#UvidpustkuRoutes. Непал: Катманду → Лалітпур → парк Лангтанг → парк Сагарматха → Канченджанга → парк Чітван → Бхактапур → Лумбіні → парк Аннапурни → Покхара → озеро Пхева

  • 02.07.2020 17:42
  • Eugene
Непал Сагарматха

Непал – це країна, яка складається з природних парків, легендарних гірських масивів і яка може показати, що таке справжня азійська екзотика. Ми вирішили скласти маршрут подорожі найцікавішими місцями Непала. Якщо вас цікавить ця країна, тоді ця стаття допоможе вам при плануванні мандрівки на майбутнє.

Бажаєш отримувати повідомлення з новими акційними пропозиціями?

Створи аккаунт і виріш як часто будемо висилати тобі повідомлення. Не висилаємо спаму.

Коли мова йде про Непал, то одразу на думку спадають гори і не абиякі, а найвищі на планеті. Гімалаї займають 6/7 від всієї території держави і саме вони приваблюють головний потік туристів. Ми не будемо розповідати про підкорення найвищих вершин Землі, альпіністські маршрути або високогірні табори. Про все це можна прочитати на численних спеціалізованих ресурсах і зазвичай така інформація потрібна тим, кого цікавить тільки сходження на гори. Ця стаття радше для тих, кого цікавлять незвичайні напрямки для подорожі, активний відпочинок, практично дика природа, цікаві трекінги і рафтинг, азійський колорит, ну і принаймні можливість зробити селфі на фоні Евереста 🙂 Дістатися до Непалу з України не складно і можливо лише з однією пересадкою (наприклад Air Arabia або FlyDubai/Emirates). В якості прикладу ми проклали маршрут зі столиці країни, куди власне і виконуються головні міжнародні рейси. Пересуватися всередині Непалу можна автобусами, внутрішніми авіарейсами або орендувати автомобіль, якщо ви впевнений у собі водій чи маєте досвід водіння у слаборозвинених країнах Азії. Громадянам України для в’їзду до Непала потрібна потрібна віза, яку можна отримати на кордоні (аеропорті), заплативши від $30 до $125 в залежності від терміну перебування, або оформити онлайн.

Непал Сагарматха

Прилетівши до Катманду, заплануйте принаймні кількаденну зупинку в ньому. В столиці Непала і його найбільшому місті можна побачити найголовніші релігійні та культурні пам’ятки, звикнути до місцевих звичок і колориту, зробити запаси на час подорожі або скористатися пропозиціями на екскурсії і трекінги від численних туристичних центрів. Катманду розкинувся в однойменній долині, на її території розташовані більш ніж 130 археологічних об’єктів, храмові комплекси та історичні пам’ятки, деякі датовані I століттям. Перші екскурсії можна запланувати саме в долині Катманду.

Непал долина Катманду

Що ж до самого міста, то в ньому потрібно побувати на центральній площі Дурбар, де розташовані культурні, історичні, релігійні об’єкти, палацовий комплекс Хануман-Дхока і храм Кумарі-Гхар, а недалеко від площі знаходяться руїни вежі Бхімсена – символ нищівної сили природи.

Непал Катманду

Також відзначимо храмовий центр Сваямбунатх, храм Пашупатинатх, храмовий центр Боднатх, а в передмісті Катманду – монастир Копан.

Непал Катманду

На півдні Катманду знаходиться історичне місто Патан (сучасний Лалітпур), яке зараз практично злилося зі столицею. В ньому розташовані різноманітні буддійські храми, в тому числі і храм коронації королів Непала, та різні історичні будівлі, зоопарк і сувенірні крамниці.

Непал Катманду Лалітпур

На заході від Катманду знаходиться місто Бхактапур, яке здобуло популярність серед туристів завдяки автентичному вигляду і численним пам’яткам, на кшталт Королівського палацу, храму Таледжу, Національного художнього музея, храму Крішни, площі Таумадхі Толі та іншим.

Непал Катманду Нятапола

В якості прикладу подальший маршрут ми проклали на північ Непала до природного парку Лангтанг. Гори в цьому реґіоні не перевищують 8 км над рівнем моря, а між ними простягнулися мальовничі долини, близько 108 озер, серед них дуже гарне озеро Госайкунда, і традиційні селища. Серед туристів дуже популярний маршрут для трекінгу від містечка Дунче до Хеламбу, який пролягає через Госайкунда на приблизній висоті 4400 метрів на рівнем моря.

Непал Лангтанг

Далі рушайте на північний схід Непала до природного парку Сагарматха. Назва природного парку позичена у гори, яка має й інші назви – Джомолунгма, Вершина неба або більш звичну для нас Еверест. Через неї до цього реґіону щороку приїжджають тисячі туристів і охочих опинитися на верхівці світу. Еверест – це справжній виклик навіть для досвідчених альпіністів. Але, як ми вже казали, навіть фото на фоні цієї гори може стати справжньою прикрасою ваших сторінок у соціальних мережах, а спогади, що ви бачили Еверест на власні очі, залишаться з вами назавжди.

Непал Еверест

Територія парку Сагарматха доволі велика й налічує велику кількість пішохідних маршрутів, які прокладені на висоті від 2845 до 8848 (Еверест) метрів над рівнем моря. Завдяки популярності головної гори парку, там розташовано багато туристичних центрів і таборів, а місцеві мешканці (шерпи) з радістю допомагають будь-якому гостю. Тому обирайте маршрут враховуючи свої сили і рушайте на пригоди гірськими схилами, долинами, через сільськогосподарські землі, льодовики, ущелини, буддистські монастирі, серед яких дуже відомий монастир Тенгбоче, традиційні села, уздовж берегів річок та озер. Найкращі періоди подорожі до парку жовтень -листопад і березень – травень.

Непал Сагарматха

На східному боці Непала знаходиться гірський масив Канченджанґа, який відокремлює країну від Індії. На відміну від інших гір Непала, Канченджанґа відрізняється більш складними маршрутами для трекінгів і більш складним сходженням на п’ять найвищих його гір.

Непал Канченджанґа

В південно-східному реґіоні Непалу протікає річка Косі (або Сан Косі та Коші) – одна з найпопулярніших серед рафтерів. Складність її річища і мальовничі береги приваблюють екстремалів зі всього світу. Якщо ви теж поціновувач активних сплавів річками, тоді вам точно потрібно на річку Косі.

Непал річка

Подальший маршрут пройде на півдні Непалу, уздовж кордону з Індією до природного парку Чітван. Він розташований за 200 км від Катманду і на його території мешкає багато видів тварин і птахів. Колись у цій місцевості відпочивали та полювали можновладці й королі Непалу, а зараз – це одна з популярних розваг для туристів. Велика територія і наявність диких тварин не дозволяє блукати парком пішки, проте туристам влаштовують джип-сафарі. Також на території працює кілька готелів, якщо можна так назвати традиційні для місцевості будинки, в яких можна зупинитися на нічліг.

Непал Чітван

Далі рухайтеся на захід до міста Лумбіні – місце паломництва і релігійний центр Непалу. За легендою саме в Лумбіні народився Будда, тому там розташовано багато храмів і реліквій. Найвідоміший в місті храм Майя Деві – велична і цікава з точки зору архітектури споруда, яку обов’язково потрібно відвідати.

Непал Лумбіні

Головні туристичні місця Непалу розташовані приблизно на однаковій відстані навколо Катманду, тому ви за власним бажанням можете прокласти маршрут у зручній для вас послідовності. А ми рекомендуємо після Лумбіні повернутися на північ до високих Гімалаїв і зробити зупинку в місті Муктінатх, яке розташоване на території природного парку Аннапурни. Цей реґіон вважається одним з найкращих для трекінгів, адже місцеві ландшафти не відрізняються складністю і переважна більшість маршрутів пролягає серед неймовірно мальовничих місць. Один з таких маршрутів, найдовший, навколо гори Аннапурни, а на південь від Муктінатха знаходиться одне з найгарніших гірських озер Тілічо. Також на території парку є кілька священних для місцевих мешканців місць, а в самому Муктінатхі розташований невеликий монастир, який на фоні гір виглядає дуже ефектно.

Непал Аннапурна

З Аннапурни рушайте на південь в бік міста Покхара – одного з найпопулярніших серед туристів. Біля нього розташована цікава печера Мехендра – місце проживання кількох тисяч кажанів. Якщо бажаєте гострих відчуттів, тоді спускайтеся до печери і на власні очі побачите не тільки колонії цих тварин, а й цікаву природну архітектуру зі сталактитами.

Непал Покхара

Ще одна туристична розвага біля Покхари – озеро Пхева, яке оточене невисокими горами. На озері організовують різноманітні розваги – плавання на човні, парапланеризм, трекінги уздовж узбережжя. Також на озері є невеликий острів, на якому збудований храм Бахарі.

Непал Покхара Пхева

Щоб довершити екскурсії навколо Покхари завітайте до буддистського храму World Peace Pagoda і храму Біндхябасіні, а також побувайте на невеликому водоспаді або точніше гірському порозі Девіса.

Непал Покхара

На шляху з Покхари до Катманду варто заїхати в містечко Бімал Нагар, в якому розташована найбільша в Непалі і друга за розмірами в Південній Азії печера Сіддха Гуфа.

Маршрут подорожі:

Катманду – Лалітпур – долина Катманду – Бхактапур  природний парк Лангтанг – природний парк Сагарматха – гірський масив Канченджанґа – річка Косі – природний парк Чітван – Лумбіні – Муктінатх – природний парк Аннапурни – печера Мехендра – Покхара – Бімал Нагар – Катманду

Щоб забронювати або отримати більше інформації про готелі та оренду авто, клікніть у надані нижче скріншоти або лінки.

Готель

На час подорожі знайшли для вас кілька прикладів гарних готелів:

Катманду – Hotel Amaryllis

Hotel Amaryllis

Лалітпур – Shakya House

Shakya House

Покхара – Hotel Nightingale

Hotel Nightingale

Вказані на сторінці ціни є дійсними на момент публікації промоційної пропозиції. Пам'ятайте, що ціна може бути вищою або нижчою, ніж та, яку ви бачите на скрінах. На жаль, добрі промоції і акційні ціни швидко закінчуються. Якщо ви хочете скористатися з акційної ціни, опублікованої на нашій сторінці, вам треба досить оперативно після публікації тексту перейти за лінками на сторінку нашого партнера, який пропонує знижені ціни. Щоб не прогавити акції на цікаві для вас авіаквитки і тури, радимо вам створити аккаунт на сторінці У відпустку і отримувати миттєві повідомлення про найдешевші квитки і подорожі. Також можете підписатися на наш канал в Telegram.

Бажаєш отримувати повідомлення з новими акційними пропозиціями?

Створи аккаунт і виріш як часто будемо висилати тобі повідомлення. Не висилаємо спаму.

Iдеї подорожей