Друзі, у нас війна. Російська Федерація хоче знищити нашу країну і ми повинні дати відсіч. Сайт «У відпустку» неодмінно відновить свою діяльність після нашої перемоги. Подумаємо про подорожі пізніше. Зараз - всі сили на допомогу українському війську і українському народу. Слава Україні!

Конспект мандрівника: Медичне страхування під час подорожі закордон. Чому це важливо

  • 10.12.2018 19:29
  • Dmytro
аеропорт

Зібралися в подорож за кордон, купили квитки, забронювали готель, перевірили паспорти. А що з медичною страховкою, якою покриваються витрати на лікування в разі раптового захворювання або нещасного випадку?

Бажаєш отримувати повідомлення з новими акційними пропозиціями?

Створи аккаунт і виріш як часто будемо висилати тобі повідомлення. Не висилаємо спаму.

Багато мандрівників нехтують придбанням цього документу. Але чи вартий ризик того? Ситуації, насправді, бувають різні.

Сергій так часто їздив до Італії з України, що забув про те, що у давно купленої страховки закінчився термін дії. Він не втомлювався перевіряти наявність чистих сторінок у паспорті для штампів прикордонників, а ось про поліс зовсім забув. Згадати про наявність цього документа довелося в лікарні, куди він потрапив з інсультом. У клініці, під час отримання рахунку на оплату лікування в 13 тисяч євро, виявилося, що термін дії страховки давно пройшов.

Але Сергію неймовірно пощастило. Його лікування вдалося оплатити за рахунок держбюджету Італії, який містить статтю витрат «допомога особам, що нелегально перебувають в Італії».
У цій історії вигаданим є тільки ім’я мандрівника. На жаль, подібні ситуації постійно відбуваються з українцями за кордоном. Знехтувавши страхуванням при виїзді закордон, ви можете зіткнутися з двома проблемами. По-перше, під час прикордонного контролю прикордонник, хоч згідно європейських правил і не має права не пустити туриста в країну без страховки, але все ж таки може розглядати її відсутність, як додаткову причину, щоб відмовити у в’їзді. По-друге, не маючи поліса, мандрівник піддає себе ризику отримати величезний рахунок за лікування при раптовому захворюванні або нещасному випадку.

Але купити таку страховку простіше простого. Зараз у багатьох страхових компаній її можна придбати на сайті онлайн. Поліси для мандрівників за кордон розрізняються за своїм призначенням, терміном дії і ще за декількома іншими параметрами. Список компаній, які продають найбільше цих страховок можна побачити тут.

Види страхових полісів

Найпростіші страховки – це поліси для разової подорожі, в ході якої турист не буде займатися якимись ризиковими заняттями. Наприклад, на кілька днів подивитися Прагу. Як правило, такі поліси покривають ризики звернення за медичною допомогою на €30 тис. Подібна страховка на 7 днів коштує від 133 гривень.

Але така страховка не підійде тим туристам, які мають намір займатися активними видами відпочинку, наприклад, зимовими видами спорту. Цим мандрівникам варто купувати поліси, що покривають додаткові ризики при подібних заняттях. Наприклад, при подорожі до Австрії на 7 днів покататися на лижах така страховка з покриттям на €30 тисяч буде коштувати трохи більше 1 тисячі гривень.

Окремо існують поліси на довший термін. Вони купуються або для однієї тривалої подорожі, наприклад, на рік, або для частих короткочасних виїздів за кордон протягом року. Такі страховки можуть містити ліміт як на число виїздів, так і на кількість днів у подорожі, коли діє страховка. Багаторазовий річний поліс коштує близько 7200 гривень.

Саме така страховка – багаторазового використання для подорожей по різних країнах світу – могла б допомогти мандрівниці Катерині. При перельоті з Німеччини до Панами у неї захворіло вухо, почався отит. Після приїзду до Панами, через відсутність страховки, їй довелося оплатити зі своєї кишені близько 80 доларів за лікування. Катерина сподівалася, що при поверненні до Німеччини вона зможе скористатися своїм полісом для оплати продовження лікування. Але, як виявилося, у неї була одноразова страховка для відвідування Німеччини, тобто після повернення з Панами цей поліс вже не діяв. Тому Катерині довелося оплачувати своє лікування ще і в Німеччині – близько 190 євро.

Також страховки розрізняються за методом продажів. По-перше, їх можуть надавати в комплекті з туром при поїздці через туроператора. По-друге, поліс можна купити перед оформленням віз, наприклад, в візових центрах або поруч з ними. По-третє, страховки можуть купувати мандрівники самостійно, в офісі страхової компанії або, як ми вже писали, в інтернеті. Ну і, нарешті, страховки можуть безкоштовно надавати своїм клієнтам банки. Часто банк може видає такі поліси власникам карт Gold або Platinum. Тож якщо ви є власником такої картки, радимо поцікавитися у свого банку чи страхування закордоном входить в пакет послуг власника преміальної картки.

Також страховки розрізняються за географією дії – як правило, вона може поширюватися на 1) країни Шенгенської угоди, а це більшість країн Євросоюзу, 2) весь світ, крім США і Канади і 3) весь світ з США і Канадою.

Генеральний директор компанії “КОРІС Україна” (надає послуги медичного асистансу в Україні) Костянтин Шусторович вважає, що поліса, який покриває витрати на лікування в розмірі €30 тис., достатньо практично для всіх випадків звернення за медичною допомогою в будь-якій країні світу. «Єдиний виняток стосується США. У цій країні може не вистачити і поліса з покриттям в 50 тисяч доларів. Там бувають рахунки і на 70 тисяч, і на 80 тисяч доларів», – попереджає він.

Але не завжди наявність поліса покриває витрати туристів на лікування на 100%. Страховки містять великий список винятків, які не підпадають під дію страховки. Найпоширеніші причини відмови в лікуванні з полісом – або алкогольне сп’яніння, або порушення інструкцій використання страховки при страховому випадку, що призвело до збільшення витрат на лікування. Також поліс не оплачує лікування хронічних захворювань, що існували до поїздки. Ну, крім хіба що невідкладної допомоги. Тому поїхати за кордон полікуватися за рахунок страхової компанії теж не вийде.

Якщо туристу необхідно платити за лікування самостійно повністю чи частково, то це не завжди потрібно робити негайно.

«Є багато країн світу, де необов’язково платити за лікування відразу ж в лікарні. Наприклад, так роблять в Німеччині. Людину спочатку лікують, а потім виставляють рахунок, який вона може оплатити пізніше, – каже Костянтин Шусторович. – Разом з тим в деяких країнах туриста можуть примусово тримати в клініці, поки він не сплатить рахунок за лікування, наприклад, в Таїланді, Єгипті, Туреччині. Заберуть паспорт і чекатимуть оплати. В європейських країнах навряд чи до такого вдаватимуться – просто наступного разу людину, яка не оплатила рахунок за своє лікування, можуть не пустити в ЄС»

Як діє страховка при виникненні страхового випадку

Необхідно пам’ятати, що при настанні страхового випадку, тобто раптового захворювання або нещасного випадку, турист повинен якомога швидше повідомити про це в асистанс – це компанія, яка обслуговує клієнтів страхових компаній, організовує лікування за їх страховками. Контакти асистансу вказані в полісі. Тому вкрай небажано забувати або втрачати цей документ.

При зверненні в асистанс пацієнт отримає інформацію, до кого саме йому необхідно звернутися за медичною допомогою, щоб ці послуги були оплачені за страховим полісом. В іншому випадку страхова компанія може відмовити у виплаті. Логіка такого механізму в наступному – у асистуючої компанії в країні перебування туриста може бути підписаний договір з якою-небудь мережею клінік про надання медпослуг туристам за вигідними цінами. А якщо пацієнт сам звернеться в іншу лікарню, рахунок може виявитися значно вище, що спричинить збитки страховику.

Зрозуміло, іноді клієнт просто не має можливості звернутися в асистанс. Поважною причиною може бути визнана ситуація, коли турист був в несвідомому стані. Ну або існувала реальна загроза його життю, коли будь-яке зволікання при зверненні за медичною допомогою могло коштувати туристові життя. Але в будь-якому випадку, як тільки турист може зв’язатися з сервісною компанією, він або його представник повинні це зробити.

Також, додаткові витрати турист може понести, якщо його поліс містить франшизу. Це наперед визначена в страховці сума, яку турист повинен заплатити за своє лікування сам. Найчастіше вона становить кілька десятків доларів, але її наявність дозволяє страховій компанії не займатися лікуванням дрібних захворювань, адже витрати на це можуть бути покриті сумою франшизи. Зрозуміло, страховки з франшизою дешевші, ніж без неї. Тому туристам варто завжди детально вивчати умови дії поліса перед його покупкою.

Бажаєш отримувати повідомлення з новими акційними пропозиціями?

Створи аккаунт і виріш як часто будемо висилати тобі повідомлення. Не висилаємо спаму.

Iдеї подорожей