Болгарію, адже все ж таки це інша країна, інший досвід і можливість змінити обстановку. Люди тут відкриті, завжди раді допомогти, гірськолижна інфраструктура розвинена, а пейзажі дозволять зробити безліч привабливих фото для Instagram. Моя подорож доводить, що Болгарії точно варто дати шанс. Особливо в цьому сезоні, коли вибір обмежений, а тут є простір неймовірні спуски.

Автор: Олексій Фесюн, Заступник Комерційного директора з розвитку маршрутів SkyUp
Відео автора: facebook.com/oleksii.fesiun

Бажаєш отримувати повідомлення з новими акційними пропозиціями?

Створи аккаунт і виріш як часто будемо висилати тобі повідомлення. Не висилаємо спаму.

Iдеї подорожей