Друзі, у нас війна. Російська Федерація хоче знищити нашу країну і ми повинні дати відсіч. Сайт «У відпустку» неодмінно відновить свою діяльність після нашої перемоги. Подумаємо про подорожі пізніше. Зараз - всі сили на допомогу українському війську і українському народу. Слава Україні!

Міжнародна асоціація повітряного транспорту: маски в літаку – так, але блокувати середнє крісло непотрібно

  • 06.05.2020 12:39
  • Dmytro
Пасажири

Схоже, що світова авіаційна спільнота домовилася про основні правила безпеки, які будуть запроваджені для зменшення ризиків розповсюдження нового коронавіруса. Пасажирам треба буде носити маски, а середнє крісло не буде блокуватися.

Палка дискусія з приводу того чи потрібно блокувати середнє крісло в літаках завершується. Міжнародна асоціація повітряного транспорту (IATA) з цього приводу розповсюдила свої рекомендації.

Ця організація схвалила носіння масок на борту літака пасажирами та членами екіпажу. Проте ІАТА не підтримала блокування середнього місця.

Такий крок розглядався як засіб досягнення необхідної соціальної дистанції, щоб зменшити ризик розповсюдження Covid-19.

Дані свідчать про те, що ризик передачі [нового коронавіруса] на борту повітряного судна є низьким. Носіння масок пасажирами і членами екіпажу зменшить і без того невисокий ризик, уникнувши при цьому значного збільшення вартості авіаперельотів. До цього могли б привести заходи соціального дистанціювання на борту, – вказується в повідомленні IATA.

Нагадаємо, що нещодавно авіакомпанії розпочали дискусію з приводу того чи потрібно блокувати середнє місце. Таку ініціативу підтримав, наприклад, генеральний директор Wizz Air Йожеф Вараді. Лоукостер планував заповнювати свої літаки тільки на дві третини. Це треба було зробити, щоб забезпечити більшу відстань між пасажирами.

В той же час керівник Ryanair Майкл О’Лірі заявив, що блокування середніх місць – нісенітниця. Він вказав, що це не буде мати жодного позитивного ефекту.

Безпека пасажирів і екіпажу має першочергове значення. Авіаційна галузь працює з урядами, щоб відновити польоти… Ми повинні прийти до рішення, яке надасть пасажирам впевненості в польоті і збереже його вартість доступною. Одне без іншого не принесе довгострокової вигоди, – сказав керівник Міжнародної асоціації повітряного транспорту (ІАТА) Александр де Жуніак.

Цікаво, що лише нещодавно керівник IATA прогнозував, що блокування середнього місця буде одним з вірогідних умов відновлення авіаперевезень.

Додаткові рекомендації

На додаток до носіння масок на рівні тимчасових заходів біологічного захисту IATA запропонувала:

  • запровадити температурний скрінінг пасажирів і працівників аеропорту;
  • зменшити контакти з іншими пасажирами або екіпажом під час посадки і висадки;
  • обмежити руху всередині салону під час польоту;
  • частіше і ґрунтовніше прибирати салон;
  • спростити процедури харчування, щоб зменшити частоту взаємодії з пасажирами.

Також може бути запроваджено в якості тимчасових заходів біологічної безпеки тестування на Covid-19 або паспорт імунітету (але у разі якщо це буде доведено і запроваджено масштабно).

Не так просто передати вірус в літаку

Неофіційне обстеження ІАТА 18 найбільших авіакомпаній виявило в січні-березні 2020 року всього три епізоди можливої передачі Covid-19 від час польоту від пасажирів до членів екіпажу. Ще в чотирьох епізодах засвідчене інфікування від пілота до пілота, яке могла трапитися як під час рейсу, так і до або після нього. Випадків можливої передачі від пасажира пасажиру не було.

Більш докладне відстеження контактів 1100 пасажирів, у яких був підтверджений Covid-19 після рейсу, не виявило вторинної передачі вірусу серед більш ніж 100 тисяч пасажирів. Всього два можливих випадки були виявлені серед членів екіпажу.

Існує кілька правдоподібних причин чому так сталося:

  • під час рейсу пасажири обмежені в контактах обличчям до обличчя;
  • сидіння забезпечують бар’єр для передачі нового короновіруса.

Також потік повітря від стелі до підлоги додатково знижує ймовірність передачі вірусу. Крім того, швидкість повітряного потоку висока і не сприяє поширенню крапель так само, як в інших приміщеннях. В той же час високоефективні фільтри (HEPA) на сучасних літаках добре очищають повітря в салоні.

Більш того, навіть якщо будуть заблоковані середні крісла, це не забезпечить необхідного соціального дистанціювання. Більшість країн рекомендують його на рівні 1-2 м, а середня ширина сидіння менше 50 см.

Літати в збиток ніхто не буде

Крім того, блокування середнього крісла докорінно змінило б економіку авіакомпаній, знизивши максимальний коефіцієнт завантаження до 62%. Це значно нижче середнього галузевого коефіцієнта беззбиткового навантаження в 77%.

Нова ініціатива призвела б до різкого здорожчання авіаквитків. За підрахунками IATA, у порівнянні з 2019 роком середня ціна повинна різко зрости – від 33% до 58% в залежності від регіону. І це лише для того, щоб просто досягти беззбитковості.

Прогноз цін

Авіакомпанії борються за своє виживання. Блокування середнього місця підвищить витрати. Якщо це буде компенсоване більш високими тарифами, то ера доступних подорожей закінчиться. З іншого боку, якщо авіакомпанії не зможуть окупити витрати за вищими тарифами, вони збанкрутують. Жоден з цих варіантів не є прийнятним, – висловив думку Александр де Жуніак.

Бажаєш отримувати повідомлення з новими акційними пропозиціями?

Створи аккаунт і виріш як часто будемо висилати тобі повідомлення. Не висилаємо спаму.

Iдеї подорожей