Друзі, у нас війна. Російська Федерація хоче знищити нашу країну і ми повинні дати відсіч. Сайт «У відпустку» неодмінно відновить свою діяльність після нашої перемоги. Подумаємо про подорожі пізніше. Зараз - всі сили на допомогу українському війську і українському народу. Слава Україні!

Ефіопія – нова спокуса для українських мандрівників

  • 23.10.2019 13:41
  • Блогер
Ефіопія

Український мандрівник, який обрав собі псевдонім Джейк Фергюсон – один з наших співвітчизників, котрі зробили успішну міжнародну кар‘єру. Він вже багато років працює транснаціонально, мешкаючи поза межами України: у Східній і Західній Європі, Північній Америці і Південній Африці. Цікавість до мандрів народилася завдяки роботі, адже у Джейка дуже багато відряджень по всьому світу. Тож мандри переросли у хобі і стиль життя.

Бажаєш отримувати повідомлення з новими акційними пропозиціями?

Створи аккаунт і виріш як часто будемо висилати тобі повідомлення. Не висилаємо спаму.

Ефіопія – велика і різноманітна країна, населена племенами різного походження і віросповідання. Найцікавішим для нас фактом є те, що переважною релігією країни є ортодоксальна (православна) версія християнства. Ефіопи вважають себе прямими спадкоємцями біблійної королеви Шеби (в російськомовних джерелах – цариці Савської). В околицях міста Аксум навіть знаходяться руїни одного з двох відомих її палаців (інший – у реґіоні Салала у південному Омані).

Ефіопія

На користь легенди про зв‘язок ефіопського народу з королевою Шебою свідчить надзвичайно високий рівень розвитку культури нації. Вони – один з небагатьох народів світу, що має власний алфавіт (дещо подібний до вірменського), літочислення (наразі у Ефіопії 2012-й рік), календар (Новий Рік настає 11 Вересня) і навіть час.

Ефіопія

Зовнішній вигляд багатьох ефіопів також мало схожий на звичний африканський типаж. Про них можна сказати, що вони як жителі Близького Сходу, тільки трохи темніші.

Ефіопія

Щодалі на південь країни – то менше впливу суто ефіопської культури і більше – племінної африканської. У відповідності з цим розподіляються і зони туристичних цікавостей країни.

Ефіопія

Аддис-Абеба

У столиці Аддис-Абебі – дивитися особливо нічого.

Аддис-Абеба

Виняток становить скелет Люсі – найдавнішої на планеті прямоходячої істоти жіночої статі, що знаходиться у Національному Музеї.

Аддис-Абеба

Окрім того, дуже раджу побачити найперший у країні готель – Таіту, збудований імператором для своїх гостей.

Аддис-Абеба

Він функціонує і досі, та є надзвичайно амбієнтним місцем, просякнутим духом та історією Абіссінського королівства.

Аддис-Абеба

Варто також походити пішки в цій частині міста (тут безпечно), щоб відчути автентичність атмосфери. Там само треба обов‘язково випити кави у кав‘ярні Томока. Ефіопія вважає себе батьківщиною кави і це цілком, можливо, правда. Вона в них надзвичайно міцна й запашна. Можна замовити кавову церемонію. Ви отримаєте цікавий досвід.

Аддис-Абеба

Крім цього в Аддис-Абебі робити нічого. За винятком хіба що клубного життя. Гуляти ефіопи уміють: любителі клаббінгу будуть приємно потішені, особливо відвідувачками, бо ефіопські жінки славляться своєю красою. Найкращі клуби – Illusion, H2O, Jolly.

Хоча в Аддис-Абебі ще є таке поняття як cultural restaurant – ресторан з музично-танцювальним шоу. Це заточено під гостей і туристів, але робиться з доброю якістю: красиво й цікаво. Варто відвідати таке місце один раз. Їжа – шведський стіл, доволі гостра і цікава, особливо інжера (кислий млинець замість хліба) із всілякими гострими наповнювачами. Її беруть рукою, але туристам пропонують виделки. Таких ресторанів у Аддис-Абебі два: Yod Abissinia і Habesha 2000.

Отже, в Аддис-Абебі дивитися особливо немає на що, все цікаве – в провінції.

Ефіопія

Історія і культура

Загалом Ефіопія цікава трьома основними речами: (1) історією і культурою (північний захід країни), (2) екзотичними явищами природи (північний схід) і (3) надзвичайно екзотичними племенами (південний захід).

Ефіопія

Почнемо з першого сегменту: історії та культури. Для цього треба помандрувати літаком (Ethiopian Airlines дуже якісні: весь флот літаків новий, командири завжди іноземці з заходу, перевізник дотримується європейських стандартів у всьому) до Аксума, Лалібели й Гондеру. Це все в одному реґіоні, близько години льоту від Аддис-Абеби. У кожному місті треба провести один день.

Аксум – давня столиця Аксумітської імперії, де правила королева Шеба. Руїни палацу Шеби, залишки стел тих часів (IV-VI століття нашої ери), перший храм у країні і деякі інші історичні пам‘ятки. Біблійне місце і це відчувається.

Ефіопія

Гондер – короткий переліт від Аксума. Місто, що стало центром Ефіопії (Абіссинії) після занепаду Аксума. Збереглися замки середніх віків, університет і надзвичайно цікаві інтер‘єрами храми. Це звідти знамените фото розписної стелі храму з чисельним повторенням голів святих.

Лалібела – також короткий переліт у реґіоні з доїздом від аеропорту до містечка десь 10–15 км. Найзнаменитіше місце в Ефіопії. Якщо час мандрівки обмежений, варто відвідати тільки її.

Ефіопія

Викарбувані у скелястому ґрунті храми, котрі йдуть вниз від поверхні землі (дах храму – рівень землі). Це робилося з метою, щоб нападники здалеку бачили рівний горизонт, не розуміючи, що там місто.

Ефіопія

Саме там знаходиться надзвичайно гарна, знаменита церква з хрестовинною стелею, що зустрічається на всіх туристичних буклетах про Ефіопію.

Ефіопія

Побувавши в цих трьох містах (для цього достатньо трьох ночей), культурний сегмент можна вважати в основному закритим.

Екзотичні явища природи

Другий сегмент Ефіопії – екзотична природа. Цікавостей багато, але по-справжньому унікальними є пустеля Данакіл-Далол і вулкан Ерта Але.

Ефіопія

Вони розташовані на північному сході, недалеко від кордону з Еритреєю і населені племенем Афар, що є мусульманами і відомі своїм недоброзичливим ставленням до чужинців. Декілька років тому вони навіть убили декількох німецьких туристів і з того часу без супроводу озброєних поліцейських мандрувати там не дозволяють.

Ефіопія

Щоб потрапити у цей реґіон, треба долетіти до міста Мекеле (політ в 1 годину і 20 хвилин від Аддис-Абеби), а звідти винайняти джипа з охороною через турагентство.

Ефіопія

Впадина Данакіл є найнижчою не вкритою водою точкою на земній кулі, близько 100 метрів нижче рівня моря. Добиратися на автомобілі туди один день. Там надзвичайно спекотно, 43-47 градусів за Цельсієм. Традиційний промисел – видобування солі з соляних озер, яку, як і століття тому, перевозять верблюдами.

Ефіопія

Поряд зі впадиною Данакіл знаходиться пустеля Далол, знаменита своїми марсіанськими пейзажами. В Далолі з-під землі сочиться кислота, тож ґрунт і каміння мають дуже яскраве забарвлення від жовтого до оранжевого, виглядає як інша планета. Зрозуміло, що там нічого не росте і не живе.

Ефіопія

За один день їзди від Далола знаходиться діючий вулкан Ерта Але. Він знаменитий тим, що раніше там можна було добиратися дуже близько до киплячої лави, буквально на декілька десятків метрів. Але, на жаль, близько півтора роки тому конфігурація кальдери змінилася і лави більше не видно. Але вулкан все-одно справляє дуже сильне враження своїм могутнім «диханням» і виділенням сірчаних газів.

Повертаються звідти тим самим шляхом: джипом назад до Мекеле і літаком звідти до Аддис-Абеби.

Ефіопія

Надзвичайно екзотичні племена

Третій цікавий сегмент – екзотичні племена долини Омо (південь). Це саме вони знамениті тим, що вшивають у нижню губу блюдця і роблять дуже розмаїте татуювання. Найпопулярніші племена – хамер і мурсі.

Щоб до них потрапити, треба долетіти до долини Омо (місто Арба Мінч), а звідти винайняти тур на джипі. Вас привезуть до міста Джінка, що є центром місцевості, а вже звідти, як із бази, возитимуть до різних племен реґіону.

Якщо пощастить, можна побачити у хамерів ритуал стрибків через биків (оголені чоловіки вистрибують на спини скупчених биків і біжать по них; перемагає той, хто пробіг, не впавши на землю якнайдовше), або ритуал прийняття жінками побиття від чоловіків на знак їхньої любові і відданості своїм обранцям.

В основному це все. Звичайно, є ще багато цікавого, як, наприклад, високогірні церкви в скелях Тіграю, але ці три речі добре закривають країну.

Ефіопія

Сподіваюсь, що цього достатньо, щоб зацікавити вас цією надзвичайно привабливою країною.

Профіль автора на Facebook

Фото Джейк Фергюсон

Бажаєш отримувати повідомлення з новими акційними пропозиціями?

Створи аккаунт і виріш як часто будемо висилати тобі повідомлення. Не висилаємо спаму.

Iдеї подорожей